Полезное:
Как сделать разговор полезным и приятным
Как сделать объемную звезду своими руками
Как сделать то, что делать не хочется?
Как сделать погремушку
Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами
Как сделать идею коммерческой
Как сделать хорошую растяжку ног?
Как сделать наш разум здоровым?
Как сделать, чтобы люди обманывали меньше
Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили?
Как сделать лучше себе и другим людям
Как сделать свидание интересным?
Категории:
АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Дата____
Тема: Що може комп'ютер Мета уроку: повторити правили з техніки безпеки на уроці; ознайомити учнів з можливостями комп'ютера; розвивати увагу, пам'ять та логічне мислення; виховувати дбайливе відношення до устаткування кабінету. Обладнання: програма "Стрільці по яблуках". Хід уроку І. Організація класу. II. Перевірка домашнього завдання. Повторення правил з техніки безпеки. На минулому уроці ви ознайомились з правилами техніки безпеки у комп'ютерному класі. Ви вдома також вчили ці правила. А зараз перевіримо, як ви їх засвоїли. 1. Вставити потрібні слова замість пропусків. Не розпочинай роботу за комп'ютером без дозволу. Спину тримай. Сидіти слід на відстані не менше від екранамонітора. Не торкайся,,,, і, з якими тебе незнайомив вчитель. Не працюй і руками. 2. Скільки цифр 9 ви знайшли?(3авдання "Для розумників і розумниць", сторінка 5 у підручнику) Розминка. На минулому уроці ми з вами повторювали числа від 1 до 10. А сьогодні спробуємо розгадати такі цікаві завдання. 1. Веселі цифри, Відгадай. III. Актуалізація опорних знань. • Уявіть, що ви прийшли у магазин купити хліба. Скільки коштує батон? (84 коп.); • Якими цифрами записане це число? • Вам треба вибити у касі чек. Як ви звернетесь до касира? (Звернути увагу на вживання слів ввічливості); • Де касир візьме чек? Отже, для того, щоб вибити чек, касир використав комп'ютер. Повідомлення теми і мети уроку. Діти, сьогодні ми познайомимося з можливостями комп'ютера. Отже, тема нашого уроку "Що може комп'ютер". IV. Вивчення нового матеріалу. 1. Слухання казки "На екскурсії". Вчитель читає казку на сторінці 6 у підручнику. 2. Вибіркове читання. (Діти читають із тексту відповіді на запитання.) • Що зацікавило Елзіка? • Чим корисний комп'ютер у супермаркеті? • Для чого використовують комп'ютер у залізничних та авіакасах? • Чим корисний комп'ютер для інженерів? • Яка роль комп'ютерів у Будинках моделей? • Як використовують комп'ютер у перукарнях? 3. Фізкультхвилинка. Хто ж там, хто вже так стомився? І наліво нахилився. Треба дружно всім нам встати, Фізкультпаузу почати. Руки вгору, руки вниз, Вгору трошки подивись. Руки склали, як вітряк, І покрутимося так. Вище руки підійміть І спокійно опустіть. Будем дружно ми сідати І до праці приступати. V. Робота за комп'ютером. 1. Бесіда. - А зараз ми перейдемо до роботи з комп'ютером. • Пригадайте ще раз на якій відстані від екрана монітора треба сидіти? Сідайте тихенько за свій комп'ютер. Сьогодні ми познайомимося з програмою "Стрільці по яблуках". Послухайте правила гри. Яблука висять високо - їх не дістати. Але можна збити пострілом із лука, якщо добре прицілитися. Керуєш подіями ти. Поклади долоню правої руки на мишу так, щоб вказівний палець лежав на лівій кнопці, а середній - на правій. Коли ти пересуваєш мишу по килимку, по екрану рухається стрілка - вказівник. Стрілкою ти прицілюєшся в яблуко. А коли клацнеш кнопкою - подаєш команду стрільцям. Лівою кнопкою ти керуєш лівим стрільцем (він стріляє по жовтих яблуках), а правою кнопкою - правим (він стріляє по червоних яблуках). 2. Практична робота учнів. Вчитель допомагає учням працювати за комп'ютером. 3. Релаксація. 1. Витягти праву руку вперед. Слідкувати очима, не повертаючи голови, за повільним рухом вказівного пальця витягнутої руки вліво і вправо, вгору і вниз. Повторити 4-5 раз. 2. Швидко поморгати, закрити очі і посидіти спокійно, повільно рахуючи до 5. Повторити 5 разів. VI. Узагальнення знань учнів. Підсумок уроку. • Що вам сподобалось сьогодні на уроці? • Чим корисний комп'ютер у супермаркеті? • Як використовують комп'ютер у касах попереднього продажу квитків? • Як використовують інженери комп'ютер у своїй роботі? • Чим корисний комп'ютер у перукарнях? • Які ще приклади використання комп'ютерів ви можете привести? VII. Домашнє завдання. Виконати завдання "Для розумників і розумниць" на сторінці 7. Урок інформатики № 3 2 клас Дата__________________ Тема. Комп’ютери бувають різні Мета: сформувати: уявлення про види комп’ютерів; розглянути: види комп’ютерів та сфери їх застосування; повторити: правила безпечної роботи та поведінки в комп’ютерному класі; правила вибору, переміщення об’єктів; розвивати: пам'ять, увагу, спостережливість, логічне мислення. виховувати: уважність, охайність при роботі з комп’ютером. Формування компетентностей: Інформаційна, самоосвітня, здоров’язберігаюча, комунікативна. Базові поняття й терміни: персональні комп’ютери, стаціонарні комп’ютери, портативні персональні комп’ютери (ноутбук, нетбук), кишеньковий персональний комп’ютер, мікрокомп’ютер. Тип уроку: засвоєння нових знань. Обладнання: мультимедійне обладнання: проектор, екран або мультимедійна дошка; програмний комплекс, підручник, робочі зошити. Програмне забезпечення: Windows XP. Структура уроку (40хв) 1.Організаційний момент (1хв.) 2.Актуалізація набутих раніше знань(3 хв.) 3.Оголошення теми уроку (1 хв.) 4.Вивчення нового матеріалу (15 хв.) 5.Закріплення знань і навичок (14 хв.) 6. Виконання вправи для зняття стомлення очей і м’язів (2 хв.) 7. Домашнє завдання (2 хв.) 8.Підсумки уроку (рефлексія) (2 хв. ) Перебіг уроку 1. Організаційний момент. Вправа «Усмішка» Встаньте, діти, всі рівненько, Посміхніться всі гарненько. Посміхніться ви до мене, Посміхніться і до себе, Привітайтесь: «Добрий, день!» (Слайд 1) 2. Актуалізація раніше набутих знань. - Отже, із гарним настроєм, ми розпочинаємо наш урок. Але подивіться, чомусь наша Ганнуся сьогодні сумна. І я знаю, чому. Бо вона отримала завдання, яке не може виконати. (Слайд 2). Їй треба назвати комп’ютери у порядку збільшення їх розмірів – від найменшого до найбільшого. Хто із вас може допомогти Ганнусі? (Відповіді дітей). - Діти, скажіть, де ми можемо отримати інформацію, щоб допомогти Ганнусі? (Бібліотека, Інтернет, книги та ін.) Date: 2015-08-06; view: 310; Нарушение авторских прав |