Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Ознайомлення з умовними позначеннями





Урок № 1. Дата _____

Тема: ЛЮДИНА - ЧАСТИНА ПРИРОДИ. ЛЮДИНА - ЧАСТИНА СУСПІЛЬСТВА

Мета: пояснити учням, що людина - частина природи і суспільства; зосередити шко­лярів на відмінностях,

що відрізняють людину від тварини (мислення, мовлення, праця); розвивати мовлення, мислення;

вчити доводити свою думку, порівнювати; виховувати почуття людської гідності.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
1. Вступне слово вчителя

- Ми починаємо вивчати новий предмет «Я у світі». На уроках ви дізнаєтесь, як взаємодіють люди в сім’ї, колективі, суспільстві, як знайти своє місце в житті, стати вмілими, працьовитими, милосердними, щоб разом робити Україну державою для людей.

2. Ознайомлення учнів з підручником

- Давайте ознайомимося з новою книгою. Мудрі люди кажуть: «Нова книга - це новий друг». А що означає дружити з книгою? Це означає правильно розуміти її призначення та частіше до неї звертатися.

Ця книга - підручник. Тобто вона щодня буде «під рукою» і допомагатиме вам пізнавати навколишній світ, інших людей, а головне - самого себе.

Учитися краще разом із друзями. Адже разом і цікавіше, і легше. Ви можете разом читати підручник та обговорювати прочитане, ділитися своїми думками одне з одним.

Цей підручник допоможе вам навчитися самостійно працювати з інформацією, практично і творчо застосовувати набуті знання, поважати свій народ» любити свою Батьківщину.

- Розгляньте підручник. Хто його автор? Де виданий підручник? Хто виконав ілюстрації? Що зображено на форзацах?

- Знайдіть зміст. Прочитайте назви розділів, з якими ми ознайомимося. Прочитайте назву першого розділу. На які теми розділений розділ?

- Прочитайте звернення автора підручника до вас. Які побажання в ньому висловлені?

 

Ознайомлення з умовними позначеннями

4. Робота над віршем Марії Чумарної (с. 4)

-Про що йдеться у вірші?

- Що говориться про людину?

- До чого закликає автор вірша?

5. Вправа «Мікрофон»

- Що є найбільшим і найдорожчим багатством кожної країни?

Висновок. Найбільше і найдорожче багатство кожної країни - людина. Адже все в країні робиться для блага її людей, і, водночас, усе це творить людина.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

- Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, що людина належить до природи і суспільства.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 5-8)

- Розгляньте малюнок на с. 5. Розкажіть, хто на ньому зображений.

- Прочитайте текст на с. 5-6 і поділіться своїми думками щодо прочитаного.

- Що із прочитаного було вам знайоме?
- Що нового ви дізналися?

- Хто виховував Мауглі? Що відбувалося з дітьми, які жили серед диких звірів? Чому?

- Продовжіть думку: «Щоб народжений людиною став нею, йому необ­хідне... (суспільство)».

- Що потрібно дитині з самого її народження?

- Які дві життєві основи є на Землі?

 

- Доведіть, що людина - частина природи. -Що таке суспільство?

- Прочитайте про це у тлумачному словничку на с. 7.

- Що навчилася робити людина у суспільстві? -Що є у людини природного?

- Коли суспільство досягає найвищого розвитку?

- Розгляньте малюнок на с. 7. Розкажіть, хто на ньому зображений.

- Запам’ятайте! Людина належить до природи. Людина належить до су­спільства.

Робота в групі

-Розгляньте малюнки нас. 8.

- Уявіть подані ситуації. Обговоріть, як будуть поводитися тварина; людина.

• Мавпеняті і дитині дали конструктор.

• Цуценя й дитина загубилися в парку.

• Кошеня й дитина натрапили на перекинуту шпаківню.

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Тестування

1. Позначте правильне твердження.

а) Без спілкування з людьми, без виховання і навчання людське маля ви­ростає маленьким звірятком;

б) без спілкування з людьми, без виховання і навчання людське маля ви­ростає працьовитою людиною.

2. Підкресліть ознаки людини як представника суспільства.
Народжується, харчується, росте, розмовляє, дихає, міркує, плаче, роз­множується, радіє, працює, спілкується, помирає.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

- Що є в людині від природи?

- Які вміння вирізняють людину з-поміж інших мешканців Землі?

- Що робить людину людиною?

- Що відрізняє людину від тварини?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 5-8.

 

Урок 2. Дата ________

Тема: ШКОЛА ВЧИТЬ, ЯК НА СВІТІ ЖИТЬ

Мета: ознайомити учнів з історією відкриття перших шкіл, їх значенням у житті людини, країни; розвивати мовлення, мислення; виховувати любов до навчання.

Х ІД уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Date: 2016-07-25; view: 254; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.007 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию