Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






III. Оголошення теми й мети уроку. IV. Актуалізація опорних знань Виконання завдань пошуково-дослідницького характеру





IV. Актуалізація опорних знань Виконання завдань пошуково-дослідницького характеру

1. Складіть схему шляхів розвитку Раскольнікова, еволюції його образу.

 

V. Формування вмінь та навичок

1. Виконання завдань пошуково-дослідницького характеру

1) Визначення «двійників» головного героя та його «антиподів»

2) Розподілення героїв роману за теорією Раскольнікова на людей «звичайних» і «незвичайних»

3) Виконання завдань пошуково-дослідницького характеру

Складіть порівняльну характеристику образів Раскольнікова і Соні Мармеладової.

 

VI. Закріплення набутих знань, умінь та навичок

Міні-диспут на тему «Чи має рацію Достоєвський, стверджуючи: «Світ необхідно змінити, почнемо з себе. Я вважаю, що світ потрібно змінити, але. перший крок у тому, щоб почати саме з себе»?»).

VII. Домашнє завдання

Повторити особливості системи образів роману в усій її складності, суперечностях та взаємозв’язках.

VIII. Підбиття підсумків уроку

Інтерактивна вправа «Мікрофон»

Продовжте речення:

• Я зрозумів (-ла), що.

• Найскладнішим на уроці було.

• Мені запам’яталося.

 

 

Урок № ____ Дата проведення________

Тема. Співвідношення «злочину» і «кари», семантика й символіка назви роману «Злочин і кара»

Мета: систематизувати й узагальнити вивчене; простежити пошуки ідеалу автором роману та його героями; показати значення роману як філософсько-психологічного, поліфонічного твору; розвивати навички узагальнення, виокремлення головного й деталей, висловлювання своєї думки та її доведення; виховувати потребу у творенні добра, у дотриманні загальнолюдських моральних норм.

Оснащення: портрет письменника, видання його твору, ілюстрації до нього.

Тип уроку: систематизація та узагальнення знань.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Мотивація навчальної діяльності

«Любов багато терпить, милосердствує, любов не заздрить, любов не підноситься, не пишається, не шукає свого, не дратується, не мислить зла, не радіє неправді, а втішається істиною, усе покриває, усьому вірить, на все сподівається, усе переносить. Любов ніколи не закінчується. Тепер є ці три: віра, надія, любов; але любов з них найбільша»,— так говориться у Біблії, Книзі Книг (1-е Послання до коринфіян 13; 4-13). Ми недаремно звернулися до Святого Письма, адже людство виробило не так уже й багато істин, і усвідомлювалися вони поколіннями щоразу по-своєму, як і кожною людиною також. Ці істини укладені в моральних законах: «Не вбивай», «Не вкради», «Не обманюй», «Возлюби ближнього свого як самого себе.» Протягом попередніх уроків ми простежували процес пошуку «людини в людині», осягнення нею істини. Якою ж є позиція самого автора, яку істину осягнув він і хотів донести до читачів? Про це — сьогодні на уроці.







Date: 2015-07-01; view: 634; Нарушение авторских прав



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.005 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию