Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Тема. Контрольна робота № 1





УРОК 9

 

Мета: перевірити рівень знань учнів: навички множення й ділення; додавання й віднімання в межах 1 000; вміння розв’язувати задачі, знаходити частину числа та число за його частиною.

ХІД УРОКУ

Варіант I

1. Юннати зібрали 420 г насіння буряків і 360 г насіння моркви. Четверту частину від усього насіння вони посіяли, а решту віддали на дослідницьку станцію. Скільки грамів насіння посіяли юннати?

2. Обчислити.

3. Знайти частку та остачу від ділення: 66: 8.

 

Варіант II

1. Школярі зібрали 240 кг липового цвіту і 180 кг ромашки. Третину лікарських трав вони віддали в аптеку, а решту — до лікарні. Скільки кілограмів лікарських трав віддали школярі до лікарні?

2. Обчислити.

3. Знайти частку та остачу від ділення: 49: 6.

Додаткове завдання (для обох варіантів)

Один менший автобус вміщує 30 пасажирів, а більший — 40. Скільки потрібно менших автобусів, щоб розмістити стільки пасажирів, скільки їх вміщують 6 більших автобусів?



 

 

Тема. Письмове множення на двоцифрове число. Вправи з нерівностями

Мета: опрацювати з учнями алгоритм письмового множення на двоцифрове число, розв’язання задачі, оберненої до задачі на знаходження суми двох добутків; вдосконалювати навички усної лічби.

Обладнання: предметні малюнки, картки для індивідуальної роботи.

План УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1) Зробити на дошці креслення: показати шлях хлопчика, записати розв’язання задачі..

2. Завдання для опитування

• Записати в порядку зростання всі трицифрові числа, які можна записати цифрами 1, 5, 9.

II. Письмове множення на двоцифрове число

1. Підготовчі вправи

2. Знайти добутки письмово: 231 · 3, 93 · 4, 128 · 7, 2. Знаходження добутку усно

23 · 42 = 23 · (40 + 2) = 23 · 40 + 23 · 2 = 920 + 46 = 966.

3. Пояснення вчителя

— Таким способом обчислювати приклади досить важко, це — громіздкий спосіб. Зараз спробуємо помножити на двоцифрове число письмово.

Розгляньте запис:

Пояснення письмового множення спочатку сильним учнем, потім читання способу множення в підручнику (№ 73).

4. Коментоване розв’язання прикладів № 74

5. Фізкультхвилинка

6. Розв’язання задачі № 75

Обчислення до цієї задачі учні виконують письмово; вчитель вказує, де виконується письмове множення.

III. Розвиток математичних умінь учнів

1. До кожної нерівності підібрати по 2 значення букви b, за яких нерівність буде правильною.

25 - b = 20

b x 4 < 36

b: 4 > 8

2. За короткою умовою задачі № 76 записати розв’язання за рівнями: учні високого рівня записують вираз до задачі, під ним роблять всі обчислення; учні достатнього і середнього рівнів записують розв’язання задачі по діях.

3. Робота за вправою № 78: (30 + 20) · 5, (30 + 5) · 20, (20 + 5) · 30

IV. Підсумки уроку

V. Домашнє завдання

№ 79, 80.

 

 

Тема. Письмове множення на двоцифрове число. Розв’язання задачі складанням виразу

Мета: вправляти учнів у застосуванні письмового множення на двоцифрове число в процесі розв’язання задач; пояснити на прикладі можливість перевірки ділення з остачею; вдосконалювати обчислювальні навички.

Обладнання: предметні малюнки, картки для усної лічби.

План УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1) Зробити на дошці креслення: показати шлях хлопчика, записати розв’язання задачі № 80.

2) Пояснити розв’язання двох перших виразів із № 79.

2. Завдання для опитування

• Записати в порядку зростання всі трицифрові числа, які можна записати цифрами 1, 5, 9.

• У записі числа 352 поміняти місцями цифри так, щоб число збільшилось.

3. Робота біля дошки

1) Обчислити: 18 · 13, 23 · 15, 21 · 29.

2. математичний диктант

• До числа 720 додати добуток чисел 6 і 7.

• Суму чисел 18 і 14 зменшити у 4 рази.

II. Розвиток математичних умінь учнів

1. Записати вирази та обчислити їх значення.

• Зменшуване 85, від’ємник є добутком чисел 8 і 9.

• Ділене 56, дільник є різницею чисел 14 і 6.

2. Коментоване розв’язання прикладів № 83

3. Фізкультхвилинка

4. Робота за малюнком вправи № 84

Жабенятко не може відповісти на запитання. Допоможіть йому.

 

 

— Яка маса одного ящика?

— Яка маса трьох ящиків? Яка маса двох ящиків масла?

5. Аналіз та розв’язання задачі № 85

— Скільки часу витратить батько на дорогу на роботу і назад автобусом?— Скільки часу витратить батько на дорогу на роботу і назад на метро — На скільки менше часу витратить батько на дорогу, якщо їздитиме на метро? — На скільки менше часу витратить батько на дорогу на роботу і назад за 7 днів, якщо їздитиме на метро?

Після аналізу задачі вчитель пропонує сильнішим учням скласти вираз до задачі, а решті учнів - розв’язати її під своїм керівництвом.

6. Самостійне розв’язання прикладів № 86

7. Групова робота

Високий рівень Достатній рівень Середній та початковий рівень
Для ферми учні зібрали 90 кг трави першого для, а другого дня — 60 кг. По скільки кілограмів трави нарвали учні за 2 дні на кожного кроля, якщо їх було на фермі 30? Розв’язати задачу двома способами Для ремонту двох будинків витратили 13 банок фарби, по 3 кг у кожній. На перший будинок витратили 5 банок фарби. Скільки кілограмів фарби витратили для ремонту другого будинку? Посадили 25 кг пшениці, а зібрали у 14 разів більше. Скільки кілограмів пшениці зібрали?

 

III. Підсумки уроку

IV. Домашнє завдання

№ 87, 88.



 

 

Тема. Письмове ділення на двоцифрове число

Мета: пояснити алгоритм письмового ділення на двоцифрове число у випадку одноцифрової частки; на прикладі розв’язання задачі подати зразок ділення у випадку двоцифрової частки; вдосконалювати навички усної лічби.

Обладнання: картки для індивідуальної роботи, таблиці прикладів для усної лічби.

План УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

2. Усні обчислення Гра «Лабіринт»

Двері будиночка відкриває тільки число 6. Вказати маршрут лабіринту.

3. Робота за карткою Картка

Розв’язати задачу двома способами.

Трьома машинами за 5 днів перевезли 225 т вугілля. Скільки тонн вугілля перевозила одна машина кожного дня?

4. Розв’язати кругові приклади.

II. Ділення на двоцифрове число

1. Підготовчі вправи № 89, 90

2. Пояснення ділення за вправою № 91

3. Коментоване розв’язання прикладів № 92

4. Самостійне розв’язання прикладів № 93

5. Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Розв’язання задач

1) Задача № 94 (після аналізу задачі розв’язати її самостійно).

2) Задача № 95 (учні високого рівня знань розв’язують її самостійно, решта — під керівництвом учителя).

2. Задача з логічним навантаженням № 96

Розв’язання

347 — 129 = 218 (д.) — груші.

 

IV. Підсумки уроку

V. Домашнє завдання

№ 97, 98.



 

Тема. Письмове ділення на двоцифрове число.

Мета: вправляти учнів у письмовому діленні на двоцифрове число, застосовувати таку дію для розв’язання задачі; вдосконалювати обчислювальні навички.

Обладнання: картки для самостійної роботи.

План УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Самостійна робота за картками

Картка 1

2. Фізкультхвилинка

II. Розвиток математичних умінь учнів

1. Коментоване розв’язання прикладів № 99

2. Знаходження частки з поясненням 294: 49.

3. Самостійне розв’язання прикладів № 101

4. Розв’язання задач

1) Задача № 102.

Записати розв’язок задачі виразом.

350 - 350: 5 = 280 (кг)

2) Задача № 103.

• Дізнатися, якої довжини будуть обидві смужки.

• Розв’язати задачу за умовним планом:

3) Самостійне розв’язання задачі № 104 (звернути увагу на вираз на... менше).

III. Підсумки уроку

IV. Домашнє завдання

№ 105, 106.



 

Date: 2015-09-05; view: 758; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.005 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию