![]() Полезное:
Как сделать разговор полезным и приятным
Как сделать объемную звезду своими руками
Как сделать то, что делать не хочется?
Как сделать погремушку
Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами
Как сделать идею коммерческой
Как сделать хорошую растяжку ног?
Как сделать наш разум здоровым?
Как сделать, чтобы люди обманывали меньше
Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили?
Как сделать лучше себе и другим людям
Как сделать свидание интересным?
![]() Категории:
АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника
![]() |
Урок 30
Тема. ПРЯМОКУТНИК. ЗНАХОДЖЕННЯ ЧИСЛОВИХ ЗНАЧЕНЬ БУКВЕНИХ ВИРАЗІВ. КАЛЕНДАР
Мета: розширити знання учнів про прямокутник; поглибити знання про календар; формувати вміння знаходити числові значення буквених виразів; розвивати кмітливість; виховувати бажання надавати допомогу у складній ситуації. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 43, завдання 241;242) Завдання 241 — Скільки другокласників учать вірші? Завдання 242 — Прочитайте вирази, у яких відповіді — круглі числа; у відповідях яких є цифри 3 або 2. 2. Усні обчислення. Гра «Сходинки» 3. Складання і розв'язування задачі за коротким записом 4. Хвилинка каліграфії — Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені. 1; 10; 2; 20; 3;... 5. Геометричний матеріал — Які фігури ви бачите? — Скільки кутів у кожному чотирикутнику? — Знайдіть фігури, у яких усі кути прямі. III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ви більше дізнаєтесь про прямокутник.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с. 43-44) Завдання 243 Учні «ланцюжком» розв’язують завдання. Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах. — Прочитайте рівності; нерівності, у яких потрібно поставити знак «>»; знак «<». Завдання 244. Колективне опрацювання матеріалу — Скільки прямих кутів у кожному чотирикутнику? — Чотирикутник, у якого всі кути прямі,— це прямокутник. Давайте виміряємо довжину сторін. Що ви про них скажете? (Сторони, які лежать одна навпроти іншої, рівні.) Учитель на дошці фіксує властивості прямокутника. — Називаються ці сторони протилежними. Протилежні сторони прямокутника рівні. — Виміряйте і запишіть довжину сторін прямокутників. — Знайдіть периметр кожного прямокутника. Завдання 245. Фронтальне вивчення змісту задачі Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі. Після цього учні працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою. Завдання 246 Учні знаходять значення виразу зі змінною. Завдання 247. Усне виконання завдання — Відгадайте загадку. • Дванадцять братів Один за одним ходять, А один одного не обходять. (Місяці року.) — Розглянемо календар. Про що можна дізнатися? — Тут є цілий рік: назви місяців, днів тижня, кількість днів у місяці, святкові й вихідні дні. — Скільки місяців має рік? — Назвіть усі місяці, у яких по 30 днів; по 31 дню. — У лютому буває 28 або 29 днів. Рік, у якому лютий має 29 днів, називають високосним. Кількість днів у місяці легко визначити за допомогою зігнутого кулака: кісточка — 31 день, «долина» — 30 днів. Промовляємо: січень — 31, лютий — 28 або 29, березень — 31 і т. д. 2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1. Гра «Додай словечко» — Продовжте висловлювання так, щоб вони стали істинними. • У році... місяців. • У році... зимових місяці:...,...,... • У році... весняних місяці:...,...,... • У році... літніх місяці:...,...,... • У році... осінніх місяці:...,...,... •... рік кінчає, а... починає. • У місяці... тижнів. • У тижні... днів. • Найкоротший місяць у році —... 2. Обчислення значень виразів 27 - (7 + 5) 16 - (8 + 6) 32 - (2 + 9) 14 - (7 + 4) 3. Офтальмологічна пауза 4. Розв'язування логічних задач • Катруся назбирала в парку каштани, Іванна — каштани і жолуді. Коли дівчатка перелічили свої знахідки, то виявилося, що кількість зібраного природного матеріалу в них однакова. Якого природного матеріалу дівчатка зібрали більше? (Каштанів) Менше? (Жолудів) • Запишіть суму п’яти непарних чисел, якщо ця сума дорівнює 25. (1 + 3 + + 5 + 7 + 9 = 25)
VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ — Що нового дізналися на уроці? — Як оцінюєте свою роботу?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 44, завдання 248; 249.
Date: 2015-09-05; view: 435; Нарушение авторских прав |