Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






УРОК ___ Дата ___. Тема. Рівновага у композиції





 

Тема. Рівновага у композиції. Досягнення композиційної рівноваги шляхом розташування на площині великих і малих елементів.

Мета. Ознайомити учнів з поняттями "врівноважена композиція" і "неврівноважена композиція"; вчити досягати композиційної рівноваги малюнка шляхом однакового розташування великих та малих елементів картини; розвивати вміння заповнювати площину малюнка малими елементами; вчити передавати настрій різними кольорами; виховувати любов до мистецтва

Хід уроку

I. Організаційний момент.

II. Повідомлення теми та мети уроку.

Сипле, сипле сніг,

криє переліг,

білим килимом лягає

аж під наш поріг.

Легкий білий пух,

наче той кожух,

криє землю, щоб не знала

стужі й завірюх.

Б. Лепкий

III. Актуалізація опорних знань.

1. Слово вчителя.

— В гості до нас прийшла чарівниця-зима. Сьогодні ми малюватимемо ваші улюблені зимові розваги. А допомагають вам у розвагах зимові друзі. Від­гадайте, хто вони?

Я падаю на ваші хати, я білий, білий, волохатий, я прилипаю вам до ніг і називаюсь просто.... (сніг).

В небі хмарка пролітала, білий пух порозсипала, він на землю рівно ліг. Називають його.... (сніг).

• Без рук, без фарб, без олівця, а все малює без кінця. (Мороз.)

• Заглядає він у шибки,

замуровує річки.

І малюнки невеличкі

на вікні лишив мені. (Мороз.)

• У зимову веселу пору ми — найкращі друзі дітвори. Вивозять діти нас на гору, а ми веземо їх з гори. (Сани.)

• Сам іду — вони ідуть, сам стою — вони стоять, почну годувати — вони не їдять. (Лижі.)

Крешуть лід,

ріжуть лід,

залишають дивний слід.

А які швидкі вони...

Це, звичайно, —... (ковзани).

 

2. Робота з підручником (с. 72—73).

 

— Здавна діти і дорослі люблять зимові розваги. Про це розповідають кар­тини.

— Кого зображували художники?

— Що роблять діти на кожній із картин?

— Які кольори переважають у зображенні зимових сюжетів?

— Що можете сказати про кожен твір?

3. Мотивація навчальної діяльності.

Працюючи над композицією кожної картини, художники спочатку про­думували розміщення людей і предметів на площині. Вони мають приблизно однакові розміри, пов'язані один з одним, переплітаються та доповнюються іншими елементами. Такі композиції називають»урівноваженими.

Розгляньте картини на с. 70—71 підручника та назвіть урівноважені й не-урівноважені композиції.

Отже, якщо композиція є неурівноваженою, то її можна ще доповнити іншими елементами.

4. Фізкультхвилинка.

Легко падає сніжок, укриває весь лужок, будемо у сніжки гратись і на лижах всі кататись. Потім саночки візьмемо і на гірочку майнемо. Швидко з гірки ми мчимо, •знов на гірку біжимо.

5. Практична робота. (Альбом, с. 38.)

— Сніговик — це три різні за розмірами кулі. Як його зобразити, підкаже
вірш.

Зимонько-снігуронько, наша білогрудонько, не верти хвостом, а труси тихесенько, рівненько, гладесенько срібненьким сніжком. Ми повибігаємо, снігу накачаємо купу за садком.

Бабу здоровенную, уночі страшенную, зліпимо гуртом. Зробим очі чорнії, рот і ніс червонії, буде як мара. День і ніч стоятиме, вовка проганятиме з нашого двора.

Date: 2015-09-02; view: 763; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.005 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию