![]() Полезное:
Как сделать разговор полезным и приятным
Как сделать объемную звезду своими руками
Как сделать то, что делать не хочется?
Как сделать погремушку
Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами
Как сделать идею коммерческой
Как сделать хорошую растяжку ног?
Как сделать наш разум здоровым?
Как сделать, чтобы люди обманывали меньше
Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили?
Как сделать лучше себе и другим людям
Как сделать свидание интересным?
![]() Категории:
АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника
![]() |
Урок 58
Тема. ОЗНАЙОМЛЕННЯ УЧНІВ З ДІЄЮ ДІЛЕННЯ. ЗНАК ДІЛЕННЯ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ Мета: ознайомити учнів з дією ділення за допомогою розв'язування задач на ділення на вміщення та зі знаком «ділення»; розвивати обчислювальні навички, вміння розв'язувати задачі, розвивати мислення і пам'ять учнів; виховувати працьовитість, прищеплювати інтерес до предмета. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 73, завдання 459; 460) Завдання 459 — Скільки всього учнів у першому ряді? Завдання 460 — На скільки метрів більша сторона трикутника коротша від суми довжин двох менших сторін? 2. Усна лічба 1) Який числовий вираз «зайвий» і чому? 3 + 3 + 3 + 3 4 + 3 + 4 + 4 4 + 4 + 4 2 + 2 + 2 + 2 Діти відповідають, що другий вираз «зайвий», тому що його не можна замінити множенням. 2) Обчисліть. 3) Гра «Угадай слово». — Якщо правильно виконаєте завдання,— дізнаєтеся, що вивчатимемо на уроці. (Ділення) 3. Хвилинка каліграфії з логічним завданням 5 12 17 19 16 10 3 14 8 18 — Спишіть числа, які є у відповідях таблиці множення на 2.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми познайомимося з дією ділення.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с. 74-75) Завдання 461. Колективне опрацювання матеріалу Було 6 груш. Їх розклали на 3 тарілки порівну. Скільки груш на кожній тарілці? — Для розв’язання задачі потрібно з’ясувати, скільки разів по 2 вміщується у 8. Така задача розв’язується дією ділення. (:) — знак ділення. Розв’язання 6: 3 = 2 (гр.) Відповідь: 2 груші. — Записи (рівності) на ділення читають так: «Шість поділити на три дорівнює двом». Завдання 462 Учні ланцюжком читають рівності. Завдання 463 Учні з місця складають й записують за малюнком вираз на ділення. Для розв’язання задачі потрібно з’ясувати, скільки буде, якщо 12 розділити на 4 рівні частини. Розв’язання 12: 4 = 3 Завдання 464 Учні вимірюють довжину смужки та її частин, а потім складають задачу на ділення. Креслять відрізок завдовжки 10 см і ділять його на 2 рівні частини. Один учень біля дошки пояснює. Завдання 465 Учні складають і розв’язують задачу за таблицею. Привезли — по 2 л 6 б.,? л Витратили — 9 л Залишилося —? 2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ (див. додаток до уроку) 1. Практичні завдання — Намалюйте 12 квадратиків і розділіть їх на 2 рівних частини (на 4; на 6). Запишіть приклади на ділення. — Смужку паперу завдовжки 12 см розділили на частини, по 2 см кожна. Скільки вийшло частин? 2. Складання прикладів на ділення • У пакети розклали 12 яблук, по 4 яблука в кожен пакет. Скільки пакетів знадобилося? — Скільки було яблук? (12) — На скільки рівних пакетів поділили? (На 4.) • По тарілочках розклали 8 цукерок, по 2 цукерки на кожну. На скільки тарілочок вистачило цих цукерок? — Скільки було цукерок? (8) — По скільки цукерок поділили? (По 2.) • У пучки зв’язали 14 морквин, по 7 морквин в кожного. Скільки пучків вийшло? — Скільки було морквин? (14) — По скільки морквин поділили? (По 7.) 3. Офтальмологічна пауза 4. Розв'язування логічних задач • По двору ходили гуси. В усіх гусей Петрик нарахував 6 лап. Скільки було гусей?(3 гусей.) • На огорожі сиділо 6 горобців. До них прилетіло ще 6 горобців. Кіт підкрався і схопив одного горобця. Скільки горобців залишилися на огорожі? (Жодного) • Кухар розрубав палку ковбаси в 4 місцях. Скільки шматків вийшло? (5 шматків.) • Цеглина важить 2 кг і ще пів цеглини. Скільки важать 2 цеглини? (6 кг) Підказка. Скільки в цеглині половинок? Скільки важить кожна половинка?
VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ — Що нового дізналися на уроці? — Чого навчилися?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 75, завдання 466; 467.
Date: 2015-09-05; view: 431; Нарушение авторских прав |