Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок 118





Тема. ТАБЛИЦЯ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 9. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

Мета: ознайомити учнів із таблицею множення числа 9; формувати вміння записувати розв'язання задач двома способами, обчислювати периметр трикутника; вдосконалювати навички розв'язання прикладів і задач, використовуючи знання таблиці множення і ділення; виховувати уважність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 138, завдання 924; 925)

Завдання 924

— На скільки років син молодший від батька?

Завдання 925

— Прочитайте шукані числа.

2. Усна лічба

1) Математична естафета «Знайди пару».

Грають три команди (ряди).

 

 

— З’єднайте стрілками приклади з відповідями.

3. Математичний диктант

• Ділене — 40, дільник — 8. Знайдіть частку.

• Місткість бочки 72 л, а відра — у 8 разів менше. Запишіть місткість відра.

• У ящики розклали 64 кг лимонів, по 8 кг в кожного. Скільки використали ящиків?

• Вихователька роздала порівну 56 цукерок семи дітям. Скільки цукерок отримала кожна дитина?

• Вартість чотирьох м’ячів 32 грн. Скільки потрібно заплатити за один такий м’яч?

Відповіді: 5; 9; 8; 8; 8.

4. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

9; 19; 29;...;...; 59;...;...;...; 99.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми вивчимо таблицю множення числа 9.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 138-139)

Завдання 926. Письмове виконання завдання

Учні додають числа, а потім замінюють додавання множенням.

— Як ви розумієте дію множення? (Це сума однакових доданків.)

Завдання 927. Колективне опрацювання матеріалу

Учні пояснюють, як склали таблицю множення числа 9.

— Як утворюється кожна наступна відповідь? (До попередньої відповіді додається 9.)

— Подивіться уважно на таблицю. Які випадки множення 9 нам уже знайомі, а які — ні? Відповідь обґрунтуйте!

Запам’ятай!

9 ∙ 9 = 81.

Завдання 928. Письмове виконання завдання з опорою на таблицю множення числа 9

Завдання 929

Учні розв’язують задачу виразом під керівництвом учителя.

9 ∙ 3 + 6 = 33 (кв.)

Після цього учні відповідають на питання: «На скільки квіток менше у більшій вазі?».

Завдання 930

Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Учитель перевіряє.

На друге питання до задачі: «На скільки кілограмів більше зібрали з третього куща, ніж із першого?» учні відповідають двома способами. (13 - 8 = 5; 3 + 2 = 5)

Завдання 931

Учні називають, які сторони трикутника АВС перетинає пряма КМ. Вимірюють довжини сторін АВ і СВ та порівнюють їх. Один учень біля дошки пояснює, як обчислити периметр трикутника АВС.

 

2. Фізкультхвилинка

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Розв'язування логічних задач

1) Завдання 932*.

Із чотирьох однакових квадратів склали один великий. Знайди його периметр, якщо периметр малого квадрата 8 см. Накресліть великий і один малий квадрати.

Розв’язання

8: 4 = 2 (см) сторона малого квадрата

2 ∙ 2 = 4 (см) — сторона великого квадрата

4 ∙ 4 = 16 (см) — периметр великого квадрата

2) «Дивні числа».

— Число 9 — загадкове і дивне. Також незвичайна і таблиця множення числа 9.

Давайте поспостерігаємо! Відтворіть таблицю множення числа 9.

 

 

Висновок: сума цифр добутку числа 9 дорівнює дев’яти. — Не менш дивує і наступна закономірність:

Висновок: якщо в перших чотирьох відповідях цифри поміняти місцями, то отримаємо чотири інші відповіді таблиці.

— Ось яке дивне число 9!

 

V I. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 139, завдання 933; 934.

 


Date: 2015-09-05; view: 491; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.005 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию