Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Орієнтовна тематика рефератів





1. Проблема класифікації методів навчання історії.

2. Методи і прийоми роботи з художньою літературою на уроках історії.

3. Розповідь, оповідання, опис, стисле повідомлення на уроках історії.

4. Характеристика, пояснення, роздуми на уроках історії.

5. Методика використання на уроках історії прислів'їв, приказок, історичних анекдотів та крилатих висловів.

6. Проблема класифікації засобів навчання історії.

7. Критерії відбору засобів навчання історії.

8. Методика роботи з картографічними засобами навчання (історичні та контурні карти, картосхеми, плани битв та розташування бойових позицій).

9. Методи та методичні прийоми формування поняття "століття", "тисячоліття", ера" та уявлення про синхронні події в історії.

10. Методи та прийоми роботи з ілюстративними засобами на уроках історії (історичний портрет, місце події, речі матеріальної культури, пам'ятки мистецтва, символіка).

11. Методи та методичні прийоми використання на уроках історії креслярських наочних засобів (графіки, діаграми, стрічки часу, логічні схеми, таблиці).

12. Використання ТЗН на уроках історії.

13. Форми навчання: проблема класифікації.

14. Нетрадиційні форми проведення уроків: актуальність, доцільність, методика проведення.

15. Підходи щодо визначення типів уроків історії в сучасні школі.

16. Пасивні, активні та інтерактивні форми навчання історії.

17. Методика формування основних груп компетентностей учнів на уроках історії.

18. Технологічний підхід в освіті: історія виникнення, актуальність, проблеми.

(IV курс, 7 семестр)

Мета ІНДЗ: узагальнення знань студентів щодо підготовки та проведення уроків різних типів з історії учням 5-12 класів, з використанням активних та інтерактивних методів та новітніх технологій.

Зміст ІНДЗ: Планування та розробка структури уроків 4 основних типів (вивчення нового матеріалу, комбінованого, підсумково-узагальнюючого, оцінювання знань та умінь учнів) в 5-12 класах (одному з них), що проводяться у стандартній (традиційній) формі (7 семестр).

Планування та розробка структури уроків 4 основних типів (вивчення нового матеріалу, комбінованого, підсумково-узагальнюючого, оцінювання знань та умінь учнів) в 5-12 класах (одному з них), що проводяться у нестандартній (нетрадиційній) формі (8 семестр).

Орієнтовна структура ІНДЗ:

Тема.

Мета.

Тип уроку.

Форма уроку (8 семестр)

Основні поняття та терміни.

Наочність. Структура уроку:

I. Організаційний момент уроку (мета та форма проведення);

II. Мотивація навчальної діяльності.

III. Актуалізація опорних знань.

IV. Вивчення нового матеріалу:

План. Зміст.

Використані відповідно до змісту: наочність, історичні документи тощо, форми активізації навчальної діяльності учнів.

V. Перевірка засвоєних знань та вмінь учнів;

VI. Підведення підсумків уроку.

VII. Домашнє завдання.

Система оцінювання ІНДЗ:

ІНДЗ подається викладачеві, який проводить заняття з даної дисципліни. Оцінка за ІНДЗ виставляється на заключному занятті з курсу на основі попереднього ознайомлення викладача зі змістом ІНДЗ. Можливий захист завдання у формі усного звіту студента про виконану роботу (до 5 хвилин).

Оцінка з ІНДЗ є обов'язковим балом, який враховується при підсумковому оцінюванні навчальних досягнень студентів з навчальної дисципліни «Методика викладання історії».

Критерії оцінювання ІНДЗ:

 

№ зп Опис критерію Максимальна кількість балів
1. Повний опис всіх структурних компонентів уроків вище названих типів.  
2. Повністю розкрито зміст навчального матеріалу.  
3. Використовуються не лише пасивні, а й активні форми та методи навчання.  
4. Весь урок або його складова частина проводиться в нестандартній формі.  
5. Використовується наочність різних видів в тому числі ТЗН.  
6. Встановлюються міжкурсові та міжпредметні зв'язки, зв'язок із сучасністю.  
Разом ЗО балів

Шкала оцінювання ІНДЗ

 

Рівень виконання Кількість балів, що відповідає рівню Оцінка за традиційною системою
VI семестр VII семестр VIII семестр  
Високий 30-27 30-27 30-27 Відмінно
Достатній 26-23 26-23 26-23 Добре
Середній 22-18 22-18 22-18 Задовільно
Низький менше 18 менше 18 менше 18 Незадовільно







Date: 2015-08-24; view: 360; Нарушение авторских прав



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.006 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию