Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Кондак 2





 

Ви́дя суету́ безду́шных и́долов и пре́лесть диа́вола, е́юже уловля́ет те́мныя лю́ди в се́ти беззако́ния, ку́пно же слы́ша святы́х первому́ченик ру́сских за Христа́, Фео́дора и ю́наго Иоа́нна, глаго́лющих безбо́жным мучи́телем: «Бо́зи ва́ши не суть бо́зи, но дре́во, е́же днесь пребыва́ет – у́тро сгни́ло есть. Еди́н же есть Бог И́стинный, И́же сотвори́ не́бо и зе́млю»; тогда́ возгоре́лся еси́ се́рдцем, во е́же взыска́ти и уве́дети Сего́ Еди́наго И́стиннаго Бо́га, Ему́же покланя́ется вся́ко коле́но небе́сных, земны́х и преиспо́дних, немо́лчно воспева́я: Аллилу́иа.

 

Икос 2

 

Ра́зум всевы́шний приосени́ тя, егда́ предста́ша ти пропове́дницы разнове́рнии, и потща́лся еси́, да не уловле́н бу́деши в се́ти лжеуче́ния, но да обря́щеши ве́ру и́стинную и спаси́тельную. Те́мже ублажа́ем тя:

Ра́дуйся, прему́дрый просвети́телю наро́да ру́сскаго.

Ра́дуйся, ра́зум богопросвеще́нный стяжа́вый.

Ра́дуйся, я́ко ухищре́ния и суесло́вия лжеучи́телей посрами́л еси́.

Ра́дуйся, я́ко глаго́лы Жи́зни Ве́чныя в словесе́х мудреца́ и́стиннаго му́дре уразуме́л еси́.

Ра́дуйся, лучу́ Боже́ственнаго све́та посреде́ тьмы лжеве́рия.

Ра́дуйся, стено́ неруши́мая посреде́ бу́ри страсте́й язы́ческих.

Ра́дуйся, Влади́мире, держа́вы Ру́сския прocвети́тeлю.

 

Кондак 3

 

Си́лою свы́ше умудре́н, посла́л еси́ мужи́ избра́нныя во стра́ны ины́я, да ви́дят и испыта́ют, ка́ко ини́и наро́ди слу́жат Бо́гу и ка́ко ве́ру свою́ от дел свои́х показу́ют; ти́и же вся до́бре испыта́вше, достиго́ша Царьгра́да, иде́же ви́дяще благоле́пное соверше́ние Боже́ственнаго священноде́йствия, мне́ша себе́ не на зе́мли, но на небеси́ стоя́ти и со умиле́нием се́рдца возда́ша хвалу́ Го́сподеви, зову́ще: Аллилу́иа.

 

Икос 3

 

Иму́ще в сердца́х свои́х тве́рдое увере́ние, я́ко ве́ра гре́ко‑восто́чная вои́стину е́сть правосла́вная и я́ко священноде́йствия ея́ па́че всех ины́х велеле́пна, по́слании тобо́ю му́жие, возврати́вшеся во Оте́чествие свое́, испове́даша сия́ пред лице́м твои́м и пред старе́йшины твои́ми, реко́ша же: «Никто́же, вкуси́в сла́дкаго, восхо́щет го́рькаго, та́ко и мы не мо́жем па́ки оста́ти зде и служи́ти куми́ром». Яково́е извеще́ние прие́м, возгоре́лся еси́ ре́вностию по ве́ре и́стинней. Сего́ ра́ди велич́аем тя:

Ра́дуйся, гла́су Боже́ственныя благода́ти приле́жно внима́вый.

Ра́дуйся, води́тельству Свята́го Ду́ха ycе́pдно после́дствовавый.

Ра́дуйся, я́ко сове́тники твоя́ умудри́л еси́.

Ра́дуйся, вся лю́ди твоя́ сове́ты твои́ми ко и́стинней ве́ре приве́л еси́.

Ра́дуйся, я́ко со тща́нием поиска́л еси́ до́браго би́сера – Христа́.

Ра́дуйся, пчело́ трудолюби́вая, му́дре взыска́вшая цветы́, в нихже сла́дкий мед и́стины и спасе́ния.

Ра́дуйся, Влади́мире, держа́вы Ру́сския просвети́телю.

 

Date: 2015-09-22; view: 231; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.006 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию