Полезное:
Как сделать разговор полезным и приятным
Как сделать объемную звезду своими руками
Как сделать то, что делать не хочется?
Как сделать погремушку
Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами
Как сделать идею коммерческой
Как сделать хорошую растяжку ног?
Как сделать наш разум здоровым?
Как сделать, чтобы люди обманывали меньше
Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили?
Как сделать лучше себе и другим людям
Как сделать свидание интересным?
Категории:
АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Заняття №7Тема. Характеристика. Мета: § ознайомити учнів із характеристикою як документом щодо особового складу; § навчити десятикласників складати характеристики, правильно добирати словесне оформлення; § розвивати зв'язне мовлення, самостійність, творчі здібності, вміння аналізувати, робити висновки, давати об'єктивну оцінку діяльності людини; § виховувати чесність, порядність, гуманізм, відчуття власної гідності. Обладнання: зразки характеристик. Для вирішення будь–якої справи перш за все організуй сам себе. Езоп Хід заняття I. Організаційний момент. II. Повідомлення теми, мети, мотивація навчальної діяльності. v Робота з епіграфом. Підтримай або спростуй думку Езопа: «Для вирішення будь-якої справи перш за все організуй сам себе». III. Сприйняття та засвоєння нової інформації. Пояснення вчителя. 1. Характеристика. 2. Види характеристик. 3. Реквізити. 4. Вимоги до оформлення характеристик. Характеристика — документ, у якому в офіційній формі висловлено громадську думку про працівника як члена колективу і який складається на його вимогу або письмовий запит іншої установи. Оформляється характеристика на стандартному аркуші або трафаретному бланкові у двох примірниках. Текст викладається від третьої особи. Відповідно до призначення характеристики бувають виробничі (зазначається професійний рівень особи), атестаційні (вказуються всі відомості про людину за звітний період), рекомендаційні (при переведенні на іншу посаду, прийнятті на навчання і т. д.), нейтральні (звичайні, стандартні). Реквізити характеристики: 1. назва виду документа, 2. анкетні дані (прізвище, ім'я, по батькові особи, на яку складається характеристика, у родовому відмінку), 3. статус, посада, науковий ступінь, вчене звання, місце роботи, навчання, рік народження, національність, домашня адреса, освіта — якщо потрібно), 4. текст (трудова діяльність у цій установі, ставлення до службових обов'язків (вказуються найбільші досягнення чи покарання), 5. моральні якості, висновки, призначення характеристики), 6. дата складання, 7. підпис, 8. печатка. IV. Практичне оволодіння культурою ділового мовлення. v Вибірковий диктант. Із запропонованих моделей вибрати ті, які можна використовувати в усному та писемному мовленні, зокрема при складанні характеристики.
- Мати здібності? (адміністративні, адміністраторські, адміністрацій ні, організаторські,організаційні). - Надавати допомогу? (кваліфіковану, кваліфікаційну, дієву, дійову, діючу). - Глибокий? (знання, тиша, голос, почуття, старість, тил, думка, очі, проблема, ніч, аналіз). - Високий? (авторитет, точність, стиль, рівень, інтелект, титул, голос, почуття, дар, людина). v Замініть нижчеподані синоніми стрижневим словом, яке є носієм основного значення, спільного для всього синонімічного ряду. Ощадливість, бережливість —...? Хотіння, жадання, прагнення —...? Цінність, значущість, ціна, значення —...?
|