Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






УРОК ___ Дата ___





Тема. Вибір формату, виявлення головного та другорядного під час створення декоративної композиції. Композиція "Півень серед квітів".

Мета. Вчити учнів вибирати формат композицій, визначати головне та друго­рядне, урівноважувати композиції за допомогою другорядних предметів; підбирати стилізовані форми та кольори; розвивати уяву та фантазію, вміння стилізувати квіти, листя, ягоди, птахів, тварин, використовувати ці образи в своїх малюнках; виховувати любов до рідної землі, традицій українського народу.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

І. Повідомлення теми та мети уроку.

III. Актуалізація опорних знань.

1. Слово вчителя.

— Сьогодні на уроці ми ознайомимось із роботами майстрів петриків­ського розпису.

Саме у їхніх композиціях декоративні розписи вражають стилізованими зображеннями садових і польових квітів, ягід і плодів, пшеничних колосків, птахів, тварин, різноманітними кольорами та відтінками барв.

Назва розпису походить від назви села Петриківка, що на Дніпропетров­щині.

2. Робота з таблицею в альбомі.

3. Робота з підручником (с. 119—120).

— У селі Петриківка живуть люди, закохані у красу рідного краю. Вони
створили свою школу розпису. На всю Україну відомі роботи майстринь Тетя­ни Лати, Надії Білокінь, Надії Тимошенко, Ярини Пилипенко.

Розгляньте їхні роботи "Птахи", "Квіти у глечику", "Зозуля на калині".

— Що зображено на малюнках? (Квіти, птахи, звірі.)

— Які кольори переважають? (Жовтий, червоний, зелений, чорний.)

— Чи відповідають малюнки дійсності? (Ні, це стилізовані зображення.)

— Основне в петриківському розписі — фантазія й уява художника, перева­жання рослинного (квіткового) орнаменту і створення вигаданих форм квітів.

Дрібні листочки, виконані легкими, тоненькими, відривчастими мазками, називають папороттю. До квітів часто приєднують казкових птахів, тварин, фона винограду або калини.

Розписи виконують пензликом, паличкою, а ягоди зображують пальцем. Пензлики виготовляють з котячої шерсті.

— Що головне в роботі з фарбами? (Старанність і охайність.)

4. Фізкультхвилинка.

5. Тренувальні вправи (вчитель показуєучні повторюють).

— Роботи петриківських майстрів виконані за допомогою таких мазків.
"Гребінчик" — мазок притискаємо від основи пензлика до кінчика.
"Зернятко" — мазок притискаємо від кінчика до основи пензлика.
"Горішок" — з'єднуємо два і більше мазків від кінчика до основи пензля.
"Перехідний" — пензлик вмочуємо у дві фарби послідовно (від світлішої до темнішої).

"Папороть"— короткі відривні тоненькі мазки.

6. Практична робота. (Альбом, с. 60.)

— Малювати ми будемо півника серед квітів.

Хто скоріше всіх встає

і свій голос подає?

Має хвіст з узорами,

чоботи зі шпорами? (Півник.)







Date: 2015-09-02; view: 476; Нарушение авторских прав



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.006 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию