Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок 51





Тема. АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ОЗНАЙОМЛЕННЯ УЧНІВ З ДІЄЮ МНОЖЕННЯ. ЗНАК МНОЖЕННЯ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

 

Мета: дати поняття про множення як суму однакових доданків; закріпити обчислювальні прийоми додавання і віднімання, вміння розв'язувати задачі; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати акуратність, дисциплінованість.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Загальна характеристика результатів виконання контрольної роботи

2. Аналіз допущених помилок, виконання відповідних завдань

3. Завдання для учнів, які успішно впоралися з контрольною роботою (с. 65, додаткові вправи)

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про дію множення.

 

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 66-67)

Завдання 404. Колективне опрацювання матеріалу

— Скільки всього вишень?

2 + 2 + 2 + 2 + 2 = 10

— Які доданки в цій сумі? (Однакові) Скільки їх? (5)

— Якщо всі доданки в сумі однакові, то додавання можна замінити іншою дією — множенням.

Додавання однакових доданків називають множенням.

Суму однакових доданків 2 + 2 + 2 + 2 + 2 записують так: 2 · 5 = 10.

Крапка (·) — знак множення. Перше число в цьому записі (2) показує, яке число брали доданком, а друге число (5) показує, скільки однакових доданків було в сумі.

Записи на множення читають так: «Два помножити на п’ять, дорівнює десяти», або: «По два взяти п’ять разів, дорівнює десяти».

Завдання 405. Коментоване розв'язування прикладів

— Які доданки в сумі?

— Скільки їх?

— Як приклад на додавання можна замінити?

— Який доданок брали? Скільки разів по... брали?

Висновок:

— У яких випадках можна замінювати приклад на додавання прикладом на множення?

— Що показує в прикладі на множення кожне число? (Перше число — число, яке беремо доданком, друге число — число, яке показує, скільки однакових доданків.)

Завдання 406

Учні пояснюють, як замінити множення додаванням, працюючи у зошитах.

— Поясніть, що означає перше число в цьому записі? (Яке число береться доданком.) Що означає друге число? (Скільки разів береться доданком перше число.) Щоб обчислити результат, замінимо цей приклад на множення прикладом на додавання.

9 · 5

— Що означає число 9? (9 береться доданком.) Що означає число 5? (5 разів береться доданком число 9.) Який приклад на додавання можна записати? (9 + 9 + 9 + 9 + 9)

Завдання 407. Коментоване розв'язування завдання

— Розгляньте малюнок. Скільки сторін у трикутника? Скільки трикутників?

— Скільки потрібно паличок, щоб скласти ці трикутники?

Учні записують вираз дією додавання, а потім — множення.

Завдання 408

Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв’язують задачу двома способами.

Завезли — 50 б.

Продали — 14 б. і 28 б.

Залишилось —?

Завдання 409

Учні доводять, що це задача, аналізують її умову.

— По скільки квіток у кожній вазі? (По 3.)

— Скільки всього квіток? (12)

— Як ви порахували? Як дізналися, скільки всього? (3 + 3 + 3 + 3 = 12)

— Яку дію використовували? (Додавання)

— Що ви можете сказати про доданки? Які доданки в цій сумі? (Однакові)

— Як можна записати коротше? (3 · 4 = 12) Прочитайте запис.

2. Фізкультхвилинка

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ (див. додаток до уроку)

1. Гра «Заміни!»

— Замініть, де це можливо, дію додавання множенням, а дію множення додаванням.

Date: 2015-09-05; view: 393; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.006 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию