Полезное:
Как сделать разговор полезным и приятным
Как сделать объемную звезду своими руками
Как сделать то, что делать не хочется?
Как сделать погремушку
Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами
Как сделать идею коммерческой
Как сделать хорошую растяжку ног?
Как сделать наш разум здоровым?
Как сделать, чтобы люди обманывали меньше
Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили?
Как сделать лучше себе и другим людям
Как сделать свидание интересным?
Категории:
АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Урок 52Тема. ЧИТАННЯ ПРИКЛАДІВ НА МНОЖЕННЯ. НАЗВИ ЧИСЕЛ ПРИ МНОЖЕННІ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА МНОЖЕННЯ Мета: ознайомити учнів з назвами чисел при множенні; формувати вміння читати приклади на множення; закріплювати обчислювальні прийоми додавання і віднімання; розвивати вміння розв'язувати задачі на множення; розвивати логічне мислення; виховувати акуратність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 67, завдання 411; 412) Завдання 411 — Прочитайте вирази, у яких ви виправили помилки. 26 + 26 + 26 = 2 · 6 · 3 (26 · 3) 23 + 23 - 23 + 23 = 23 · 4 (23 + 23 + 23 + 23) 41 + 41 + 41 + 41 = 41 · 5 (41 · 4) 21 + 12 + 21 + 12 = 21 · 4 (21 + 21 + 21 + 21) Завдання 412 — Скільки гривень треба заплатити за 6 дисків? 2. Усна лічба 1) Магічні квадрати. 2) Гра «Віконечка». 3) Обчислити значення виразів. Замініть приклади на додавання прикладами на множення, якщо це можливо. 8 + 8 + 8 + 8 + 8 = 5 + 5 + 5 + 5 = 8 + 9 + 9 + 45 = 13 + 13 + 13 = 27 + 73 = 4) Гра «Порівняй!». 3. Хвилинка каліграфії — Зменшіть на 25 кожне з чисел: 50; 30; 60; 80. — Збільшіть на 15 кожне з чисел: 15; 25; 35; 45. III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як називаються числа при множенні. IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с. 67-68) Завдання 412. Усне виконання завдання — Яке число береться однаковим доданком у кожному виразі? — Скільки разів повторюється доданок? Завдання 413. Колективне опрацювання матеріалу — Прочитайте назви чисел при множенні. — Числа, які множать, називаються множниками (7 — перший множник, 3 — другий множник); результат множення називається добутком (21 — добуток); вираз 7 · 3 також називають добутком чисел 7 і 3. Висновок: якщо між числами стоїть знак (·), то такий запис називається добутком. 7 · 3 = 21 7 · 3 — добуток; 7 — перший множник; 3 — другий множник; 21 — значення добутку, або добуток. Завдання 414 Школярі згадують, як називаються числа при множенні. Називають числа в рівностях. Обчислюють значення добутків в останньому стовпчику. — Рівність 5 · 3 = 15 можна прочитати по-різному: • по 5 взяти 3 рази буде 15; • 5 помножити на 3 дорівнює 15; • добуток чисел 5 і 3 дорівнює 15; • перший множник 5, другий множник 3, добуток 15. Завдання 415 Учні доводять, що це — задача, аналізують її умову. Під час розв’язування задачі вчитель підкреслює, що якщо чашка коштує 3 гривні, то треба множити 3 гривні на 4 чашки. Завдання 416*. Самостійне виконання завдання Один учень працює біля дошки. Братові 12 років, а сестрі 9. Скільки років буде братові, коли сестрі виповниться стільки, скільки йому зараз? (12 - 9 = 3; 12 + 3 = 15) 2. Фізкультхвилинка V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1. Робота над задачею Скільки копійок у 5 монетах по 5 к.? Скільки копійок у 5 монетах по 2 к.? — Запишіть розв’язання додаванням і множенням. 2. Виконання дій за зразком — Яке число повторюється? Скільки разів? 3. Складання та розв'язування задач 1) З’їли — 7 і 15 Залишилося — 8 Було —? 2) Було — 32 Залишилося — 6 і 8 З’їли —? 4. Офтальмологічна пауза 5. Розв'язування логічних задач • Вероніка і Люба мають прізвища Рибальченко і Детяткіна. Яке прізвище у кожної з дівчаток, якщо відомо, що Люба і Рибальченко однокласниці? (Вероніка Рибальченко, Люба Детяткіна.) • Три товариші — Сашко, Сергійко і Андрійко — мають сестру. Імена дівчаток: Оленка, Оксанка, Галинка. На запитання, як звуть сестру кожного з них, хлопчики відповіли: Сашко: «Мою сестру звуть Оленка». Сергійко: «Мою сестру звуть не Оленка». Андрійко: «Мою сестру звуть не Галинка». Як звуть сестру кожного з хлопчиків, якщо тільки один з них сказав правду? (У Сашка сестра Оленка, у Сергійка — Оксанка, у Андрійка — Галинка)
VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ — Що нового дізналися на уроці? — Чого навчилися? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 68, завдання 417; 418.
|