Полезное:
Как сделать разговор полезным и приятным
Как сделать объемную звезду своими руками
Как сделать то, что делать не хочется?
Как сделать погремушку
Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами
Как сделать идею коммерческой
Как сделать хорошую растяжку ног?
Как сделать наш разум здоровым?
Как сделать, чтобы люди обманывали меньше
Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили?
Как сделать лучше себе и другим людям
Как сделать свидание интересным?
Категории:
АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Урок 36Тема. ДОДАВАННЯ ОДНОЦИФРОВОГО ЧИСЛА ДО ДВОЦИФРОВОГО ВИДУ 38 + 4. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ДВОМА СПОСОБАМИ
Мета: ознайомити учнів із додаванням виду 38 + 4; закріпити вміння розв'язувати задачі вивчених видів різними способами, порівнювати вирази; розвивати кмітливість, мислення; виховувати пізнавальний інтерес. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 49, завдання 283; 284) Завдання 283 — Скільки котушок чорних ниток? Завдання 284 — Прочитайте відповіді. 2. Усна лічба 1) Гра «Набери число 20».
2) Гра «Влуч у кошик». На дошці вивішуються малюнки з баскетбольними кошиками, на них — числа 54; 67; 76. Кожному ряду дається завдання скласти за певний час (5 хв.) якомога більше прикладів на додавання з цією відповіддю. Виграє команда, учасники якої більше і правильно запишуть вирази з цією відповіддю. 3. Складання задачі за виразом 59 - (23 + 16) 4. Хвилинка каліграфії — Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені. 5; 7; 4; 6; 3;?; 2. (5) III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми будемо вчитися додавати одноцифрове число до двоцифрового, розв’язувати задачі двома способами. IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с. 49-50) Завдання 285 Учні «ланцюжком» складають вирази та обчислюють їх значення. Завдання 286. Колективне опрацювання матеріалу — Розгляньте записи й поясніть розв’язання. Правило 1. Розклади двоцифрове число на розрядні доданки. 2. До одиниць додай одиниці. 3. Отриманий результат додай до десятків. Завдання 287 Учні усно пояснюють, як знайти суму 67 + 6. Завдання 288 Учні перевіряють правильність обчислень. Завдання 289 Під час повторення умови один учень креслить схему і пояснює розв’язання. Після цього учні замінюють в умові число 7 числом 9 та розв’язують задачу. Завдання 290. Коментоване розв'язування кругових прикладів Учні використовують різні способи обчислення. Учитель звертає увагу на те, яким чином виконуються обчислення. Завдання 291 Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв’язують двома способами. (6 + 7 = 13; 20 + 13 = 33. 20 + 7 = 27; 27 + 6 = 33) Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах. Завдання 292* Учні коментують, як виконали розв’язання. Коли батькові було 26 років, Олі виповнилося 4 роки. Тепер Олі 11 років. Скільки років батькові? (11 - 4 = 7; 26 + 7 = 33.26 - 4 = 22; 22 + 11 = 33) 2. Фізкультхвилинка V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ (див. додаток до уроку) 1. Обчислення значень виразів зі змінною — Знайдіть значення виразу: 38 + в, якщо в = 4; 7; 3; а + 6, якщо а = 72; 65; 39. 2. Знаходження значень виразів 56 + 7 - 20 68 - (39 + 9) 38 + 8 - 16 35 + 6 + 1 75 + (48 - 40) 55 + 6 - 61 3. Офтальмологічна пауза 4. Розв'язування логічних задач • Наталя, Галинка і Тетянка брали участь у змаганнях по плаванню і отримали золоту, срібну і бронзову медалі. Коли у них запитали, яку медаль отримала кожна з них, то вони відповіли: 1. «Тетянка отримала не срібну, а Наталя — не золоту медаль». 2. «Галинка отримала не бронзову, а Наталя — не срібну». Яку медаль отримала кожна дівчинка, якщо обидві відповіді правильні? (Наталя отримала бронзову медаль, Галинка — срібну, Тетянка — золоту.) • У квартирі були 3 кімнати. З однієї кімнати зробили дві. Скільки кімнат стало в квартирі? (4 кімнати.) • На новорічний маскарад Дмитрик, Павлик, Галинка і Даринка наділи маски вовка, ведмедя, лисички і Червоної Шапочки. У костюмі Червоної Шапочки була одна з дівчаток, але не Даринка. Дмитрик — не вовк і не лисиця. Павлик — теж не лисиця і не ведмідь. Яка маска у кожного з дітей? Відповідь:
VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ — Чого навчалися на уроці? — Як оцінюєте свою роботу? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 49-50, завдання 293; 294.
|