Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Тема. Поняття про площу. Квадратний сантиметр





Мета: ознайомити учнів з новою величиною — площею; вправляти учнів в обчисленні виразів, які містять дію множення багатоцифрових чисел; вчити розв’язувати задачі на сумісні дії.

Обладнання: картки для усної лічби, квадрати та інші фігури для обчислення площі.

План УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Усна лічба за картками

Поєднати приклади з однаковими відповідями.

2. Розв’язати задачу за кресленням.

II. Вивчення нового матеріалу

1. Підготовча робота

• Порівняти відрізки за довжиною (спочатку на око, потім — вимірюванням).

• Порівняти площу кругів. Як можна це зробити?

• Вступне слово учителя.

— Порівняти площу двох кругів чи двох квадратів можна на око, іноді це роблять накладанням однієї фігури на другу. Площі різних фігур чи многокутників з різними сторонами порівнювати важче.

• Групова робота.

У кожної групи — два прямокутники, різні за розміром. Вчитель пропонує порівняти площі двох прямокутників (перший прямокутник зі сторонами 4 см і 9 см, другий прямокутник зі сторонами 7 см і 5 см).

Під час обговорення вчитель звертає увагу дітей на те, що обидва прямокутники поділено на однакові квадратики, і пропонує полічити ці квадратики.

Отримуємо: I прямокутник — 36 квадратиків, II прямокутник — 35 квадратиків. Робиться висновок: площа першого прямокутника більша від площі другого прямокутника (36 > 35). Ми порівняли площі прямокутників, поділивши їх на однакові квадрати.

2. Первинне закріплення за вправою № 466

3. Одиниця вимірювання площі фігури — квадратний сантиметр (вправа № 467)

4. Обчислити площі фігур, зображених на дошці.

III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Фронтальна робота над задачею № 469 за планом на дошці.

1) Скільки сторінок тексту набирає перший оператор за 1 день?

2) Скільки сторінок тексту набирає другий оператор за 1 день?

3) Скільки сторінок тексту набирають обидва оператори за 1 день?

4) За скільки днів обидва оператори наберуть 90 сторінок?

2. Фізкультхвилинка

3. Самостійне розв’язання прикладів № 465

4. Розв’язання прикладів № 469 за варіантами: I варіант — перший рядок, II варіант — другий рядок

IV. Підсумки уроку

V. Домашнє завдання

№ 470, 471.



 

12.12

Тема. Правило обчислення площі прямокутника

Мета: на конкретному прикладі довести правило знаходження площі прямокутника; вправляти учнів в обчисленні виразів та розв’язанні задач на спільну роботу.

Обладнання: таблиці для усної лічби, геометричні фігури для обчислення площі.

План УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Усні обчислення

• Завдання для опитування.

— Різницю чисел 54 і 43 збільшити у 6 разів.

— Від 200 відняти частку чисел 92 і 23.

— До добутку чисел 15 і 4 додати добуток чисел 12 і 6.

— Від частки чисел 100 і 20 відняти частку чисел 100 і 25.

• Два пішоходи до зустрічі пройшли однакову відстань. Обвести того пішохода, якій пройшов більше прапорців.

• Обчислити площі даних фігур і порівняти їх.

II. Вивчення нового матеріалу

1. Пояснення вчителя за вправою № 473

Читання правила про обчислення площі прямокутника.

2. Закріплення вивченого. Вправа № 474

III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Фронтальне розв’язання задачі № 477

 

2. Коментоване розв’язання прикладів № 475

 

 

3. Самостійне розв’язання прикладів № 476

4. Фізкультхвилинка

5. Колективна робота над нерівностями за вправою № 472

6. Задача № 477 (самостійно)

IV. Підсумки уроку

V. Домашнє завдання

№ 480, 481.

 

 

 

Тема. Обчислення площі прямокутника

Мета: вправляти учнів у розв’язанні задач, пов’язаних з поняттям площі прямокутника; вчити знаходити площу прямокутника за планом ділянки.

Обладнання: картки для усної лічби, таблиці для розв’язання задач, креслення.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Усні обчислення.

2. Робота за таблицею

Довжина Ширина Периметр
12 см 8 см ? см
15 см на 3 см більше ? см
14 см у 2 рази менше ? см
35 см 1/5 від довжини ? см

3. Практична робота

Побудувати прямокутник зі сторонами 4 см і 2 см, обчислити його периметр і площу. Порівняти результати.

4. Скласти рівняння й розв’язати його: невідоме число збільшили у 7 разів і дістали 987.

II. Розвиток математичних умінь учнів

1. Розв’язання задач про площу. Робота за малюнками

1) За даними малюнків знайти площу і периметр кожного прямокутника (малюнки — на дошці).

 

2) Побудувати прямокутник, знайти його площу й периметр (вправа № 483).

3) Практична самостійна робота за кресленням завдання № 484.

2. Розв’язання задачі № 485 з коментуванням

3. Фізкультхвилинка

4. Скласти задачу за коротким записом і розв’язати її (коментоване розв’язання).

Швидкість Час руху Відстань
60 км/год. Однаковий 180 км
? км/год. 48 км

 

5. Самостійне розв’язання прикладів № 488 за варіантами: І варіант — перший рядок, ІІ варіант — другий рядок

III. Підсумки уроку

IV. Домашнє завдання

№ 489, 490.



 

Тема. Одиниці вимірювання площі

Мета: пояснити учням необхідність застосування різних одиниць вимірювання площі прямокутника; вправляти у розв’язанні задач, пов’язаних з площею прямокутника; вдосконалювати обчислювальні навички.

Обладнання: таблиця для усної лічби, креслення, таблиця одиниць площі.

ПЛАН УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Математичний диктант

• Число 9 збільшити на 600 і результат поділити на 3.

• Суму чисел 90 і 70 збільшити в 10 разів.

• Число 2 помножити на 360 і результат зменшити на 500.

• На скільки 9 т більше, ніж 9 кг? 10 м більше, ніж 10 см?

2. Завдання для опитування

• Як знайти відстань, якщо відомі час і швидкість?

• Як знайти час, якщо відомі відстань і швидкість?

• Як знайти швидкість, якщо відомі відстань і час?

• Як знайти периметр прямокутника?

• Як знайти площу прямокутника?

3. Розв’язання задач

• Є два прямокутники (креслення — на дошці). Довжина сторін одного 6 см і 8 см, другого — 12 см і 3 см. Обчисліть площу цих прямокутників і порівняйте їх.

II. Вивчення нового матеріалу

1. Пояснення про одиниці вимірювання площі за вправою № 491 Читання таблиці одиниць площі. Бесіда про те, де в житті можна застосовувати ті чи інші одиниці вимірювання площі.

2. Первинне закріплення за вправами № 492—494

3. Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Розв’язання задач на порівняння площ (№ 494)

2. Самостійна робота: приклади № 495 (І варіант — перший стовпчик, ІІ варіант — другий стовпчик)

IV. Підсумки уроку

V. Домашнє завдання

№ 496, 497.



 

Тема. Обчислення площі прямокутних ділянок

Мета: вправляти учнів у розв’язанні простих і складених задач, пов’язаних з площею прямокутника; розвивати логічне мислення.

Обладнання: таблиці для усної лічби, креслення умов задач.

ПЛАН УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Усна лічба

1) Розв’язання кругових прикладів.

780 – 640 190 - 150 60 + 120
180 – 100 140 - 80 80 + 110
40 + 530 70 + 710 570 - 500

4. Усні обчислення

• Знайти периметр і площу квадрата, сторона якого 8 см.

• Знайти довжину квадрата, периметр якого 20 см.

• Знайти сторону квадрата, якщо його площа 25 см2.

5. Робота біля дошки

Задача

Площа присадибної ділянки 48 ар. Двір займає 1/6 ділянки, сад — 1/4 ділянки. Решту площі займає город. Знайти площу городу.

Для учнів високого рівня знань — розв’язати задачу по діях. Скласти вираз.

Для учнів достатнього рівня знань — розв’язати задачу і скласти вираз за схемою:

Для решти учнів — розв’язати задачу за планом.

1) Скільки арів займав двір?

2) Скільки арів займає сад?

3) Яка площа двору й саду разом?

4) Яка площа городу?

6. Фізкультхвилинк

II. Розвиток математичних умінь учнів

1. Обчислення площі прямокутника. Розв’язання задач

1) № 498 (залежно від розмірів предмету учні вибирають одиниці вимірювання площі: коридор — кв. м; сторінка зошита — кв. см; поверхня столу — кв. дм).

2) № 499 (план першої ділянки вчитель креслить на дошці, проходить фронтальний аналіз задачі, розв’язання записується на дошці. Другий план учні розглядають самостійно і записують розв’язання).

3) Фронтальна робота над задачею № 500.

4) Задача № 501. (Умова-креслення є на дошці.)

 

2. Коментоване розв’язання прикладів № 502

3. Самостійне складання виразів та їх обчислення за вправою № 503

III. Підсумки уроку

IV. Домашнє завдання

№ 504, 505.

 

Тема. Знаходження довжини сторони прямокутника за даною площею і відомою стороною

Мета: пояснити правило знаходження довжини сторін прямокутника за відомою площею та стороною; вправляти у розв’язанні задач на спільну роботу; вдосконалювати навички усної лічби.

Обладнання: картки для усної лічби та індивідуальної роботи, таблиця умови задачі, предметні малюнки.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Гра «Мовчанка»

2. Обчислити.

2) Рівняння № 506

4. Усні обчислення

• Довжина прямокутної ділянки 10 м, ширина — на 2 м коротша. Знайти площу цієї ділянки.

• Довжина прямокутника 10 м, ширина — 4 м. Знайти площу цього прямокутника.

• Площа квадрата 49 см2. Знайти довжину його сторони.

5. Робота за картками

Картка 1 (вищий рівень знань)

Прямокутник і квадрат мають однакову площу. Довжина прямокутника 12 см, а ширина — у 4 рази менша. Знайти сторону квадрата (під час розв’язання подумати, яке число при множенні само на себе дає число, що виражає площу квадрата).

Картка 2 (достатній рівень знань)

Площа ділянки 72 ари. 1/6 займає сад, а 1/3— город. Яку площу займають сад і город разом?

Картка (для решти учнів)

Побудувати прямокутник зі сторонами 4 см і 7 см. Знайти його периметр і площу

II. Вивчення нового матеріалу

1. Пояснення вчителя за вправою № 508 (1)

2. Первинне закріплення за вправою № 508 (2)

3. Розв’язання задачі з логічним навантаженням № 511

24: 2 = 12 (см)

12 - 4 = 8 (см)

8: 2 = 4 (см)

4 + 4 = 8 (см)

8 · 4 = 32 (см2)

4. Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Задача № 507

Фронтальне розв’язання за малюнками (бесіда про тварин: ламу й зебру) і таблицею (вчитель заповнює її на дошці поступово).

 

 

Загальна маса сіна на? днів Маса сіна на 1 день Кількість днів Всього сіна  
    14 кг Зебрам
    8 кг Ламам

 

2. Ділення іменованих чисел. Вправа № 510

3. Самостійна робота: завдання № 509

 

IV. Підсумки уроку

 

V. Домашнє завдання

№ 512, 513.



 

Тема. Застосування палетки для знаходження площі непрямокутних фігур

Мета: пояснити будову палетки і правила користування нею; вправляти учнів у складанні та обчисленні виразів; вдосконалювати обчислювальні навички.

Обладнання: палетка, геометричні фігури, картка з тестовим завданням.

ПЛАН УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

Тестове опитування за темою «Площа фігур. Задачі на рух»

Тест

1) Якщо пішохід за 3 год. пройшов 12 км, то він рухався зі швидкістю:

а) 15 км/год.;

б) 4 км/год.;

в) 9 км/год.;

г) 36 км/год.

2) Якщо електропоїзд рухався зі швидкістю 85 км/год., то за 6 год. він проїхав:

а) 91 км;

б) 510 км;

в) 14 км;

г) 480 км.

3) Якщо автомобіль їхав зі швидкістю 65 км/год., то він подолав 195 км за:

а) 3 год.;

б) 5 год.;

в) 4 год.;

г) 2 год.

II. Вивчення нового матеріалу

1. Пояснення вчителя за вправою № 514

2. Фронтальна робота над завданням № 515

 

III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Коментоване розв’язання задачі № 516

 

2. Самостійна робота

Записати вирази й обчислити їх значення (вправа № 517).

 

3. Фізкультхвилинка

4. Розв’язання задачі № 519 (учні з високим рівнем знань складають вираз для розв’язання задачі; учні з достатнім рівнем знань розв’язують задачу по діях; решта учнів — під керівництвом учителя)

5. Самостійне розв’язання прикладів № 518

6. З поданих дібрати вирази для задач № 520.

32 · (32: 4); 32 · (32 - 4); (32 + 32: 4) · 2; (32 + (32 - 4)) · 2.

IV. Підсумки уроку

V. Домашнє завдання

№ 521, 522.



 

Date: 2015-09-05; view: 805; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.007 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию