Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Святы́й равноапо́стольный вели́кий кня́же Влади́мире, моли́ Бо́га о нас





Прао́тчи богоистка́нныя мя ри́зы враг душегу́бец обнажи́л есть: Иису́с же безнача́льный явле́йся пло́тию, очи́стив водо́ю Ду́ха, па́ки мне подаде́ ю, Его́же позна́в, сла́вне Влади́мире, весели́шися, вопия́: благослове́н Бог оте́ц н́аших.

Слава: Моисе́йский сохрани́в зако́н, Дании́л Боговиде́ния сподо́бися: прао́теческия же ты попра́в и́долы, не я́ко во мра́це, но в бо́льшей сла́ве разу́мно узре́л еси́ Христа́ со Отце́м и Ду́хом, Креще́нием же просвеще́н, весели́шися, вопия́: благослове́н Бог оте́ц на́ших.

И ныне: Боже́ственныя обнажи́ оде́жды, враг прельсти́в первозда́ннаго пра́деда Твоего́, Де́во, из боку́ же Твое́ю Чи́стою и Неискусобра́чною прише́д Спас Сла́дкий мой Иису́с, на Него́же поте́к, а́ки на Ада́ма, но о Бо́га образи́ся и сокруши́ся лю́те. Мы же Cы́ну Твоему́ зове́м: благослове́н Бог оте́ц на́ших.

 

Песнь 8

 

Ирмос: Покрыва́яй вода́ми превы́спренняя Своя́, полага́яй мо́рю преде́л песо́к и содержа́й вся, Тя пое́т со́лнце, Тя сла́вит луна́, Тебе́ прино́сит песнь вся тварь, яко Соде́телю всех во ве́ки.

Святы́й равноапо́стольный вели́кий кня́же Влади́мире, моли́ Бо́га о нас.

Род пра́ведных благослови́тся, Боже́ственныя веща́ша уста́, е́же на тебе́ сбы́стся, блаже́нне: се́мя бо святоле́пное и Богоизбра́нное прине́сл еси́ Христу́, непобеди́мыя му́ченики, и́миже просвети́л еси́ зе́млю Росси́йскую. И́хже похваля́юще с тобо́ю, превозно́сим Христа́ во ве́ки.

Слава: Ма́ти всех гра́дов вои́стинну ца́рства твоего́ град яви́ся Ки́ев, в не́мже Христо́с пре́жде со Отце́м и Ду́хом просла́вися, твое́ю прама́терию и тобо́ю, блаже́нне, иде́же му́жественное твое́ те́ло лежи́т све́тло в це́ркви Влады́чицы: мы же лю́дие твои́, хва́ляще, пое́м Христа́ во веки.

И ныне: Безнача́льное сия́ние и Сло́во О́тчее пропове́даша нело́жно проро́честии гла́сы, из Тебе́ хотя́щаго без тли роди́тися Емману́ила, Бо́га же и челове́ка, кре́пкое язы́ков ча́яние, Ему́же, я́ко Ма́ти, моли́ся спасти́ся нам.

 

Date: 2015-09-22; view: 259; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.007 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию