Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Сабақтың тақырыбы: Қайталау: 3 санын қосу және азайту 4 page





Пәннің аты Уақыты: Кабинет: Мұғалім
Сабақтың атауы Қосу және азайту. 3+56, 30+24
Мақсаты 1. Оқушыларды қосуға және азайтуға негізделген есептеу тәсілдерімен таныстыру. 2. Оқушылардың ойлауын, есте сақтауын, өз бетімен шешім қабылдап, қорытынды ой-пікірлер білдіруін, белсенділігін, танымдық қабілетін дамыту. 3. Оқушыларды тапқырлыққа, алған білімдерін өмірде қолдана білуге өзінің белсенді ойлау әрекетін жүзеге асыруына, сыйластыққа, ізеттілікке тәрбиелеу, баулау. Көрнекілігі: Интерактивті тақта, презентация Түрі: Жаңа сабақ. Әдісі: Түсіндіру, үйрету, сұрақ-жауап, ой қозғау әдісі.  
Күтілетін нәтиже
+Психологиялық ахуал Психологиялық дайындық Біз балдырған баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз. Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.
Қызығушылықты ояту Білгірлер», «Зеректер», «Алғырлар».   Тапсырмалар Алғырлар тобынан оқи ғой, 10+5=15 Зеректер тобынан оқи ғой, 15-5=10 Білгірлер тобынан оқи ғой, 15-10=5 Жаңа сабаққа деген қызығушылықтары оянып,ерекше ынтамен кіріседі.
Мағынаны тану -Балалар жұмбаққа назар аударайық. 1) Есепке де кіремін Әріпте боп жүремін. (3). -Дұрыс айтасыңдар 3 саны, қандай әріп «З» дауыссыз, ұяң. -З саны - неше таңбалы? Бір таңбалы. -Қай кластарға жатқызамыз? Бірліктер класына -Келесі жұмбақтарға назар аударайық. 2) Әріп десең, бүйірі тоқ Сан десең салмағы жоқ. (0) О саны - неше таңбалы? Бір таңбалы. Қандай әріп? «О» дауысты, жуан -бастағы З цифрының қасына О цифрын қоятын болсақ, неше болады? ЗО ЗО –неше таңбалы сан? 2 таңбалы. Қай кластарға жатады? Ондықтар класына. Неше ондық? Неше білік? 3 ондық, 0 бірлік -Дұрыс айтасыңдар. Енді жаңа сабаққа назар аударайық. 3+6 жазуы нені білдіреді? Бірліктерге, бірліктерді қосуды білдіреді? 30+24= -Бұл жерде 30 бен 24 сандарының қосындысы берілген. -Бұл неше таңбалы сандардан құралған? Екі таңбалы. -Бұл жерде нелерді біріктіреміз? Ондықтарды. -24 санын разрядтарға жіктейік? Нешемен нешенің қосындысы? 20+4, 20 неше ондық? 2 ондық 4 неше бірлік? 4 бірлік 4 есеп. Қайсысы есеп? Оны шығар. а) Шарты: ә) Сатып алынған – 15 кг. Алма – 13 кг.? кг Жіберілгені – 10 кг. Алмұрт – 5кг Қалғаны -? кг. Шешуі: 1+5=18 Шешуі: 15-10=5 5 мысал. 72,71,70,69,68 70+2; 70+1; 70+0; 60+9; 60+8;
Сергіту сәті Орманда кірпі келеді, Саңырауқұлақ тереді. Кездесті, міне, керегі: Екеуі қайың астынан. Біреуі терек қасынан. Қанша олар болмақ есепте, Тоқылған салса себетке? Ой сергітеді,шашағандары басылады
Ой толғаныс Шығармашылық тапсырма: -Балалар мынау сендердің үйлерің -Ендеше кім нешінші үйде тұрады екен? Тауып көрейік. -Қане кім қай үйдікін тапты? 1) 94, 2) 64, 3) 85, 4) 60, 5) 6, 6) 14, 7)58.    
Үйге тапсырма Дәптемен жұмыс Күнделіктеріне жазып беремін
Бағалау Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау   Бағалау парақшасын толтырады.
Кері байланыс Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады
Пәннің аты Уақыты: Кабинет: Мұғалім
Сабақтың атауы Қайталау
Мақсаты 1. Оқушыларды қосуға және азайтуға негізделген есептеу тәсілдерімен таныстыру. 2. Оқушылардың ойлауын, есте сақтауын, өз бетімен шешім қабылдап, қорытынды ой-пікірлер білдіруін, белсенділігін, танымдық қабілетін дамыту. 3. Оқушыларды тапқырлыққа, алған білімдерін өмірде қолдана білуге өзінің белсенді ойлау әрекетін жүзеге асыруына, сыйластыққа, ізеттілікке тәрбиелеу, баулау. Көрнекілігі: Интерактивті тақта, презентация Түрі: Жаңа сабақ. әдісі: Түсіндіру, үйрету, сұрақ-жауап, ой қозғау әдісі.
Күтілетін нәтиже
+Психологиялық ахуал Психологиялық дайындық Біз балдырған баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз. Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.
Қызығушылықты ояту Ұтыс кімге бұйырады!» 1+1=2 2+2=4 3+3=6 4+4=8 5+5=10 6+6=12 7+7=14 8+8=16 9+9=18 1-1=0 2-2=0 3-3=0 4-4=0 5-5=0 6-6=0 7-7=0 8-8=0 9-9=0  
Мағынаны тану 68 жауапты оқимын қосындының мәні 68-ге тең 6 онд. 8 бірлік.
Екі таңбалы сандарға қосу амалын қолданғанда бірліктерді бірліктерге және ондықтарды ондықтарға қосады.

 

Онд. Бірл.
   
   

 

Кестедегі сандарды оқу;

Екі таңбалы сандарды кестеде көрсеткендей азайтқан тиімді.

68 8-3 бірліктерден бірліктерді азайтамын

23 6-2 ондықтардан ондықтарды азайтамын

45 жауапты оқимын айырманың мәні 45-ке тең 4онд. 5 бірлік

Екі таңбалы сандармен азйту амалын орындағанда бірліктерден бірліктерді және ондықтардан ондықтарды азайтады.

Оқулықтағы тапсырмаларды топтарда бөліп орындау

Сергіту сәті Орманда кірпі келеді, Саңырауқұлақ тереді. Кездесті, міне, керегі: Екеуі қайың астынан. Біреуі терек қасынан. Қанша олар болмақ есепте, Тоқылған салса себетке? Ой сергітеді,шашағандары басылады
Ой толғаныс Шығармашылық тапсырма: Логикалық тапсырма: 3 рет 2 тастан ауыстырып, дойбының қара және ақ тастарын кезектестіріп қой.
Үйге тапсырма Дәптермен жұмыс Күнделіктеріне жазып беремін
Бағалау Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау   Бағалау парақшасын толтырады.
Кері байланыс Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады
Пәннің аты Уақыты: Кабинет: Мұғалім
Сабақтың атауы Бақылау жұмысы №2
Мақсаты Күтілетін нәтиже Оқушылардың білім, білік және дағдыларының бастапқы деңгейін анықтау. 1) Тапсырманы өз бетінше орындайды. 2) Жазбаша есептеп,жаза алады.
Психологиялық ахуал Психологиялық дайындық Біз балдырған баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз. Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.
Қызығушылықты ояту     Тест тапсырмалары Жаңа сабаққа деген қызығушылықтары оянып,ерекше ынтамен кіріседі.
Мағынаны тану І нұсқа ІІ нұсқа 1.Қосуды және азайтуды орында: 5+4= 50+40= 8-3= 80-30= 6+3= 60+30= 7-6= 70-60= 7-5= 70-50= 4+2= 40+20= 9-2= 90-20= 2-1= 20-10= 2.Салыстыр. 1дм 7см * 17см 87кг - 9кг * 54кг 70к г* 60кг 4дм - 1дм * 32дм 30к г* 50кг 4л + 3л * 9л 3дм 2см * 4дм 5л + 4л * 3л 3. Сандарды жаз. 2онд. 3бірл.= 6онд. 8бірл. = 4онд. 5бірл. = 9онд. 1бірл. = 88 = онд. бірл. 77 = онд. бірл. 9 = онд. бірл. 6 = онд. бірл. 4.Есепті шығар. Дүкенге 80 кг жеміс әкелінді. Бірінші ыдыста 20 л шырын, ал екінші Оның 30 кг алма, қалғаны алмұрт. ыдыста 8 л шырын бар. Екі ыдыста неше литр Алмұрт қанша кг? шырын бар? 5.Сыз. Екі буыннан, үш буыннан құралған Екі буыннан, үш буыннан құралған екі сынық сызық сыз. Әр буынның екі сынық сызық сыз. Әр буынның ұзындығы 3 см болса, сынық сызықтың ұзындығы 4 см болса, сынық сызықтың ұзындығы неше сантиметр? ұзындығы неше сантиметр?
Сергіту сәті Орманда кірпі келеді, Саңырауқұлақ тереді. Кездесті, міне, керегі: Екеуі қайың астынан. Біреуі терек қасынан. Қанша олар болмақ есепте, Тоқылған салса себетке? Ой сергітеді,шашағандары басылады
Ой толғаныс Шығармашылық тапсырма: «Саңырауқұлақ жина» ойыны. Күзгі орманнан саңырауқұлақ теріп жинаңдар. Кім көп жинар екен? Тапсырмалар үшін қосуды кері амалмен алмастырып, мәнін тап.  
Үйге тапсырма Дәптермен жұмыс Күнделіктеріне жазып беремін
Бағалау Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау   Бағалау парақшасын толтырады.
Кері байланыс Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады
Пәннің аты Уақыты: Кабинет: Мұғалім
Сабақтың атауы 2 санын қосу және азайту
Мақсаты Сабақ мақсаты: ондықтан аттайтын жағдайларда 2 санын қосу мен азайту әдістерімен таныстыру. Сабақ міндеттері: Білімділік: 2 санын қосу мен азайту тәсілін түсіндіре отырып орындауға жетелеу, екі амалмен шығарылған есепті шығаруға төселдіру. Дамытушылық: Оқушылардың ой белсенділіктерін арттыру. Тәрбиелік: Оқушыларды нақтылық пен тиянақтылыққа тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже
+Психологиялық ахуал Психологиялық дайындық Біз балдырған баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз. Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.
Қызығушылықты ояту Ребус шешу. Шешуі: екі Санамақ. Бір дегенім – бесік, Шықтық содан өсіп. Екі дегенім – елім, Далам, тауым, көлім. - Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы "2 санын қосу және азайту ". Жаңа сабаққа деген қызығушылықтары оянып,ерекше ынтамен кіріседі.
Мағынаны тану Теңдеулерді шеш: а + 2 = 11 11 – а = 2 а – 2 = 9 а = 11 – 2 а = 11 – 2 а = 9 + 2 а = 9 а = 9 а = 11 9 + 2 = 11 11 – 9 = 2 11 – 2 = 9 11 = 11 2 = 2 9 = 9 Оқулықпен жұмыс. Дәптерде орындау.
Сергіту сәті Бір, екі, үш, Ал кәнеки, ұш. Төрт, бес, алты, жеті, Мынау ауыл шеті. Сегіз, тоғыз, он, Ал кәнеки, қон. Ой сергітеді,шашағандары басылады
Ой толғаныс Шығармашылық тапсырма: Тест тапсырмалары «Кім тез есептейді? 1. Аулада 5 тауық, Қорада 3 тауық.1 тауық тығылды, 1 тауық жығылдық қалғаны неше тауық? 2.он асықтың үшеуін, Досың сұрап алады. Айтшы сонда нешеуі, өз қолында қалады?
Үйге тапсырма Дәптермен жұмыс Күнделіктеріне жазып беремін
Бағалау Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау   Бағалау парақшасын толтырады.
Кері байланыс Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады
Пәннің аты Уақыты: Кабинет: Мұғалім
Сабақтың атауы Екі амалмен шығарылатын есеп
Мақсаты Сабақ мақсаты: Екі амалмен шығарылатын есептің шығарылу тәсілін меңгерту. Сабақ міндеттері: Білімділік: Екі амалмен шығарылған есепті шығаруға төселдіру. Дамытушылық: Оқушылардың ой белсенділіктерін арттыру, танымдық қабілеттерін дамыту. Тәрбиелік: Оқушыларды саналылық пен тиянақтылыққа тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже
Психологиялық ахуал Психологиялық дайындық Біз балдырған баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз. Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.
Қызығушылықты ояту Санамақ. Бір дегенім – бесік, Шықтық содан өсіп. Екі дегенім – елім, Далам, тауым, көлім. Үш дегенім – үміт, Үміт артар жігіт. Төрт дегенім – төзім, Төзе білем өзім. Бес дегенім – бақыт, Бағалайтын уақыт. Жаңа сабаққа деген қызығушылықтары оянып,ерекше ынтамен кіріседі.
Мағынаны тану Оқулықпен жұмыс Қосымша тапсырмалар 1-тапсырма Есептерді шығару. Салыстыру. а) Жүр еді – 12бала Кетті - 2 ұл Сырғанап жүр -? Бала Шешуі: 12 – 2 = 10 Жауабы: 10 бала ә) Жүр еді -10 бала Келді – 5 қыз бала Барлығы -? бала Шешуі: 10+5 = 15 Жауабы: 15 бала б) Жур еді – 12 Кетті -2 ұл Келді -5 қыз Сырғанап жүр -? бала Шешуі: (12 – 2) + 5= 15 Жауабы: 15 бала сырғанап жүр. 2-тапсырма Сатып әкелді – 6 және 4 шөлмек сусын Ішілді – 7 шөлмек сусын Қалды -? шөлмек сусын (6+4) – 7 = 3 Жауабы: 3 шөлмек сусын қалды 3-тапсырма. Өрнекті жазу және оның мәнін табу. а – 2, мұндағы а = 32; 59; 11. 32 – 2= 30 59 – 2 = 57 11 – 2= 9
Сергіту сәті Орманда кірпі келеді, Саңырауқұлақ тереді. Кездесті, міне, керегі: Екеуі қайың астынан. Біреуі терек қасынан. Қанша олар болмақ есепте, Тоқылған салса себетке? Ой сергітеді,шашағандары басылады
Ой толғаныс Шығармашылық тапсырма: Топқа тапсырма 1-топ (7+2) +40=49 79 – (6+3)=70 (6+3)+50=59 (5+4)+30=39 97 – (4+3)=90 86 – (2+4)=80 2-топ. 90 мин = 1 сағ 30 мин 1сағ 10 мин = 70 мин 100 мин = 1 сағ 40 мин 1сағ 20мин = 80 мин 1 тәул. 1 сағ = 25 сағ 1сағ 9мин = 69 мин 3-топ 11 – 2 = 9 9 + 2 = 11 21 – 2= 19 19 + 2 =21 31 – 2 =29 29 + 2= 31
Үйге тапсырма Дәптермен жұмыс Күнделіктеріне жазып беремін
Бағалау Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау   Бағалау парақшасын толтырады.
Кері байланыс Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады
Пәннің аты Уақыты: Кабинет: Мұғалім
Сабақтың атауы 3 санын қосу және азайту
Мақсаты Сабақтың мақсаты: 1. 3 санын қосу, азайту тәсілдерін жетілдіру, тереңдету және тиянақтау, бекіту. 2. Оқушылардың зейінін, шығармашылық белсенділігін, білім, білік дағдыларын қалыптастыру. 3. Оқытудың өмірмен байланысын нығайту, шыдамдылыққа, сауаттылыққа, шапшаң ойлап есептеуге үйрету Сабақтың түрі: аралас сабақ Сабақтың әдісі: түсіндіру, ой қозғау, мағынасын ашу, ойын Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, 3-ке қосу, азайту кестесі, үлестірме қағаздар, «алтын теңгелер»шаблондар
Күтілетін нәтиже
Психологиялық ахуал Біздер тату баламыз Өсіп алға барамыз Есептерді шығарып, Біз білімді боламыз Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.
Қызығушылықты ояту (слайд арқылы түсіндіру) а) 8+3=11 ------- 11-3=8 (8+2)+1=11 ----- (11-1)- 2=9 Оқушыларға орындату: б)) 9+3=12 ------- 12-3=9 (9+1)+2=12 ------- (12-2)- 1=9 Жаңа сабаққа деген қызығушылықтары оянып,ерекше ынтамен кіріседі.
Мағынаны тану 1-топқа тапсырма 11-3=8 3+8=11 11-8=3 8+3=11 2-топқа тапсырма Балалар не белгілі, не белгісіз? Соны табайық. 1) Т. дейін-20кг Т. кейін-15кг Жұмсалды-5 кг Қалды -? Ш:(20+15)- 5=30 Ж: 30кг картоп қалды. 3-топқа тапсырма Б. еді-11кг Жұмсалды-2кг Салды-3кг Болды -? Ш:(11-2)+3=12кг Ж: 12кг ұн болды. 4-топқа тапсырма Математикалық диктант: 1мен 9 сандарының қосындысына 1-ді қос;(11) 8 бен 2 сандарының қосындысына 1-діі қос; (11) 12 мен 2сандарының айырмасынан 1-ді азайт; (9) 11 мен 1сандарының айырмасынан 2-ні азайт(8) (1+9)+1=11 (12-2)- 1=9 (8+2)+1=11 (11-1)- 2=8
Сергіту сәті Орманда кірпі келеді, Саңырауқұлақ тереді. Кездесті, міне, керегі: Екеуі қайың астынан. Біреуі терек қасынан. Қанша олар болмақ есепте, Тоқылған салса себетке? Ой сергітеді,шашағандары басылады
Ой толғаныс Шығармашылық тапсырма: Ойын: «Кім жылдам?» Мұғалім екі таңбалы сандар айтады, солардың ішіндегі 3 саны нені білдіретіндігін айту. 35, 3дм 2см, 73см, 43, 63 мин, Мысалы: 83 санында – 3 бірлік - Бүгінгі біздің сабағымыз қандай санмен байланысты болды? - 3саны туралы не білдің?
Үйге тапсырма Дәптермен жұмыс Күнделіктеріне жазып беремін
Бағалау Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау   Бағалау парақшасын толтырады.
Кері байланыс Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады

Сабақтың тақырыбы: Қайталау: 3 санын қосу және азайту

Сабақтың мақсаты: 1. Ондықтан аттайтын жағдайда 3-ті қосу және тәсілдері туралы алған білімдерін азайтудың кестелік жағдайларын әр алуан іс-әрекет барысында қолдануға машықтандыру;

2. Теңдіктер құруға, қосу мен азайтуға берілген өрнектерді шығаруға машықтандыра отырып, қисынды ойлау және шапшаң ойлау қабілеттерін дамыту;

3. Білімпаздылыққа, сауаттылыққа, жылдам әрі дұрыс есептеуге, тапқырлыққа тәрбиелеу;

Сабақтың түрі: қайталау сабағы, ойын сабақ

Сабақтың әдісі: көрнекіліктік түсіндірмелі, сұрақ-жауап, т.б.

Көрнекілігі: қима суреттері, себеттің, саңырауқұлақтардың суреті,

Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі:

Балаларды сабаққа дайындау. Өткенді тақырыптарды көрнекі құралдар арқылы еске түсіру

2. Үй тапсырмасын тексеру: Парта бойынша тексеріп өту

3. Жаңа сабақ:

Логикалық математикалық диктант: 1) Мен бір сан ойлап, одан 7-ні азайтқанда, 1 қалды. Мен қандай сан ойладым? 2) 5-ке қай санды қосқанда 8 шығады? 3) 6-ның 3-тен нешеуі артық?

- Балалар, жақсы азамат болып, жақсы қызмет істеу үшін бізге не керек? Ал, білімді болып, биіктен көріну дегенді қалай түсінесіңдер? Биіктен көріну үшін ең алдымен не керек екенін білу үшін бізге келген қонақтардан сұрап көрейік: (хормен оқыту)

Тиін, тиін, тиінсің, Жолды көрсет біздерге Қысқа жылы киіндің Көтерілер биікке - Тиінге саңырауқұлақты жинауға көмек-тессек бізге жол көрсетеді екен   R ODu7yerAcmqlmfSNx+0gkyjKpdU98UOnR3zusLnUV6vg0O7rfJZpyNLz4TVkl6/3tzRW6n697J9A BFzCXxl+8RkdKmY6uSsZLwYFWZZyk/1tDILzPNmCOClIkghkVcr//NUPAAAA//8DAFBLAQItABQA BgAIAAAAIQC2gziS/gAAAOEBAAATAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAABbQ29udGVudF9UeXBlc10ueG1s UEsBAi0AFAAGAAgAAAAhADj9If/WAAAAlAEAAAsAAAAAAAAAAAAAAAAALwEAAF9yZWxzLy5yZWxz UEsBAi0AFAAGAAgAAAAhAIgNbZwmAgAAMgQAAA4AAAAAAAAAAAAAAAAALgIAAGRycy9lMm9Eb2Mu eG1sUEsBAi0AFAAGAAgAAAAhAB3ls4LcAAAABwEAAA8AAAAAAAAAAAAAAAAAgAQAAGRycy9kb3du cmV2LnhtbFBLBQYAAAAABAAEAPMAAACJBQAAAAA= "/>
7+3
4+3
9+3
8+3

- Тиін Биіктен көріну үшін не керек екенін түлкіден сұрау керек дейді. Олай боса түлкіге барайық:

Түлкі, түлкі, түлкісің Жолды көрсет біздерге, Жөнін білер әр істің Көтерілер биікке - Түлкінің жауабын есту үшін № 1 есепті шығару керек екен (2 нұсқасын Есепті оқып, талдау жасау, шығару: Әкелінді - 33л Ш: 33-(20+10)= 3 Жұмсалды – 20 және 10л Ж: 3 литр қалды Қалды -? өздері орындап, екі есепті салыстырады)

- Түлкі Биіктен көріну үшін не керегін қоян біледі дейді. Кәне қояннан да сұрап көрейік:

Қоян, қоян, ақ қоян Жолды көрсет біздерге, Сергек қоян, сақ қоян Көтерілер биікке Қоянның жауабын есту үшін № 2 есепті шығару керек екен (3қатарға бөлініп шығарады) х + 3 = 11 11 – х = 3 х – 3 = 8 х = 11 - 3 х = 11 – 3 х = 8 + 3 х = 8 х= 8 х = 11 8 + 3 = 11 11 – 8 = 3 11 – 3 = 8

Date: 2015-11-15; view: 1705; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.006 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию