Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






УРОК _____ Дата _____





Тема. Композиційний центр. Виокремлення головного в композиції. Натюр­морт з фруктів.

Мета. Ознайомити учнів з поняттям "натюрморт", розвивати вміння будувати композицію, визначати в ній головне та другорядне; розвивати вміння передавати уявні образи за допомогою форми та кольорів, створювати натюрморти способом загороджування; виховувати емоційне ставлення до краси природних форм і барв.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

II. Повідомлення теми та мети уроку.

Коли вона загляне в сад, наллється соком виноград, і жовті яблука ранет солодкі стануть, ніби мед.

III. Актуалізація опорних знань.

1. Слово вчителя.

— Сьогодні до нас у гості знову завітала осінь. І як завжди, з подарунка­ми. А які ж дарунки нам приносить осінь? (Фрукти й овочі.)

— Відгадайте, що це?

За хатиною в садочку

у зеленому віночку

та в червоних намистинках

стоїть дівка молода.

І збігаються всі діти,

щоб на неї поглядіти.

За намисто кожен смик!

Та й укине на язик. (Вишня.)

Саме з кулачок, червоний бочок, погладиш — гладеньке, відкусиш — солоденьке. (Яблуко.)

На гілках, ніби лампочки, бочечки золотенькі, їжте та радійте, дітки дорогенькі. (Груша.)

2. Робота з малюнком в альбомі:

3. Робота з підручником (с. 75—78).

а) Обговорення малюнка Р. Дункан "Поїхали!"

— Визначіть композиційний центр на картині Р. Дункана "Поїхали".

— Що є головним?

— Що на картині є другорядним?

— Що зображено на передньому плані?

— Які предмети проглядаються на задньому плані?

— Чи є ця композиція урівноваженою? Доведіть.

б) Робота з малюнками на с. 77.
Пам'ятайте!

Композиції із квітів, овочів, фруктів, предметів побуту називають натюр­мортом.

— Назвіть фрукти, зображені на малюнках.

— Якого вони кольору?

— Якої форми?

 

4. Гра "Урівноваж композицію". (Один учень складає композицію з пласти­лінових фруктів, а другий урівноважує її іншими фруктами.)

5. Фізкультхвилинка.

6. Практична робота. (Альбом с. 40.)

— Зараз ми будемо працювати за схемами на с. 78.
Порядок роботи.

• Продумайте, де розмістити композицію (середина аркуша).

• Розгляньте начерки яблука.

• Зверніть увагу, що цей фрукт не зовсім круглий, промалюйте.

• Розгляньте начерки груші.

• Намалюйте її за допомогою двох кіл.

• Перед яблуком та грушею намалюйте дві або три вишні.

• Зверніть увагу, що вишні маленькі, але все ж загороджують частину біль­ших фруктів.

• Промалюйте вишні і витріть зайві лінії.

• Розфарбуйте малюнок.

IV. Підсумок уроку.

Виставка учнівських малюнків.







Date: 2015-09-02; view: 528; Нарушение авторских прав



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.005 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию