Полезное:
Как сделать разговор полезным и приятным
Как сделать объемную звезду своими руками
Как сделать то, что делать не хочется?
Как сделать погремушку
Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами
Как сделать идею коммерческой
Как сделать хорошую растяжку ног?
Как сделать наш разум здоровым?
Как сделать, чтобы люди обманывали меньше
Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили?
Как сделать лучше себе и другим людям
Как сделать свидание интересным?
Категории:
АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Тема. Множення чисел 0; 1. Множення на 0; 1
Мета: ознайомити учнів із властивістю множення на 1 і на 0, нуля на число; удосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 144, завдання 971; 972) Завдання 971 — Кого більше залишилося в класі — хлопчиків чи дівчаток? У скільки разів більше? Завдання 972 — У скільки разів сосна вища за липу?
2. Усна лічба Гра «Швидко і точно»
Грають три команди (3 ряди).
3. Запис виразів та обчислення їх значень • Частку чисел 42 і 7 збільшити на 8; • добуток чисел 4 і 8 зменшити на 9; • різницю чисел 37 і 29 збільшити в 5 разів; • суму чисел 17 і 15 зменшити в 8 разів.
4. Хвилинка каліграфії — Запишіть три числа, кожне з яких ділиться на 2; на 3; на 2 і на 3.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми ознайомимося із властивостями множення на 1 і на 0, множенням нуля на число.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с. 144-145) Завдання 973. Коментоване розв'язання завдання Учні по черзі пояснюють завдання, працюючи в зошитах. 1) Замінюють множення додаванням за зразком та обчислюють. 2) Як можна прочитати ці записи? 1 ∙ а = а 0 ∙ а = 0 3) Обчислюють усно. Завдання 974. Колективне опрацювання матеріалу — Добутки 4 ∙ 1 та 7 ∙ 0 не можна замінити додаванням однакових доданків. При множенні на 1 і 0 застосовують такі правила. • При множенні будь-якого числа на одиницю в добутку дістаємо те саме число. • При множенні будь-якого числа на 0 у добутку дістаємо 0. Письмове виконання завдання з коментуванням правил. Учні знаходять значення виразів: 5 ∙ 1 + 12; 6 ∙ 0 + 8. Завдання 975 Перший стовпчик — з коментуванням правил, решта прикладів — самостійно. Завдання 976 Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та план розв’язання задачі: 1) Скільки кілограмів вапна взяли для приготування суміші? 2) На скільки кілограмів менше взяли вапна, ніж піску? Сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують її розв’язання у зошити. Решта учнів разом з учителем розглядають план розв’язання і визначають дії. Завдання 977*. Колективне розв'язування задачі Аналіз умови задачі, запис скороченої умови. 1) 98 - 77 = 21 (пт.) — гусей; 2) 98 - 64 = 34 (пт.) — курей; 3) 77 - 34 = 43 (пт.) — качок.
2. Фізкультхвилинка V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1. Порівняння виразів
2. Робота над задачею У Тараса було 36 марок про спорт і 18 марок про космос. Він розклав їх в альбомі, по 9 марок на кожну сторінку. Скільки сторінок в альбомі заповнили марки? Розв’яжіть задачу двома способами.
3. Офтальмологічна пауза 4. Розв'язування логічної задачі Розлучаючись, друзі обмінялися рукостисканнями: кожен потиснув руку кожному. Усього було 10 рукостискань. Скільки було друзів? Розв’язання доцільно супроводжувати малюнком (див. урок 111, аналогічна задача), на якому друзі позначені точками, а рукостискання відрізками: відрізок АВ означає, що А і В обмінялися рукостисканням. Видно, що якщо друзів двоє, то рукостискання одне, якщо троє — то 3, якщо четверо, то 6, якщо п’ятеро, то 10. Якщо ж друзів більше, ніж 5, то і рукостискань буде більше, ніж 10. Відповідь: 5.
V I. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 145, завдання 978; 979.
|