Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Радуйся, последних времен отче Василие Великий, за Русь православную мужественный воителю!





 

Кондак 7

Хотя спасти душу каждаго пришедшаго к тебе, отче Василие, слова Саровскаго чудотворца на ум часто приводил еси себе: «Радость моя, стяжи дух мирен и вокруг тебя тысящи спасутся». Сие всею жизнию своею исполнити тщался еси и молитвенник неусыпный ко Господу и Богородице явился еси, непрестанно взывая: «Господи, Иисусе Христе, Сыне и Слове Божий, Богородицею, помилуй нас грешных». Сему деланию и нас научи, предивный отче, да прославляюще тя, прославим Бога: Аллилуиа.

Икос 7

Н оваго светильника Земли Тульстей во времена последняя дарова Человеколюбец Господь, егда оскуде вера, любы охладе, стихии земныя поколебашася. По сему усердно молим тя, преподобне отче наш Василие, не остави нас грешных и слабых в годину испытаний, укрепи молитвами твоими всех любящих тя и вопиющих ти сице:

Радуйся, Церкве Христовой красото и утверждение;

Радуйся, от ересей и расколов наше ограждение;

Радуйся, доброгласный славы Божией кимвале;

Радуйся, Церкве Его твердый столпе;
Радуйся, всех за истину гонимых прибежище;

Радуйся, Духа Святаго пречестное жилище;
Радуйся, яко слово Божие и святых отец писания паче философии возлюбил еси;

Радуйся, яко козни диавольския, на истинных служителей Божиих находящия победил еси.

Радуйся, последних времен отче Василие Великий, за Русь православную мужественный воителю!

 

Кондак 8

Странное и преславное чудо видим о тебе, праведный отче, егда в болезни тяжце и немощи пребывая, песнь благодарения Подвигоположнику Христу непрестанно приносил еси. Мы же по образу твоему, в скорбех и радостех своих прилежим славити Господа, поюще Ему: Аллилуиа.

Икос 8

В сею душею ревнуя о покаянии русскаго народа и возстановлении Православного Самодержавнаго Царства, пламенный молитвенник к Государю – мученику Николаю II –искупителю явился еси. Темже ныне веруя, небесному предстательству твоему вкупе с царственными великомученицами, поем ти таковая:

Радуйся, царственным мученицам моливыйся;

Радуйся, от нечестия и ереси ересей сохранивыйся;

Радуйся, грозное беззаконным обличение;
Радуйся, непреложное их посрамление;

Радуйся, о возстановлении царской самодержавной власти ревновавый;
Радуйся, о Грядущем Государе горячо моливыйся;

Радуйся, царственное имя, аки воин Царя Небеснаго носивший;

Радуйся, крест свой на рамена вземший;

Радуйся, православных воинов окормляющий;

Радуйся, их на брань против врагов Веры, Царя и Отечества уготовляющий;

Радуйся, врагов Церкви грозный обличителю;

Радуйся, Христов истинный служителю;

Date: 2016-08-29; view: 434; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.006 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию