Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок 53





Тема. ТАБЛИЦЯ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 2. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА МНОЖЕННЯ

 

Мета: ознайомити учнів з таблицею множення числа 2 і її практичним застосуванням; формувати вміння розв'язувати задачі на множення; розвивати логічне мислення; виховувати загальну культуру.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 68, завдання 417; 418)

Завдання 417

— Яка маса 6 таких посилок? Прочитайте розв’язання додаванням, а потім — множенням.

Завдання 418

— Прочитайте вирази, у яких відповіді — числа третього десятка; четвертого десятка; кругле число; записане однаковими цифрами; десятків на 4 більше, ніж одиниць.

2. Усна лічба

1) Мама засолила 7 банок огірків, по 2 кілограми в кожній. Скільки кілограмів огірків засолила мама?

2) Порівняйте!

3) Тиждень має 5 робочих днів і 2 вихідні. Скільки робочих днів мають 2 тижні? А скільки вихідних?

3. Хвилинка каліграфії з логічним завданням

— Яке число «зайве»?

14; 21; 27; 28; 35; 42; 49.

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви складете і вивчите таблицю множення числа 2.

 

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 68-69)

Завдання 419. Усне виконання завдання

— Прочитайте рівність 2 · 3 = 6. Що показує другий множник?

— Як перевірити добуток?

— Як називаються числа при множенні?

Завдання 420

Учні «ланцюжком» читають вирази і обчислюють їх значення.

Завдання 421. Колективне опрацювання матеріалу

— Знаходити добуток додаванням незручно. Потрібно скласти і вивчити таблицю множення числа 2.

— Прочитайте таблицю. Що цікавого ви помітили?

— Як можна одержати значення наступного виразу з попереднього?

Завдання 422

Колективне розв’язування задачі.

Аналіз умови задачі, запис скороченої умови.

Завдання 423

Задача розв’язується самостійно, після аналізу. Учні порівнюють довжину найдовшої і найкоротшої стрічок.

Завдання 424

Учні порівнюють, не обчислюючи. Наприклад, 2 · 5 > 2 + 2, тому що 2 · 5 — це сума п’яти двійок, а справа дана сума двох двійок.

Завдання 425. Колективне розв'язування задачі Аналіз умови задачі, запис скороченої умови.

2. Фізкультхвилинка

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Розв'язування задач на множення

• Скільки крил у чотирьох курок? Скільки крил у семи курок?

• На одну дитячу сукню потрібно 2 м ситцю. Скільки метрів ситцю знадобиться на 8 таких суконь? На шість суконь? На дев’ять суконь?

• Маса курки 2 кг. Яка маса шести таких курок?

• Сторона квадрата дорівнює 2 см. Знайдіть периметр квадрата зручним способом.

• Периметр квадрата зі стороною а можна знайти так: Р = а · 4.

• Сторони рівностороннього трикутника дорівнюють по 2 см. Знайди його периметр зручним способом.

• У зоомагазині в 6 клітках було по 2 кролики. Скільки всього кроликів було в зоомагазині?

2. Офтальмологічна пауза

3. Розв'язування логічних завдань

• Дві бригади сіяли горох. Перша бригада засіяла 4 грядки гороху, а друга — стільки і ще півстільки. Яка бригада стала переможцем? (Друга)

• Один віслюк ніс 10 кг цукру, а другий — 10 кг вати. У кого вантаж був важчий? (Однаково)

• Два батька і два сини розділили між собою 3 апельсина так, що кожному дісталося по апельсину. Як це могло статися? (Дід, батько, син)

 

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Що нового дізналися на уроці?

— Розкажіть таблицю множення числа 2.

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 69-70, завдання 426; 427.


Date: 2015-09-05; view: 400; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.008 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию