Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Припев: Святи́и о́троцы, моли́те Бо́га о нас





Тропа́рь: В озсия́ све́тлость ны́не вам досто́йно,/ и весе́лие се́рдца процвете́:// отону́дуже бо отбеже́ печа́ль, всели́стеся.

 

Припев: Пресвята́я Богоро́дице, спаси́ нас.

Богоро́дичен: П а́жить сме́ртную уста́вила еси́, Де́во,/ Жизнода́вца ро́ждши и Го́спода,// животворя́щаго ве́рою велича́ющия Тя.

Кано́н святы́х пра́отцев, глас 1:

Припев: Святи́и пра́отцы, моли́те Бо́га о нас.

Тропарь: К ре́постию Твое́ю дре́вле си́лы сотвори́ша дще́ри, Го́споди,/ А́нна, и Иуди́фь, и Де́во́ра, Олда́, Иаи́ль же,/ Есфи́рь, Са́рра, Мариа́м же Моисе́ева,// Рахи́ль, и Реве́кка, и Руфь, велему́дрыя. (Два́жды)

Припев: Святи́и пра́отцы, моли́те Бо́га о нас.

Тропарь: Я́ ко угаси́вшия о́троки святы́я пещь свяще́нно почти́м/ ку́пно с Дании́лом проро́ком и все́ми пра́ведными я́ве,/ пре́жде зако́на облиста́вшими до́бре// и в зако́не Влады́це угоди́вшими.

 

Припев: Святи́и пра́отцы, моли́те Бо́га о нас.

Тропарь: П рему́дрии Боже́ственнии проро́цы бы́вше Авраа́мовы вну́цы,/ Е́же от Авраа́ма и Иу́ды ро́ждшееся Сло́во Бо́жие провозвести́ша Ду́хом,// тех мольба́ми, Иису́се, вся уще́дри.

Сла́ва Отцу́, и Сы́ну, и Свято́му Ду́ху.

Тропа́рь: О святи́ся вся тварь па́мятию ва́шею/ и, торжеству́ющи, зове́т, ра́бски вопию́щи:/ мольбу́ Го́споду при́сно принеси́те, блаже́ннии,// улучи́ти ве́чных благ благохва́лящим вас.

И ны́не и при́сно и во ве́ки веко́в, ами́нь.

Богоро́дичен: О блеки́йся в мя, от Де́вы предгряде́т,/ и в верте́пе ражда́ется Сло́во О́тчее несли́тно:/ лику́й, тварь, гла́сы благода́рственными велича́ющи// Того́ е́же за милосе́рдие всесвято́е снизше́ствие.

Катава́сия:

Хор: Та́инство стра́нное ви́жу и пресла́вное:/ Не́бо – верте́п, Престо́л Херуви́мский – Де́ву,/ я́сли – вмести́лище,/ в ни́хже возлеже́ Невмести́мый – Христо́с Бог,// Его́же, воспева́юще, велича́ем.

Ектения́ ма́лая:

Диа́кон: П а́ки и па́ки ми́ром Го́споду помо́лимся.

Хор: Г о́споди, поми́луй.

Диа́кон: З аступи́, спаси́, поми́луй и сохрани́ нас, Бо́же, Твое́ю благода́тию.

Хор: Г о́споди, помилуй.

Диа́кон: П ресвяту́ю, Пречи́стую, Преблагослове́нную, Сла́вную Влады́чицу на́шу Богоро́дицу и Присноде́ву Мари́ю, со все́ми святы́ми помя́нувше, са́ми себе́ и друг дру́га, и весь живо́т наш Христу́ Бо́гу предади́м.

Хор: Т ебе́, Го́споди.

Иере́й: Я́ко Тя хва́лят вся си́лы небе́сныя, и Тебе́ сла́ву воссыла́ем, Отцу́ и Сы́ну и Свято́му Ду́ху, ны́не и при́сно и во ве́ки веко́в.

Хор: А ми́нь.

 

Диа́кон: С вят Госпо́дь Бог наш.

Хор: С вят Госпо́дь Бог наш.

Диа́кон: Я́ ко Свят Госпо́дь Бог наш.

Хор: С вят Госпо́дь Бог наш.

Диа́кон: Н ад все́ми людьми́ Бог наш.

Хор: С вят Госпо́дь Бог наш.

 

Ексапостила́рий воскре́сный седьмо́й:

Я́ ко взя́ша Го́спода, Мари́и ре́кшей,/ на гроб теча́ста, Си́мон Петр,/ и други́й таи́нник Христо́в, его́же любля́ше:/ теча́ста же о́ба, и обрето́ста плащани́цы еди́ны внутрь лежа́ща,/ и главны́й же бе суда́рь кроме́ их./ Те́мже па́ки умолча́ста,// до́ндеже Христа́ ви́деста.

 

Date: 2015-09-02; view: 250; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.006 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию