Полезное:
Как сделать разговор полезным и приятным
Как сделать объемную звезду своими руками
Как сделать то, что делать не хочется?
Как сделать погремушку
Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами
Как сделать идею коммерческой
Как сделать хорошую растяжку ног?
Как сделать наш разум здоровым?
Как сделать, чтобы люди обманывали меньше
Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили?
Как сделать лучше себе и другим людям
Как сделать свидание интересным?
Категории:
АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Урок 122Тема. ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ Мета: закріпити вміння розв'язувати завдання на застосування табличного ділення на 9; удосконалювати вміння розв'язувати задачі на дві дії; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, вміння працювати самостійно; прищеплювати інтерес до точних наук. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 142, завдання 957; 958) Завдання 957 — Прочитайте розв’язання задачі двома способами. Завдання 958 — Прочитайте вирази і їх значення.
2. Усна лічба 1) Гра «Ерудит». — З чого оси будують гнізда? (З паперу) — Обчисліть і визначте правильну відповідь.
а) З піску — 8. б) З паперу — 9. в) З трави — 7. 2) Математична «доріжка». Робота в парах 3) Бліцопитування. — У скільки разів 64 більше, ніж 8? — У скільки разів 9 менше, ніж 72? — На скільки 36 більше, ніж 6? — На скільки 6 менше, ніж 36? — У скільки разів 36 більше, ніж 9? — У скільки разів 9 менше, ніж 72? — На скільки 36 більше, ніж 9? — На скільки 9 менше, ніж 72?
3. Хвилинка каліграфії — З ряду чисел: 10; 12; 18; 20; 24; 26; 28; 30; 32; 36 випишіть ті, які одночасно діляться на 2 і на 4.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми повторимо таблиці множення і ділення.
IV. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с 142-143) Завдання 959. Усне виконання завдання Учні коментують, як виконали обчислення. Завдання 960 Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання. Сильні учні розв’язують самостійно. Слабким пропонується картка-«підказочка».
Після цього учні складають подібну задачу про розливання соку в банки за виразом 24 - 2 ∙ 9. Завдання 961 Після колективного ознайомлення зі змістом задачі сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують її розв’язання у зошити. Решта учнів разом з учителем розглядають план розв’язання і визначають дії.
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1. Робота над задачею Довжина першої сторони трикутника 12 см, другої — в 4 рази менше, а третьої — 5 см. Знайдіть периметр трикутника. (12 + 12: 4 + 5 = 20 (см))
2. Обчислення значень виразів
3. Офтальмологічна пауза 4. Розв'язування логічних задач 1) Завдання 962*. — Поставте дужки, щоб рівності були правильними. 2 ∙ 8 + 48 = 64 2 ∙ (2 + 7) = 18 27: (3 + 6) = 3 2) Перед довгою розлукою п’ятеро друзів обмінялися фотографіями: кожен дав кожному по одній своїй фотографії. Скільки їм для цього знадобилося фотографій? Розв’язання • Перший спосіб. Кожен дав по чотири фотографії, тому всього знадобилося 4 ∙ 5 = 20 фотографій. • Другий спосіб. Кожен отримав по чотири фотографії, тому всього знадобилося 4 ∙ 5 = 20 фотографій. Відповідь: 20.
V I. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 143, завдання 963; 964.
|