Полезное:
Как сделать разговор полезным и приятным
Как сделать объемную звезду своими руками
Как сделать то, что делать не хочется?
Как сделать погремушку
Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами
Как сделать идею коммерческой
Как сделать хорошую растяжку ног?
Как сделать наш разум здоровым?
Как сделать, чтобы люди обманывали меньше
Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили?
Как сделать лучше себе и другим людям
Как сделать свидание интересным?
Категории:
АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Урок 40Тема. ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА ВІД СУМИ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ РІЗНИМИ СПОСОБАМИ
Мета: пояснити учням прийоми віднімання числа від суми; вчити розв'язувати задачі різними способами; розвивати пізнавальний інтерес; виховувати почуття відповідальності. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 53, завдання 320; 321) Завдання 320 — Прочитайте вирази та їх значення. Завдання 321 — Скільки осіб обідало в обох залах разом? 2. Гра «Угадай число» 3. Складання задачі за коротким записом, розв'язування різними способами Було — 44 і 9 Продали — 13 Залишилося —? 4. Хвилинка каліграфії — Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені. 4; 4; 44; 44; 4;...
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як віднімати число від суми.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с. 53-54) Завдання 322 Учні складають коротку умову і записують розв’язання задачі трьома способами. Було — 5 ч. і 6 ж. Приготували салат — 4 п. Залишилося —? 1-й спосіб. (5 + 6) – 4 = 7 2-й спосіб. (5 - 4) + 6 = 7 3-й спосіб. (6 - 4) + 5 = 7 Завдання 323. Колективне опрацювання матеріалу — Розгляньте малюнки й поясніть, як від суми чисел 4 і 3 можна відняти число 2. Зробіть висновок. 1-й спосіб: (4 + 3) - 2 = 7 - 2 = 5 2-й спосіб: (4 + 3) - 2 = (4 - 2) + 3 = 5 3-й спосіб: (4 + 3) – 2 = 4 + (3 - 2) = 5 Висновок. Щоб відняти число від суми, можна, якщо можливо, відняти число від одного доданка і різницю додати до іншого доданка. Завдання 324 Учні «ланцюжком» обчислюють значення виразів різними способами. Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах. Завдання 325. Колективне опрацювання матеріалу — Розгляньте способи додавання і віднімання чисел і визначте, які властивості дій використано. Завдання 326 Учні «ланцюжком» обчислюють значення виразів різними способами. Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах. Завдання 327* Учні будують квадрат зі стороною 4 см та інший прямокутник з таким самим периметром. Р = 4 + 4 + 4 + 4 = 16 (см); 16: 2 = 8 (см) — півпериметра. Отже, сторони прямокутника: 1 і 7; 2 і 6; 3 і 5 см. 2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
|