Полезное:
Как сделать разговор полезным и приятным
Как сделать объемную звезду своими руками
Как сделать то, что делать не хочется?
Как сделать погремушку
Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами
Как сделать идею коммерческой
Как сделать хорошую растяжку ног?
Как сделать наш разум здоровым?
Как сделать, чтобы люди обманывали меньше
Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили?
Как сделать лучше себе и другим людям
Как сделать свидание интересным?
Категории:
АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Урок 134Тема. УСНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ У МЕЖАХ 100 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ РОЗРЯД
Мета: повторити усне додавання і віднімання у межах 100 з переходом через розряд; удосконалити вміння розв'язувати прості і складені задачі; розвивати увагу, навички самоконтролю; виховувати працьовитість Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 154-155, завдання 1041; 1042) Завдання 1041 — Скільки горщиків на третій полиці? Завдання 1042 — Прочитай виписані вирази і їх значення.
2. Усна лічба 1) Робота за таблицями.
2) Гра «Потяг». Кожному ряду дають картки з однаковим завданням. У картці записані числа, але немає знаків. Учні по одному прикладу виконують завдання. 3) Розташуйте задані приклади в порядку збільшення другого доданку. — Чому дорівнює сума в прикладі, що записаний першим? — Чому дорівнює сума в прикладі, що записаний останнім? — На скільки збільшилася сума при переході від першого прикладу до другого?
3. Розв'язування задач 1) В одній каністрі було 20 л бензину, а в іншій — на 3 л менше. Скільки літрів бензину було в двох каністрах? 2) Робітник виготовив 8 деталей. Після цього йому залишилося виготовити на 6 деталей більше, ніж він виготовив. Скільки всього деталей мав виготовити робітник?
4. Хвилинка каліграфії — Запишіть усі числа, які виходять під час лічби четвірками, починаючи з 4 і закінчуючи числом 40.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми повторимо усне додавання і віднімання у межах 100 з переходом через розряд.
IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1. Робота за підручником (с. 155-156) Повторення способів додавання та віднімання чисел на 1-му форзаці підручника Завдання 1043. Колективне опрацювання матеріалу Учні розглядають таблицю і дають відповіді на запитання. 1) Як зміниться різниця, якщо зменшуване збільшити на кілька одиниць? 2) Як зміниться різниця, якщо від’ємник збільшити на кілька одиниць? Завдання 1044. Колективне опрацювання матеріалу — Як зміниться сума, якщо один доданок збільшити на кілька одиниць; зменшити на кілька одиниць? Учитель звертає увагу на відповідні приклади у завданнях для усної лічби. (3) Завдання 1045. Колективне опрацювання матеріалу Учні пояснюють кожний спосіб обчислення. Завдання 1046. Самостійна робота Під час перевірки учні читають рівності і нерівності та пояснюють спосіб обчислення. Завдання 1047. Фронтальна робота над задачею — Що означає у задачі число 62? — Що треба дізнатися, щоб з’ясувати, скільки книг на третій полиці? — Що потрібно дізнатися спочатку? Якою дією? Чому? — Що дізнаєтеся в другій дії? Якою дією? Чому? — Якою буде відповідь задачі? Як дізналися? Завдання 1048 Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв’язують.
2. Фізкультхвилинка 3. Розв'язування задач 1) Даний прямокутник зі сторонами 2 і 3 см. Накресліть прямокутник, сторони якого в 3 рази більше, ніж у даного. Знайдіть периметр нового прямокутника. (Повторення, як знайти периметр многокутника, на 3-му форзаці підручника.) 2) Складіть три задачі, розв’язаннями яких були б вирази: а) 37 - 8 = [ ] б) 23 + 7 = [ ] в) 23 + (23 + 7) = [ ]
4. Офтальмологічна пауза 5. Розв'язування логічних задач (за вибором учителя)
V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 156, завдання 1049; 1050.
|