Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Припев: Святи́и пра́отцы, моли́те Бо́га о нас





Тропарь: П олк Богокра́сный Боже́ственных оте́ц да восхва́лим,/ Вара́ка, и Нафа́на, и Елеаза́ра,/ Иоси́ю и Дави́да, Иеффа́я, Самуи́ла же,/ пре́дняя зря́ща че́стне и взыва́юща:/ да благослови́т тварь вся Го́спода// и превозно́сит Его́ во ве́ки.

 

Припев: Святи́и пра́отцы, моли́те Бо́га о нас.

Тропарь: П охвалу́ песнопе́сненно да принесе́м Бо́жиим проро́ком,/ восхваля́юще Иоси́ю и Михе́я, Софо́ния и Авваку́ма,/ Заха́рию и Ио́ну, Агге́я же и Амо́са/ и со Авди́ем Малахи́ю и Нау́ма,/ Иса́ию, и Иереми́ю, и Иезекии́ля,// ку́пно Дании́ла, Илию́ и Елиссе́я.

Благослови́м Отца́, и Сы́на, и Свята́го Ду́ха, Го́спода.

Тропа́рь: Г лаго́лы Тро́ическими Всесвяту́ю воспое́м, ве́рнии, Тро́ицу,/ Отца́ Безнача́льнаго, Сы́на же и Пра́ваго Ду́ха Свята́го – Еди́ницу Триипоста́сную,/ Ю́же вся́кое дыха́ние сла́вит, зову́ще:/ да благослови́т тварь вся Го́спода// и превозно́сит Его́ во ве́ки.

 

И ны́не и при́сно и во ве́ки веко́в, ами́нь.

Богоро́дичен: Я ви́лся еси́ от де́вственных, Христе́, крове́й,/ воплоща́емь неизрече́нным сло́вом/ и я́ко Младе́нец соверше́н в верте́пе премно́жеством благоутро́бия, Иису́се, ражда́яся;/ звезда́ же Тя издале́ча возвести́ звездосло́вцем,// по́йте, ве́рою зову́щим, и превозноси́те Христа́ во ве́ки.

Катава́сия:

Хор: Хва́лим, благослови́м, покланя́емся Го́сподеви, пою́ще и превознося́ще во вся ве́ки.

Чу́да преесте́ственнаго/ росода́тельная изобрази́ пещь о́браз:/ не бо, я́же прия́т, пали́т ю́ныя,/ я́ко ниже́ огнь Божества́ Де́вы,/ в Ню́же вни́де утро́бу./ Тем воспева́юще, воспое́м:/ да благослови́т тварь вся Го́спода// и превозно́сит во вся ве́ки.

Диакон: Б огоро́дицу и Ма́терь Све́та в пе́снех возвели́чим.

 

Песнь Пресвято́й Богоро́дицы:

Хор: В ели́чит душа́ Моя́ Го́спода,/ и возра́довася дух Мой о Бо́зе Спа́се Мое́м.

Честне́йшую Херуви́м/ и Сла́внейшую без сравне́ния Серафи́м,/ без истле́ния Бо́га Сло́ва ро́ждшую,/ су́щую Богоро́дицу, Тя велича́ем.

Я́ ко призре́ на смире́ние рабы́ Своея́,/ се бо от ны́не ублажа́т Мя вси ро́ди.

Date: 2015-09-02; view: 254; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.006 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию