Полезное:
Как сделать разговор полезным и приятным
Как сделать объемную звезду своими руками
Как сделать то, что делать не хочется?
Как сделать погремушку
Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами
Как сделать идею коммерческой
Как сделать хорошую растяжку ног?
Как сделать наш разум здоровым?
Как сделать, чтобы люди обманывали меньше
Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили?
Как сделать лучше себе и другим людям
Как сделать свидание интересным?
Категории:
АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Фронтальне опитування— Які державні символи У країни ви знаєте? — Що таке гімн? Коли його виконують? — Хто автори Гімну України? — Що є Гербом У країни? Що означає цей символ? — Чому український прапор має такі кольори? — У світі нараховується багато країн. Всі вони дуже різні. Є великі і зовсім маленькі. Одні з них заможні, а інші — бідніші. Усі країни мають свої назви. — Пригадайте, як називається країна, в якій живемо ми? — Як називається столиця України? — Як називається наше місто? — У якій області воно розташоване? III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про походження назв міст, озер України. IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с. 108-113) . Робота в групах Учні опрацьовують легенди, подані в підручнику. — Розгляньте малюнки на с. 108. Розкажіть, що на них зображено. — З ким пов’язана назва міста Чернігова? — Що таке легенда? — Хто такі хозари та сіверяни? Прочитайте про це у тлумачному словничку на с. 109. — Прочитайте уривки кожної легенди, як і розповідають про походження назви міста. — Чому місто Рогатин має таку назву? — Розгляньте малюнок на с. 110. Розкажіть, що на ньому зображено. — З чим пов’язана назва озера Світязь? — Розгляньте малюнок на с. 111. Розкажіть, що на ньому зображено. — Які історичні пам’ятки є у вашому місті або селі? З якими історичними подіями вони пов’язані? Що ви про це знаєте? Практичне завдання — Об’єднайтеся в групи. Проведіть дослідження: з ’ясуйте походження назви вашого міста або села. Результати роботи оформіть у вигляді альбому. Разом із дорослими з ’ясуйте походження назви озера Синевир, що на Закарпатті. Воно не менш відоме, ніж Світязь. Місцеві жителі називають його ще Морським Оком. — Прочитайте текст н а с. 112-113 і поділіться своїми думками щодо прочитаного. — Що із прочитаного було вам знайоме? — Що нового ви дізналися? — Які рекорди України ви запам’ятали? — За допомогою батьків дізнайтеся, хто в Україні найсильніший штангіст (Олексій Торохтій виборов золоту медаль на Олімпійських іграх в Лондоні); хто є чемпіоном з гімнастики (Лілія Подкопаєва, Рустам Шаріпов, Катерина Серебрянська), фігурного катання (Оксана Баюл) тощо. У класі позмагайтеся, хто назве більше відомих імен. — Прочитайте рубрику ≪Чи знаєш ти?≫ на с. 113. Розкажіть, про що ви дізналися. 2. Фізкультхвилинка V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ Творча вправа ≪Скажіть своє слово про Україну≫ — Розкажіть, якою ви хочете бачити нашу державу. — Що ви для неї можете зробити вже сьогодні? Учитель пропонує учням форму роботи ≪Коло≫, яка надає можливість усім присутнім на уроці дітям дати свій варіант відповіді, хоча під час цієї форми роботи відповіді обов’язково будуть повторюватися. Удома учні малюють ілюстрації за темою ≪Ми любимо свою Україну≫. VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ — Що нового ви дізналися на уроці? — Що вас найбільше вразило? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 108-113. Урок № _______ Дата _____ Тема: ПРИРОДН І СКАРБИ У КРАЇНИ. ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ У ДЕЯКИХ МІСТАХ УКРАЇНИ Мета: розширити і збагатити уявлення учнів про природні багатства України; розвивати економічне мислення, пізнавальний інтерес; виховувати любов до рідної країни, почуття гордості за нашу державу. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Вікторина • Найбільше місто У країни. (Київ) • Найбільша річка У країни. (Дніпро) • Найглибше озеро. (Світязь на Волині) • Найбільше озеро. (Ялпуг в Одеській області) • Найбільше море, що омиває Україну. (Чорне море) • Найвища гора. (Говерла в Карпатах, 2061 м) • Найстаріше дерево. (Дуб віком 1300 років у Рівненській області) • Найвище дерево. (Модрина, 54 м,м. Рахів) • Найбільша тварина. (Зубр, 1 т, у Карпатах) • Чемпіони із боксу. (Брати Віталій і Володимир Клички) • Чемпіон зі стрибків у висоту. (Сергій Бубка) • Найбільший літак. (≪Мрія≫, АН-255) • Коли чуєте цю пісню, всі встати повинні, бо ця пісня урочиста славить Україну. (Гімн України) • У ньому відображено триєдність життя: Батько — Сила, Мати — Мудрість, а Любов — мале Дитя. (Герб України) • Об’єднує цей символ два кольори чудові: Безхмарне синє небо і жовте хлібне поле. (Прапор України) III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про природні скарби України та господарську діяльність у деяких містах нашої держави. IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с. 114-117) — Прочитайте текст на с. 114-115 і поділіться своїми думками щодо прочитаного. — Що із прочитаного було вам знайоме? — Що нового ви дізналися? — Що сприяє розвитку різних напрямів господарства в Україні?, — Що вирощують в Україні? — Які галузі тваринництва розвинені в Україні? — Які і де добувають корисні копалини? — Яке найбільше родовище солі? — Розгляньте карту в кінці підручника. Розкажіть, що видобувають, виготовляють, вирощують люди вашого краю. — Прочитайте рубрику ≪Чи знаєш ти?≫ на с. 115. Розкажіть, про що ви дізналися. — Прочитайте текст на с. 116-117 і поділіться своїми думками щодо прочитаного. — Що із прочитаного було вам знайоме? — Що нового ви дізналися? — Що ви дізналися про Харків? Львів? Луцьк? — Прочитайте рубрику ≪Чи знаєш ти?≫ на с. 117. Розкажіть, про що ви дізналися. Практичне завдання — Об’єднайтеся в групи. Нехай кожна група здійснить пошук: довідається про історію, традиції, здобутки одного з успішних господарств у місцевості, де ви живете. Матеріали пошуків, а також плакати, малюнки, світлини на цю тему оформіть як невелику виставку. (Добре було б запросити до школи представника цього господарства і принести зразки продукції.) 2. Фізкультхвилинка V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1. Цікаво знати! — Метро — дуже коштовний вид транспорту, але водночас і дуже ефективний. Метро поки що є в кількох містах нашої Батьківщини: у Києві, де протяжність ліній метрополітену найбільша, у Харкові та Дніпропетровську. Головним міжнародним аеропортом нашої країни є Бориспільський, що поблизу Києва. Він здатний приймати літаки будь-якого класу. Бориспіль іноді називають міжнародними воротами нашої Батьківщини.
|