Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






В.О.Сухомлинський «Равлик»





Під кущем малини живе маленький Равлик. Це такий дивовижний мандрівник. Живе він у кістяному будиночку. Вилазить крізь маленьке віконечко, виставляє свої маленькі ріжки, дивиться навкруги оченятами. Якщо немає близько ні сороки -білобоки, ні жука рогатого, Равлик помаленьку лізе під кущ малини і будиночок несе із собою. Вилізе на листок, дістане солодку ягідку і з’їсть. А як тільки побачить небезпеку, залізе в будиночок і сидить. У кістяному будиночку йому не страшно.

Конспект заняття для дітей старшої групи

на тему: ЧИТАННЯ ОПОВІДАННЯ В.О. СУХОМЛИНСЬКОГО «ХАЙ БУДУТЬ СОЛОВЕЙ І ЖУК»

ПРОГРАМОВИЙ ЗМІСТ: Вчити спостерігати за змінами, що сталися навесні (від сонячного тепла розтанув сніг, зазеленіла трава на деревах розвинулося листя, зацвіли бузок і калина, інші рослини, з’явилося багато комах і птахів. Звернути увагу дітей на те, що, як багато прекрасного зможе подарувати людині спілкування з природою. Викликати бажання спостерігати природу, вдивлятися в її фарби, прислуховуватися до звучання парку, лісу, саду. Виховувати любов і бережне відношення до краси рідної природи.

СЛОВНИК: квітучий сад, досада, сонечко-жучок.

ХІД ЗАНЯТТЯ

Під час екскурсії вихователь звертає увагу дітей на явища, характерні для цього весняного місяця. З’ясовують які дерева, трави, кущі цвітуть, колір, форму, запахи квіток. Прислухатися до пташиного співу, відгадати, який птах співає. Вихователь звертати увагу на комах, які літають поряд, сідають на квітки. Чому біля квітучих рослин завжди знаходяться комахи? Яке вони мають значення? Дітям пропонують спостерігати за поведінкою метеликів, бджіл, джмелів на квітках і розповісти про побачене.

-​ Діти, а ви бачили, як джміль чистить крильця перед тим, як злетіти з квітки, на якій він сидів у ночі?

-​ А бачили ви, як сонечко-жучок в сонячний зимовий день, визирало із під кори дерева і дивувалося: «Що таке? Спати жарко, а навкруги лежить сніг, весна ще не прийшла?»

Все це і ще дуже багато чудес, вам доведеться побачити. Все, що нас оточує необхідно не лінитись спостерігати. Вихователь пропонує закрити очі, послухати голос весни, вдихнути чисте прохолодне повітря, відчути запах першої зелені, прислухатися до співу пташок, дзижчання комах.

Date: 2016-05-23; view: 1705; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.007 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию