Полезное:
Как сделать разговор полезным и приятным
Как сделать объемную звезду своими руками
Как сделать то, что делать не хочется?
Как сделать погремушку
Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами
Как сделать идею коммерческой
Как сделать хорошую растяжку ног?
Как сделать наш разум здоровым?
Как сделать, чтобы люди обманывали меньше
Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили?
Как сделать лучше себе и другим людям
Как сделать свидание интересным?
Категории:
АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Урок 102Тема. ТАБЛИЦЯ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 7. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ
Мета: ознайомити учнів із таблицею множення числа 7; формувати вміння розв'язувати задачі; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, математичне мовлення, творчі здібності», виховувати уважність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 120, завдання 797; 798) Завдання 797 — У скільки разів мати старша за доньку? На скільки років донька молодша за матір? Завдання 798 — Прочитайте вирази та їх значення.
2. Гра «віконечка»
3. Усне розв'язування задач 1) Дівчинка купила 15 зошитів у клітинку і 5 зошитів у лінійку. У скільки разів більше зошитів у клітинку купила дівчинка? 2) У дитячий садок привезли 40 кг яблук, що на 8 кг менше, ніж груш. Скільки привезли груш? 3) На 30 грн купили 6 однакових книг. Яка ціна однієї такої книги? 4) За 6 однакових альбомів заплатили 24 грн. Яка ціна одного такого альбому?
4. Хвилинка каліграфії (за вибором учителя)
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми складемо таблицю множення числа 7.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с. 121-122) Завдання 799. Усне виконання завдання Учні пояснюють, як перевірити, що 7 ∙ 8 = 56. Завдання 800. Колективне опрацювання матеріалу Учні пояснюють, як склали таблицю множення числа 7. — Здавна число 7 уважали священним і щасливим числом. Згадайте, в назвах яких казок згадано число 7. («Білосніжка і сім гномів», «Вовк і семеро козенят», «Казка про мертву царівну і сім багатирів»...) — Поясніть значення прислів’їв. • Сім разів відміряй, один — відріж. • Семеро одного не чекають. Завдання 801. Письмове виконання завдання з опорою на таблицю множення числа 7 Завдання 802. Самостійне виконання завдання Один учень працює біля дошки. Завдання 803 Після колективного ознайомлення зі змістом задачі учні складають план розв’язання задачі: 1) Скільки літрів пального витрачає один трактор за 1 год? 2) Скільки літрів пального витрачають 3 таких трактори за 1 год? Сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують її розв’язання у зошити. Решта учнів разом з учителем розглядають план розв’язання і визначають дії. Завдання 804 Учні «ланцюжком» з кожної рівності складають ще одну за зразком. Пояснюють, що дістануть, коли від зменшуваного віднімемо різницю. Завдання 805*. Практичне розв'язування завдання Від паперового п’ятикутника по прямій «відрізають» трикутник. Виконується креслення на дошці. — Які фігури могли утворитися? (Трикутник і шестикутник; трикутник і чотирикутник)
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1. Порівняння виразів
2. Робота над задачами 1) Олесь купив 7 зошитів, по 3 грн кожний, і ручку за 4 грн. Яка вартість покупки? 2) Тім розклав кульки у 7 коробок, по 3 кульки у кожну. Після цього у нього залишилося ще 2 кульки. Скільки кульок було у Тіма?
3. Офтальмологічна пауза 4. Розв'язування логічної задачі У коробці лежить 15 кульок: чорних, білих і червоних. Червоних кульок у 7 разів більше, ніж білих. Скільки в коробці чорних кульок? Розв’язання. Білих кульок не може бути більше однієї, оскільки якби їх було хоч би 2, то червоних кульок було б не менше 14, а кульок усього 15. Отже, біла кулька одна, а червоних — у сім разів більше, тобто сім. Чорних кульок 15 - (1 + 7) = 7.
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 122, завдання 806; 807.
|