Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Святы́й равноапо́стольный вели́кий кня́же Влади́мире, моли́ Бо́га о нас





Благоче́стия ревни́тель сла́внаго царя́ Константи́на ты был еси́, Васи́лие, просвети́вшаго креще́нием е́ллинский род: ты же духо́вною ба́нею лю́ди твоя́ пресве́тло обнови́л еси́.

Слава: Услади́в любо́вию Христо́вою ду́шу и разу́мныя прие́м криле́, прелете́л еси́ и́дольский мрак и разгна́л еси́ тму злове́рия, блаже́нне, всели́вся в черто́г Спа́са всех Бо́га.

И ныне: Благоду́шствует Це́рковь Росси́йская днесь, и правове́рных собо́ри, в па́мять пресве́тлую Васи́лия ублажа́юще твое́ безсе́менное Рожде́ство, Де́во, и приле́жно Сы́ну Твоему́, моля́щеся, зову́т: Тя велича́ем.

Го́споди, поми́луй (трижды). Слава, и ныне:

 

Кондак, глас 8‑й

 

Подо́бствовав вели́кому Апо́столу Па́влу в седи́нах, всесла́вне Влади́мире, вся, я́ко младе́нческая мудрова́ния, и́же о и́долех тща́ния оста́вль, я́ко муж соверше́нный, украси́лся еси́ Боже́ственнаго креще́ния багряни́цею: и ны́не Спа́су Христу́ в весе́лии предстоя́, моли́ спасти́ся держа́вы Росси́йския нача́льником и мно́жеству владо́мых.

 

Икос

 

Просвети́вый дре́вле Изра́иля Моисе́йским зако́ном, просвети́л же еси́ мир явле́нием Твое́го Прише́ствия, Христе́ Бо́же, Богогла́сныя твоя́ ученики́ посла́л еси́ пропове́дати по стра́нам е́же от Де́вы безсе́менное рождество́ Твое́ и тем повеле́л еси́ крести́ти во и́мя Отца́, и Сы́на, и Свята́го Ду́ха. Обветша́вшу же ви́дя страну́ Росси́йскую грехо́м, Дух Твой посла́л еси́ в крепкоразу́мнаго ду́шу сла́внаго Влади́мира, позна́ти Тебе́ Еди́наго от Тро́ицы Христа́ Бо́га и Твои́м креще́нием просвети́ти избра́нныя Твоя́ и от Тебе́ поруче́нныя ему́ лю́ди и привести́ к Тебе́ ве́рою вопию́щия: изба́ви Твое́ достоя́ние от сопроти́вных пога́н, Росси́йския нача́льники и мно́жество владо́мых.

 

Песнь 7

 

Ирмос: Халде́йския пе́щи всепа́губную си́лу угаси́вше о́бразом А́нгела снизше́дшаго, Зижди́телю ю́ноши взыва́ху: благослове́н еси́ и хва́льный, Бо́же оте́ц на́ших.

Date: 2015-09-22; view: 258; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.006 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию