Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття № 10





Тема. Автобіографія – розповідь. Орфографія. Пунктуація. Вживання м'якого знака. Тире між підметом і присудком. Розділові знаки при однорідних членах речення, при уточнювальних і вставних словах.

Мета:

§ навчити учнів складати автобіографію – розповідь;

§ повторити правила вживання м'якого знака, розділових знаків при однорідних членах речення, уточнювальних та вставних словах;

§ виробляти практичні вміння та навики, знаходити орфограми і пунктограми в тексті, пояснювати їх за допомогою певних правил;

§ розвивати вміння аналізувати, робити висновки, творчі здібності, розширювати світогляд учнів;

§ виховувати бажання самовдосконалюватись, творити себе як особистість, постійно дбати про духовний розвиток.

Обладнання: зразки автобіографій, опорна схема «Автобіографія».

Живіть так, щоб вам не було соромно

розповісти свою біографію.

В. Стус

Хід заняття

I. Організаційний момент

II. Повідомлення, теми, мети, мотивація.

III. Актуалізація опорних знань.

v «Навчаючись – учусь».

Усні лінгвістичні повідомлення на теми:

1. Вживання м'якого знака.

2. Тире між підметом і присудком.

3. Розділові знаки при однорідних членах речення.

4. Розділові знаки при уточнювальних та вставних словах.

IV. Формування практичних вмінь та навичок.

v Відтворюючий диктант. Дайте усно відповіді, за яким правилом написані слова у кожному рядку.

- Батько, станьте, вузько, кілька, письмо.

- Черешенька, учителька, голівонька.

- Змагань, знань, питань, засідань.

- Колись, медаль, красень, тінь, мідь.

- Неньці, на стільці, доньці.

- Сільський, київський, товариський.

v Утворіть присвійні прикметники, поясніть наявність чи відсутність м'якого знака.

Мати, приятелька, Рудько, Даринка, Іванка, вихователька.

 

v Диктант – переклад. Обґрунтуйте правила вживання м̕якого знака в російській та українській мовах.

Сельськая местность, приспосабливаться к обстоятельствам, с огромной радостью, бороться с болезнью, напишеш рассказ, отмечается храбростью, пятьсот ударов, железный якорь, оновленная Сибирь, отшлифованный янтарь.

v Конструктивний диктант. На прикладі даного речення поясніть різні способи оформлення речення з однорідними членами.

У нього промайнуло у голові і дитинство, і дитячі роки на шаланді, нічні влови, і запах материнської одежі, і неосяжний простір моря.

(Ю. Яновський)

v Пояснювальний диктант. Обґрунтуйте правила пунктуаці ї.

Життя прожити – не поле перейти.(Народна творчість)

Творчість – то найвище ремесло. (Л. Дмитерко)

Любить свій край – це значить все любити, у чім його святе ім'я живе.(В.Сосюра)

Безперечно, вам слід змінити не тільки манеру, але й сам стиль письма. (О.Гончар)

Тут, на наш погляд, починається найтонша шліфовка особистих переконань.

В.Сухомлинський

В людині, затям, лежить нерозгадана сила.(Олег Ольжич)

Орфографію, або правопис, повинен знати кожен.

Нехай мене, Кармелюка, в світі споминають!(Марко Вовчок)

Шевченко як поет відомий усьому світові.

V. Творча студія. Складання автобіографій з елементами опису і характеристики.

v Диктант зворотної дії.

1)Як називається справжнє ім'я автора на противагу псевдоніму?(Автонім)

2)Як називається опис власного життя?(Автобіографія)

3)Як називається самоврядування,незалежність в управлінні?(Автономія)

4)Як називається портрет художника,виконаний ним самим?(Автопортрет)

5)Як називається складач біографії?(Біограф)

6)Як називається список книг,статей на яку-небудь тему?(Бібліографія)

7)Як називається людина,що любить,цінує і розумно збирає книги?(Бібліофіл)

8)Як називається життєпис людини?(Біографія)

v «Мозковий штурм» на актуалізацію опорних знань.

А)Форми автобіографій

Б)Реквізити документа

В)Вимоги до написання автобіографій.

v Робота з схемою. За опорною схемою поясніть відмінність автобіографії –документа від художньої автобіографії.

Автобіографія

(гр.autos-сам, bios-життя, grapho-пишу)

 

літературний жанр жанр офіційно-ділового стилю

 

 

це опис власного життєвого шляху

 
 


1)наближений до мемуарів(спогадів) 1)офіційний документ

2)може мати художній вимисел ділових паперів

 

 

1)тип мовлення:розповідь від першої особи

2)відомості подаються в хронологічному порядку

 

 

може бути надрукована пишеться від руки

 

 

v Вибіркове читання (учні зачитують уривки з біографії Нечуя – Левицького, що містять елементи опису).

v Читання та аналіз автобіографій, написаних в офіційно – діловому стилі та художньому(домашнє завдання).

v Ознайомлення із зразками автобіографій.

v Хвилинка роздумів. Міні – роздум за висловом В.Стуса: «Живіть так, щоб вам не було соромно розповісти свою біографію».

v Самостійна робота. Написання автобіографій.

v Обговорення виконаної роботи та оцінювання.

VI. Підсумок.

v Тестові завдання.

1.У якій формі функціонують жанри офіційно-ділового стилю?

а) усній і письмовій в)письмовій

б) усній г) переважно письмовій

2.Які реквізити обов'язкові для всіх документів ділових паперів?

а)заголовок б)печатка в)підпис і дата

3.В автобіографії-офіційному документі доречні літературні тропи(метафори,епітети),а також розмовна лексика

а) так б)ні

4.Який тип мовлення притаманний автобіографії?

а) розповідь б) опис в) роздум

5.У якій послідовності записуються події із життя?

а) довільній б) хронологічній

6.Відомості про яких членів сім'ї напишете ви в автобіографії?

а) батька і матері

б) чоловіка і дружини

в) братів та сестер

7.Що характерне для автобіографії як документа?

а) об'єктивність

б) суб'єктивність

8. Що характерне для автобіографії як літературного твору?

а) лаконічність б) конкретність в) образність

9.Хто автор біографії письменника?

а) сам письменник б) біограф

10. Як називається опис власного життя?

а) біографія б) автобіографія

11.Автобіографія-літературний жанр

а) друкується б)пишеться від руки в)може бути надрукована

12.В якому стилі пишуться автобіографії-літературні жанри?

Date: 2016-01-20; view: 564; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.006 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию