Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок 85





Тема. ЗБІЛЬШЕННЯ І ЗМЕНШЕННЯ ЧИСЛА У ДЕКІЛЬКА РАЗІВ. ВПРАВИ І ЗАДАЧІ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 5

 

Мета: ознайомити учнів із розв'язанням простих задач на зменшення числа у декілька разів; закріпити знання таблиці множення числа 5; розвивати пізнавальну діяльність учнів, навички самостійної роботи й об'єктивного оцінювання своїх знань і умінь; виховувати доброзичливість у спілкуванні між учнями, почуття дружби, взаємодопомоги.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 100, завдання 656; 657)

Завдання 656

— Прочитайте вирази та їх значення.

Завдання 657

— Якої довжини відрізки ви накреслили?

 

2. Усна лічба

1) Гра «Так. Ні».

На дошці — приклади: 5 ∙ 6; 5 ∙ 3; 5 ∙ 5; 5 ∙ 7; 5 ∙ 9; 5 ∙ 4. Учитель демонструє картки з числами. Якщо число є відповіддю, учні хором говорять «так», потім читають приклад 5 ∙ 6 = 30.Якщо число не є відповіддю, говорять «ні».

2) Перевірка техніки обчислень за 1 хв (із наступною взаємоперевіркою).

 

3. Хвилинка каліграфії з логічним завданням

...; 9; 12; 15;...

— Продовжіть ряд чисел «уперед» до 30; «назад» до 0.

 

4. Математичний диктант

• Частку чисел 12 і 4 збільшіть на 49.

• Знайдіть дільник, якщо ділене 20, частка 4.

• Знайдіть частку, якщо ділене 24, дільник 4.

• Частку чисел 32 і 4 зменшіть на 4.

• Синові 8 років, батько на 20 років старший за сина. Скільки років батькові?

• З однієї яблуні зібрали 18 кг яблук, а з іншої — на 4 кг менше. Скільки яблук зібрали з другої яблуні?

• Висота берези 9 м, а будинок — на 3 м вищий. Яка висота будинку?

• На полиці 16 книг, а на столі — 4. На скільки менше книг на столі, ніж на полиці?

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми повторимо таблицю множення числа 5.

 

IV. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с 101-102)

Завдання 658-659. Колективне опрацювання матеріалу

Учні розглядають малюнок і читають записи, вивчають правила.

Щоб збільшити число в 4 рази, його треба помножити на 4.

Щоб зменшити число в 3 рази, його треба поділити на 3.

Завдання 660. Практична робота

1) Намалюйте у першому рядку 4 кружечки, а в другому — в 5 разів більше.

2) Намалюйте у першому рядку 6 кружечків, а в другому — в 2 рази менше.

Завдання 661. Колективне розв'язування задачі Аналіз умови задачі, запис скороченої умови.

Один учень працює біля дошки.

Завдання 662

Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання. Після цього учні відповідають на друге питання: «На скільки гривень більше коштує книжка, ніж альбом?».

Завдання 663. Коментоване розв'язування кругових прикладів

Завдання 664*. Колективне ознайомлення зі змістом задачі, її аналіз Один учень записує умову і розв’язує задачу.

Завдання 665

Учні повторюють умову задачі за кресленням. Один учень біля дошки розв’язує і пояснює.

 

2. Фізкультхвилинка

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Знаходження значень виразів

 

2. Розв'язування задач

1) У майстерні відремонтували 18 тракторів, а комбайнів — у 2 рази менше. Скільки всього машин відремонтували в майстерні?

2) У перший день посадили 27 саджанців, у другий — у 3 рази менше, а в третій — стільки, скільки в перший і другий разом. Скільки саджанців посадили в третій день?

 

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв'язування логічних задач

1) Три лелеки стали в ряд. Відстань між сусідніми лелеками — 6 м. Якою є відстань між крайніми? (12 м)

2) Вовк і Заєць — сусіди по дачі. Довжина спільної сторони дачі 24 м. Цю сторону Заєць загородив парканом, закопуючи через кожні 4 м стовп. Скільки всього знадобиться стовпів? (7)

 

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 102, завдання 666; 667.


Date: 2015-09-05; view: 384; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.005 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию