Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Кондак 4





 

Бу́рею сумне́ний и недоуме́ний не поколеба́лся еси́, повнегда́ уве́дети тебе́ ве́ру и́стинную, правосла́вную, но а́бие восхоте́л еси́ прия́ти Свято́е Креще́ние со все́ю держа́вою твое́ю, да ку́пно с не́ю, я́ко оте́ц со ча́ды свои́ми, досто́йно воспое́ши Бо́гу: Аллилу́иа.

 

Икос 4

 

Слы́шавше боля́ре и старе́йшины я́же о ве́ре и́стинней, помяну́ша прама́терь твою́, святу́ю княги́ню О́льгу, яже прия́т Свято́е Креще́ние в Царегра́де, и реко́ша: «А́ще не бы блага́ бысть ве́ра сия́, не бы прия́ла ю сия́ мудре́йшая в жена́х». Те́мже и мы, при́сно помина́юще прему́друю О́льгу, благода́рственно зове́м ти:

Ра́дуйся, я́ко соблю́л еси́ Боже́ственное се́мя, е́же все́я в се́рдце твое́ блаже́нная прама́терь твоя́.

Ра́дуйся, я́ко святы́м заве́там тоя́ после́довал еси́.

Ра́дуйся, я́ко прови́дел еси́ в ней зарю́ спасе́ния наро́да твоего́.

Ра́дуйся, со́лнце, возше́дшее по заре́ той.

Ра́дуйся, све́те, старе́йшины твоя́ просвети́вый.

Ра́дуйся, вся лю́ди твоя́ ко Христу́ приве́дый.

Ра́дуйся, Влади́мире, держа́вы Ру́сския просвети́телю.

 

Кондак 5

 

Боготка́нную оде́жду Свята́го Креще́ния восхоте́в получи́ти, помы́слил еси́, отку́ду и ка́ко име́ти и́маши толи́к сонм па́стырей и учи́телей, да просветя́т вся лю́ди твоя́ с тобо́ю, и ка́ко поя́ти себе́ жену́, в ве́ре святе́й испыта́нну, до́му твоему́ благу́ю строи́тельницу, ча́дом твои́м ма́терь во Христе́, сове́тницу же всем во благоче́стии, и о сем всем поревнова́в, дух твой приведе́ тя ко стране́ Гре́честей, иде́же ве́рнии от лет дре́вних благоче́стно воспева́ют Бо́гу: Аллилу́иа.

 

Икос 5

 

Ви́девше ца́рие гре́честии всю страну́ твою́ во тме идолослуже́ния косня́щу, небрего́ша тя, я́ко куми́ром служа́ща, оба́че побежде́ни бы́вше от тебе́ и уве́девше кре́пкое изволе́ние твое́ прия́ти Свято́е Креще́ние и вся лю́ди твоя́ ко Христу́ привести́, испо́лнишася ра́дости и вда́ша ти сестру́ свою́ А́нну на брак, па́стыри же и учи́тели наро́ду твоему́. Те́мже и мы, при́сно ра́дующеся свято́му сему́ сою́зу твоему́, воспева́ем тя:

Ра́дуйся, я́ко посети́л есть тя Восто́к свы́ше.

Ра́дуйся, я́ко звезда́ Всевы́шняго приведе́ тя к Восто́ку, иде́же Прему́дрость созда́ себе́ дом и утверди́ столпо́в седмь, седмь Собо́ров Вселе́нских, и́же утверди́ша ве́ру Христо́ву по вселе́нней.

Ра́дуйся, я́ко сия́ есть ве́ра апо́стольская, сия́ ве́ра вселе́нную всю утверди́.

Ра́дуйся, я́ко от чи́стаго исто́чника чи́стое уче́ние Христо́во прия́л еси́.

Ра́дуйся, до́му твоего́ и чад твои́х до́брый рачи́телю.

Ра́дуйся, всего́ наро́да твоего́ прему́дрый наста́вниче.

Ра́дуйся, Влади́мире, держа́вы Ру́сския просвети́телю.

 

Date: 2015-09-22; view: 239; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.005 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию