Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Тема. Квадрат. Периметр квадрата





 

Мета: навчити учнів розрізняти квадрат за істотними ознаками; вчити обчислювати периметр квадрата; розвивати пізнавальну активність, уміння спостерігати і порівнювати, робити висновки, висловлювати власну думку; виховувати культуру розумової праці.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 45, завдання 257; 258)

Завдання 257

— Прочитайте вираз, відповідь якого записана однаковими цифрами; у відповіді є цифра 5; відповідь записана парними цифрами.

Завдання 258

— Розкажіть, яку задачу склали. Прочитайте розв’язання.

2. Аналіз самостійної роботи

3. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

36?? 15?? 24??

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як знайти периметр квадрата.

 

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 45)

Завдання 259. Колективне опрацювання матеріалу

— Знайдіть прямокутники, в яких усі сторони рівні.

— Прямокутник, у якого всі сторони рівні,— це квадрат.

— Розкажіть про квадрат. (У квадрата чотири вершини, чотири сторони, чотири кути.)

— Скільки кутів і сторін у квадрата? (По чотири.)

Завдання 260

Учні будують у зошиті квадрат зі стороною 3 см. Знаходять його периметр. Учитель звертає увагу, що периметр квадрата обчислюється так:

Р = а + а + а + а.

Завдання 261. Коментоване розв'язання кругових прикладів

Учитель звертає увагу на те, яким чином виконуються обчислення.

Завдання 262

Учні з місця складають задачу за малюнком. Під час повторення умови один учень креслить схему і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Учитель перевіряє.

2. Фізкультхвилинка

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Гра «Істинне — хибне»

— Які твердження правильні?

• Будь-який квадрат — це прямокутник.

• Будь-який прямокутник — це квадрат.

• Будь-який чотирикутник — це багатокутник. (Правильні — перше і третє твердження.)

2. Складання і розв'язування задач за коротким записом

— Порівняйте задачі.

3. Знаходження значень виразів зі змінною

— Знайдіть значення виразу:

• 17 - (в - 4), якщо в = 11; 12; 10.

• 24 - (а + 2), якщо а = 2; 10; 12.

4. Офтальмологічна пауза

5. Додаткові вправи (с. 46)

• Заповніть таблицю.

           
         

• Петрик, Андрій і Романко — брати. Петрику і Романкові разом 8 років, а Андрію і Романкові разом 10 років. Хто з дітей найстарший, якщо Романко наймолодший? (Найстарший — Андрій.)

• За схемою доберіть такі числа, щоб рівність була правильною. Запишіть 5 таких рівностей. (10 - 5 = 5; 11 - 6 = 5; 12 - 7 = 5; 13 - 8 = 5; 14 - 9 = 5)

• Побудуйте прямокутник, ширина якого 2 см, а довжина 6 см. Проведіть у ньому 2 відрізки так, щоб утворилися квадрати. Знайдіть суму периметрів цих квадратів. (Р = 2 + 2 + 3 + 3 + 2 + 2 + 3 + 3 = 20 см)

• У класі 30 учнів. На урок образотворчого мистецтва фарби принесли 18 учнів, а олівці — 20 учнів. Скільки учнів принесли на урок і олівці, й фарби? (18 + 20 - 30 = 8)

• Доберіть числові дані. Складіть і розв’яжіть задачі за короткими записами. Зробіть короткі записи обернених задач до обох поданих.

 

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Чого навчалися на уроці?

— Яке завдання здалося найцікавішим?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 45, завдання 263; 264.


Date: 2015-09-05; view: 483; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.005 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию