Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок 128





Тема. МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ ЧИСЛА НА 10. САМОСТІЙНА РОБОТА

 

Мета: ознайомити учнів із правилом множення і ділення числа на 10; удосконалювати обчислювальні навички, вміння розв'язувати задачі; розвивати логічне мислення, самостійність; прищеплювати інтерес до точних наук.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 148, завдання 1000; 1001)

Завдання 1000

— На скільки кілограмів меду було більше в бідоні, ніж у банці?

Завдання 1001

— Прочитайте вирази у порядку зростання відповідей.

 

2. Хвилинка каліграфії

— Запишіть для добутків усі можливі множники.

12; 18; 24.

 

3. Математичний диктант

• Суму чисел 42 і 24 зменшити на 3.

• Різницю чисел 15 і 6 збільшити у 5 разів.

• Знайти половину числа 8.

• Яке число більше 6 у 4 рази?

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми ознайомимося із множенням і діленням чисел на 10.

 

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 149)

Завдання 1002. Коментоване розв'язування завдання

Учні знаходять добуток, застосовуючи переставну властивість дії множення.

Завдання 1003. Колективне опрацювання матеріалу

Учні у рівностях порівнюють перший множник і добуток та роблять висновок: щоб помножити число на 10, треба до нього справа приписати один нуль.

Завдання 1004. Колективне опрацювання матеріалу

Учні з добутків складають та обчислюють вираз на ділення на 10 та роблять висновок: щоб поділити число на 10, треба від нього справа відкинути один нуль.

Завдання 1005. Письмове виконання завдання з коментуванням правил

Завдання 1006. Усне виконання завдання Учні коментують, як виконали обчислення.

Після цього складають обернені задачі.

Завдання 1007. Колективне розв'язування задачі Аналіз умови задачі, запис скороченої умови.

Один учень біля дошки розв’язує і пояснює.

 

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Самостійна робота

1 варіант

1) Розв’язати задачу.

8 кг бананів коштують 56 грн. Скільки коштують 9 кг бананів?

2) Знайти значення виразів.

3) Відновити рівності.

48: [ ] = 6

24 – [ ] = 16

 

2 варіант

1) Розв’язати задачу.

За 6 пакетів рису заплатили 24 грн. Скільки потрібно заплатити за 8 таких пакетів?

2) Знайти значення виразів.

3) Відновити рівності.

[ ]: 2 = 9

[ ] ∙ 6 = 30

 

2. Офтальмологічна пауза

3. Розв'язування логічних задач

1) Завдання 1008*.

Знайди 2 числа, одне з яких у 10 разів менше від їх добутку, а друге менше від їх добутку в 4 рази. (4 і 10; 4 • 10 = 40)

2) Завдання 1. (с. 152).

Є монети 5 к., 10 к. і 25 к. Скількома різними способами можна заплатити 50 к.?

(5 ∙ 10 = 50; 10 ∙ 5 = 50; 25 ∙ 2 = 50; 5 ∙ 2 + 10 ∙ 4 = 50; 5 ∙ 4 + 10 ∙ 3 = 50; 5 ∙ 6 + 10 ∙ 2 = 50; 5 ∙ 8 + 10 = 50; 5 + 25 + 10 ∙ 2 = 50; 5 ∙ 3 + 25 + 10 = 50; 5 ∙ 5 + 25 = 50. 10 способів)

3) Завдання 2. (с. 152).

Є залізні прути завдовжки 15 см, з яких треба нарізати цвяхи завдовжки 6; 7; 9; 10 см. Цвяхи якої довжини можна нарізати, щоб не було відходів? (6 і 9 см)

 

V I. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 149, завдання 1009; 1010.


Date: 2015-09-05; view: 415; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.005 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию