Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Теми, що рекомендуються для обговорення з батьками вихованців





1. Сприятливі сімейні передумови для розвитку толерантності в дітей.

2. Межі толерантності у стосунках батьки — дитина.

3. Прийняття та не сприймання у стосунках батьки — дитина.

4. Методи винагороди та покарання у вихованні.

5. Дух толерантності та його формування в підлітковому віці.

6. Важливість уміння керувати своїми емоціями у стосунках з дітьми.

7. Психічні особливості підлітків і їхні поведінкові показники.

8.,,Особливі” підлітки й особливі ситуації: адекватні виховні дії.

9. Конфлікти у стосунках батьки — дитина: причини і методи розв’язання.

 


Додаток Е

Завдання та зміст соціально-психологічного тренінгу для батьків у рамках роботи,,школи молодихбатьків”

Мета: стимулювати процес кращого самопізнання та самовизначення, а також засвоєння знань, умінь і навичок побудови ефективних комунікативних взаємостосунків з іншими людьми.

Завдання 1. „Світ у мені” – з’ясувати, як учасники тренінгу сприймають себе, свої якості, яким, що хоче у собі змінити, чи є труднощі у спілкуванні із власною дитиною;

Завдання 2. „Світ навколо мене” – з’ясування того на скільки адекватно оцінює і сприймає людина інших та ситуації, що виникають довкола неї;

Завдання 3. „Я очима світу” – учасник тренінгу дізнається, як інші люди сприймають його, порівнюється оцінка і самооцінка;

Завдання 4. „Взаємодія зі світом” – тренування уміння конструктивно та доброзичливо вести дискусії і досягати результату.

 

Проблемні ситуації „Почуття” (для батьків)

Батькам потрібно визначити свої можливі почуття і дії в даних ситуаціях:

1. Дитина балувалася за столом і не дивлячись на попередження, розлила чай.

2. Ви заходите до кімнати (9-поверх), а ваша дитина сидить на підвіконні відкритого вікна.

3. Ви просите доньку прибрати іграшки розкидані по кімнаті, бо мають прийти гості, а дівчинка не звертає увагу на ваше прохання.

4. Ви чекаєте гостей. Ваша дитина відрізала і з’їла шматок святкового торта.

 

Ситуації з вибором „Я – повідомлення” чи „Ти – повідомлення”

Проводиться обговорення проблемної ситуації, обраної з літератури, ЗМІ чи життєвого досвіду. Педагог може запропонувати ситуацію, схожу до такої:

,,Наталя свариться зі своєю матір’ю, яка змушує її прибирати у своїй кімнаті. Мати вважає, що це її обов’язок, але дівчинка не хоче це робити, незважаючи на те, що це її кімната”.

Завдання:

- Прок

- оментуйте ситуацію з погляду кожного персонажа.

- подумайте, які мотиви породили ситуацію.

- з огляду на перспективу формування особистості дитини, що краще – з терпимістю ставитись до подібного чи ні? У яких ситуаціях?

Формулюється загальний висновок.

Педагог пропонує підняти руку тим батькам, які вирішили не принижувати гідність своїх дітей, нав’язуючи їм ті чи інші ярлики.

 

Методи заохочення та покарання (рекомендації)

1. Якщо методи заохочення є різноманітними та несподіваними, вони більш ефективні. Але винагорода не має сприйматися як подарунок до дня народження. Для того щоб винагорода реалізувала свою функцію (закріплення позитивної поведінки), стимуляція (винагорода і покарання) повинна бути адекватна дії дитини, при цьому не повинна мати матеріальної цінності.

2. Стимуляція повинна бути значима для дитини. У протилежному випадку вона втрачає зміст і не виконує функції боротьби з небажаною поведінкою.

3. Ситуація повинна відповідати рівню чутливості дітей (для сприйнятливої дитини досить погляду, для іншої ж потрібно щось більше).

4. Стимуляція позитивної поведінки призводить до швидкого формування потрібних навичок на відміну від застосування покарання.

5. Обіцянки мають виконуватися. Неприпустимо обіцяти неможливе.

6. Фізичне покарання і підвищення голосу підтверджує нездатність знайти доцільне рішення.

7. Покарання заслуговує тільки повторна поведінка (після 2–3 раз).

8. Стимуляція (винагорода і покарання) повинна випливати безпосередньо після провини. Вона буде мати виховний ефект лише в тому випадку, якщо в дитини сформується негативне ставлення до вчинку і її не будуть переслідувати почуття провини чи неповноцінності.

9. Покарання не повинне містити елементів приниження і порівняння з іншими.

10. Варто уникати покарання до та після сну, їжі, важливих справ.

 


Додаток Ж

Рекомендована художня література для читання та обговорення з дітьми старшого дошкільного віку

 

1. „Квітка побажань” В. Катаєва.

2. „Сьома дочка” В. Сухомлинський

3. „Сини” В. Осєєва

4. „Сива волосинка” В. Сухомлинський

5. „Іменинний обід” В. Сухомлинський

6. „Бабусин борщ” В. Сухомлинський;

7. „Тихо, бабуся відпочиває” В. Сухомлинський;

8. „Горбатенька” В. Сухомлинський;

9. „Щоб ти став кращий” В. Сухомлинський;

10. „Як Сергійко навчився жаліти” В. Сухомлинський;

11. „Тихенький” В. Паронова;

12. „Просто бабуся” В. Осєєва;

13. „Ожеледь” О. Буцень;

14. „Найкраща ласка” В. Іванов;

15. „Три товариші” В. Осєєва;

16. „Він не хотів” В. Паронова;

17. „Хто мудріший” В. Паронова;

18. „Лисичка” В. Паронова;

19. „Ябеда” В. Нестайко;

20. „Два тістечка” Ю. Єрмолаєва;

21. „Посидимо в тиші” О. Благініна;

22. „Пригоди Незнайки” Н. Носов;

23. „Бридке каченя” Г. Андерсена;

24. „Попелюшка” Ш. Перо.

 

 

Додаток З

Кинуте каміння (заняття з розвитку соціальної толерантності дошкільників)

Мета: Продовжувати формувати уявлення дітей про те, що всі люди різні, як ззовні, так і внутрішньо, кожна людина має свій особливий внутрішній світ; знайомити дітей з тематичними відео, розвивати цікавість до них, удосконалювати образотворчі навички вихованців; збагачувати словниковий запас, продовжувати вчити дітей давати відповіді на питання, вправляти у зміні присвійних прикметників, удосконалювати артикуляцію.

Розвивати творчість і вигадку під час ігор, виконання творчих завдань; удосконалювати спритність, координацію рухів, заохочувати до сумісних рухливих ігор і розваг.

Виховувати толерантне ставлення до людей, зокрема до дітей з особливими потребами; формувати розуміння, що такі люди мають проблеми зі здоров’ям, фізичні вади, тому потребують особливої уваги та допомоги, турботи з боку інших.

Обладнання: м’яч, кольорові олівці, папір формату А4, комп’ютер, відеоролик С. Копилової,,Брошенный камень”.

Попередня робота: підбір ілюстративного матеріалу, музичного матеріалу, відеоматеріалу, художнього слова із заданої тематики.

Словникова робота: діти з особливими потребами, милосердя, фізичний біль, душевний біль.

Хід заняття

– Добрий день, діти. Звуть мене Тетяна Олексіївна, я вихователь з іншого дитячого садка. Прийшла я до вас, щоб розповісти щось дуже важливе й цікаве. Але спочатку давайте з вами познайомимося поближче. Ставайте в коло, я кожному з вас буду кидати м’яч, а ви будете називати своє ім’я, віддаючи м’яч мені.

Гра з м’ячем,,Будьмо знайомі”

– От ми з вами і познайомилися, сідайте на свої стільці. (Діти сідають на стільці півколом, вихователь готує перегляд відео кліпу.) А зараз дуже уважно послухайте одну пісеньку, а потім скажете про що вона, про кого вона, весела чи сумна.

Date: 2016-11-17; view: 333; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.005 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию