Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Сабақтың тақырыбы: Қайталау: 3 санын қосу және азайту 3 page





Пәннің аты Уақыты: Кабинет: Мұғалім
Сабақтың атауы Қайталау. Санды теңдік және теңсіздік. Санды өрнектерді салыстыру
Мақсаты Сабақтың мақсаты: Өрнектерді мәндері бойынша салыстыруға қабілеттерін қалыптасуын түсіндіру. Сабақтың міндеті: Оқушыларға теңдік, теңсіздіктер туралы түсінік бере отырып, есеп шығару дағдысын жетілдіру, талдау, ынталарын арттырып, шеберлікке, белсенділікке тәрбиелеу. Нәтижесі: Оқушылар есепті өз деңгейінде шығарып біледі. Сабақтың барысы
Күтілетін нәтиже
Психологиялық ахуал Мейірімді жүрекпен, Ақ пейілді жүрекпен. Сәлемдесіп алайық, Бір жадырап қалайық. Бүгінгі сабақ ерекше өтеді. Себебі біздің сыныпқа мұғалімдер қонаққа келіп отыр. Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: «Санды өрнектерді салыстыру». Сабақтың мақсатын айта кету. Ал, балалар, көңіл - күйлеріңіз қалай? Сабаққа дайындықтарыңыз ше? Керемет Ынтаңыз ше? Ендеше сабақ бастайық?! Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.
Қызығушылықты ояту Ендеше үйге берілген үй тапсырмасына назар аударайық. Үйге қандай есеп берілді? Әр топтан тізбектеп оқушылар ауызша айтып өту. Жаңа сабаққа деген қызығушылықтары оянып,ерекше ынтамен кіріседі.
Мағынаны тану Оқулықпен жұмыс орындыладҚосымша: 1-тапсырма Оқушылар берілген қосу және азайту амалдарының компоненттерін атап, мәнін табу. 30+5 89 - 80 50+7 67 - 7 38 - 8 14 - 6 2-тапсырма Салыстыру. Оқушылар жеке - жеке тақтада баған бойынша орындау. 36*63 74*56 14*10+6 15*51 100*99 27*20+8 ІҮ. Топтық жұмыс. 1 - топ. 30+5*30+7 38 - 8*39 - 9 2 - топ. 15 - 6*10+1 18 - 8*18 - 9 3 - топ. (35 - 5)+6*42 - 2 58 - 8*5+(56 - 6) 4 - топ. 45+5*40 - 7 20 - 14*50 - 5
Сергіту сәті Орманда кірпі келеді, Саңырауқұлақ тереді. Кездесті, міне, керегі: Екеуі қайың астынан. Біреуі терек қасынан. Қанша олар болмақ есепте, Тоқылған салса себетке? Ой сергітеді,шашағандары басылады
Ой толғаныс Шығармашылық тапсырма: Математикалық диктант 1. 8 саны мен 7 санының қосындысының мәні. 2. 9 саны мен 5 санының айырмасы нешеге тең? 3. 1 - інші қосылғыш 6, 2 - інші қосылғыш 4. Мәні неше? 4. 10 саны мен 8 санының айырмасы нешеге тең? 5. 7 санымен 3санының айырмасын, 2 санына қос.
Үйге тапсырма Дәптермен жұмыс Күнделіктеріне жазып беремін
Бағалау Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау   Бағалау парақшасын толтырады.
Кері байланыс Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады
Пәннің аты Уақыты: Кабинет: Мұғалім
Сабақтың атауы Уақытты өлшеу. Сағат. Минут. Тәулік. Ғасыр
Мақсаты Білімділік:Уақыт бірліктерімен (тәулік, апта, ай, жыл, мүшел, ғасыр) және олардың арақатынасымен таныстыру, екі таңбалы сандарды оқу, жазу мен салыстыруға машықтандыру, сағатпен, минутпен өрнектеуге үйрету. Дамытушылық: Оқушыларды логикалық ойлауға, көркем дазуға, есептеуге баулу, танымдық шығармашылықтарын арттыру. Тәрбиелік: Пәнге деген қызығушылықтарын ояту, табиғатты қорғауға, жолдастыққа, шапшаңдыққа тәрбиелеу. Сабақтың типі: Жаңа білімді меңгерту. Сабақтың түрі: Дамыта оқыту технологиясы. Сабақтың әдісі: Сұрақ – жауп, есеп шығару, түсіндіру, ізденушілік, сөйлесу, салыстыру. Сабақтың көрнекілігі: Кітап, плакаттар, сағат, топтамалар, сандар, себеттегі жапырақтар, күннің шуағы, сөзжұмбақ.
Күтілетін нәтиже
Психологиялық ахуал Оң қолымда бес саусақ, Сол қолымда бес саусақ, Қосып едім екеуін, Болып шықты он саусақ. Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.
Қызығушылықты ояту а) Жұмбақ жасыру. Он екіге жетіп, Жүргені кері кетіп. (сағат) б) Сағат бойынша жұмыс жасау. Сағат тілдерін анықтау. Уақытты анықтау. в) Плакатпен жұмыс. г) Сағат тілдерін орналастыру. Жаңа сабаққа деген қызығушылықтары оянып,ерекше ынтамен кіріседі.
Мағынаны тану Оқулықтағы тапсырмаларды оқушылар топтарға бөліп орындайды. Уақыттың қандай өлшем бірлігімен біздер таныспыз? -Сағат моделінен уақыттың бірнеше нұсқасын көрсету. -Уақыттың тағы қандай өлшем бірлігі болады?
Сергіту сәті Орманда кірпі келеді, Саңырауқұлақ тереді. Кездесті, міне, керегі: Екеуі қайың астынан. Біреуі терек қасынан. Қанша олар болмақ есепте, Тоқылған салса себетке? Ой сергітеді,шашағандары басылады
Ой толғаныс Шығармашылық тапсырма: а) «Жапырақ теру» ойыны. Әр жапыраққа есептер жазылады. Жапырақтарды теріп, себетке салу. 3 онд.8 бірл. = 3 онд. + 7 онд. = 8 онд.3 бірл. = 3 бірл. + 8 бірл.= 3 онд. = 8 онд. — 3 онд.= 8 онд. = 8 бірл. — 3 бірл.= 3 бірл. = 1 онд. — 7 бірл.= 8 бірл. = 1 онд. — 3 бірл.= б) Дойбы — 20 мин. Шахмат —? мин. 5 мин артық ойнады Шешуі: 20 + 5 = 25 мин. Жауабы: шахматты 25 минут ойнады.
Үйге тапсырма Дәптермен жұмыс Күнделіктеріне жазып беремін
Бағалау Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау   Бағалау парақшасын толтырады.
Кері байланыс Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады
Пәннің аты Уақыты: Кабинет: Мұғалім
Сабақтың атауы Қайталау Уақытты өлшеуді қайталау
Мақсаты Білімділік: Уақыттың жаңа және ең кіші бірлігі секундты білдіру. Уақыттың бірліктерінің арақатынасындағы қатынасты анықтауға, күнделікті өмірде уақыттың әр түрлі өлшем бірліктерінің қолданылуын түсінуіне жағдай ту - дыру. Дамытушылық: Оқушыларды ойланту, ізденіске салу, ойлау, есте сақтау қабілеттерінің дамуына ықпал ету. Тәрбиелік: Күнделікті өмірде уақытты дұрыс пайдалана білуге тәрбиелеу. Түрі: жаңа білімді меңгерту. Әдіс - тәсілдері: түсіндіру, сұрақ - жауап, көрнекілік,, ойын, дәлелдеу. Көрнекілік: Сағат модельдері, құстар суреттері, алақан шаблоны.
Күтілетін нәтиже
Психологиялық ахуал Есептеуге жүйрік болсаң жасыңнан, Математикаға орын берсең басыңнан. Барлық ғылым саған үйір болады, Досың солар табылатын қасыңнан,- деп математика сабағымызды бастайық. - Балалар, бүгін бізде ерекше сабақ болма қ. Сабаққа қонақтар келіп отыр. Біз бүгін өз білімімізді көрсе білуіміз керек. Ойын. «Құрастыра білеміз бе?» (Сұрақтарға жауап бере отырып, жаңа тақырыпты ашу.) Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.
Қызығушылықты ояту «Жаңа мағынаны тану» У - Қазір жылдың қандай мезгілі? А - Көктем. Қ - Көктемнің алғашқы мерекесі қандай мереке? Ы - Аналар мерекесі. Т - Дұрыс айтасыңдар балалар, аналарымызға мерекеде не сыйлаймыз. Т - Гүл. - Ы. Яғни, сонда мерекенің ажарын, көктемнің сәнін келтіретін гүл екен. Ө.- 1 жылда неше ай бар? Л - 1 айда неше күн бар? Ш.- 1аптада неше күн бар? Е.- 1тәулікте неше сағат бар? У - 1сағатта неше минут бар? Сонымен бірге уақыттың жаңа өлшем бірлігі – Секундпен танысамыз. Жаңа сабаққа деген қызығушылықтары оянып,ерекше ынтамен кіріседі.
Мағынаны тану 1 минутта - 60 секунд бар. Яғни, сонда секунд уақыттың ең кіші өлшем бірлігі екен. (Сағаттың макеті арқылы секундтық тілмен 1 секундты көрсету.) Сағатта 3 тіл бар, 1 - Сағаттық, 2 - минуттық, 3 - секундтық. Қазіргі техниканың даму деңгейі 1 минуттанда аз уақыт ішінде көптеген қимылды жасап үлгереді екен. 1 секундта адам 1 қадам жасайды, инелік 30 - 50 рет, шыбын 115 - 117 рет, маса 500 - ге жуық қанат қағады екен. Оқулықтағы тапсырмаларды орындау.
Сергіту сәті Орманда кірпі келеді, Саңырауқұлақ тереді. Кездесті, міне, керегі: Екеуі қайың астынан. Біреуі терек қасынан. Қанша олар болмақ есепте, Тоқылған салса себетке? Ой сергітеді,шашағандары басылады
Ой толғаныс Шығармашылық тапсырма: «Кім тапқыр?» 1. Еліміздің Ата заңы қай күні, қай айда атап өтіледі? 2. Жеңіс күні ше? 3. Наурыз мейрамы ше? 4. Халықаралық әйелдер мерекесі ше? 5. Жаңа жыл қай айдан басталады? 6. Көктем, жаз, күз, қыс айларын ата. «Үйреніп алайық» Қолымыздағы саусақтарымыз, ондағы буын сандары арқылы да жыл мезгілдері мен ай аттарын, олардың ұзындықтары мен күннің ұзақтығын білуге болады екен. Бір жылда он екі ай бар, төрт саусақтағы буын саны да - 12. әр саусақтың буын саны - үш - үштен, олай болса төрт саусақ, жылдың төрт мезгілін білдіреді. Сұқ саусақ - көктем(наурыз, сәуір, мамыр) Ортаңғы саусақ - жазмаусым, шілде, тамыз) Аты жоқ саусақ - күз(қыркүйек, қазан, қараша) Шынашақ - қыс(желтоқсан, қаңтар, ақпан)
Үйге тапсырма Дәптермен жұмыс Күнделіктеріне жазып беремін
Бағалау Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау   Бағалау парақшасын толтырады.
Кері байланыс Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады
Пәннің аты Уақыты: Кабинет: Мұғалім
Сабақтың атауы Амалдарды орындаудың реті. Жақшалар
Мақсаты 1. Жақшаның ішіндегі амалдардың орындалу ретін анықтауға есептер шығарту: Екі таңбалы сандарды оқуға машықтандыру. 2. Оқушылардың ақыл – ой, байқағыштық қабілетін, өз беттерінше жұмыс істеуін ізденушілігін дамыту. 3. Ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, ақыл - ой белсенділігін арттыруға тәрбиелеу Пәнаралық байланыс. Музыка, қазақ тілі. Сабақта қолданылатын көрнекіліктер: Сөзжұмбақ, тест, кубик, баян
Күтілетін нәтиже
+Психологиялық ахуал Психологиялық дайындық Біз балдырған баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз. Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.
Қызығушылықты ояту . Ұйымдастыру кезеңі. Түгендеу. Математика сабағына деген дайындықтарын тексеру. Сыныпты топқа бөлу. І топ. «А» басшысы - ІІ топ. «Ә» басшысы - ІІІ топ. «Б» басшысы - ІІ. Өткен сабақты пысықтау. Сөзжұмбақты шешкізу арқылы өткен сабақты еске түсіру. 1. Ең кіші таңбалы сан 2. Барлық қабырғалары тең төртбұрыш 3. Ондықтан құралған сан. 4. Бір таңбалы сан 5. Кемітетін амал - Ал, енді жолақшаның ішін оқимыз. «ЖАҚША» деген сөз шықты. - Сонымен өткен сабақты еске түсіреміз. Егер жақшалы амал кездессе, алдымен ненің іші орындалады. - Ия, жақшаның іші. Тақтаға үш жақшалы амалды есептер беріледі. Әр топтан 3 оқушы шығып, өткен сабақты пысықтайды. І (4 + 2) – 2 = ІІ. 3 + (5 - 3) = ІІІ. 10 - (3 + 3) = Әр топтың оқушылары тексеріп, кімнің дұрыс орындағанын айтып береді.
Мағынаны тану ІІІ. Жаңа сабақ 1 - тапсырма. «Арифметикалық» диктант 1. 4 пен 3 - тің қосындысынан 2 - ні азайт 2. 40 пен 30 - дың қосындысынан 20 - ны азайт 3. 8 - ге 7 мен 6 - ның айырмасын қос 4. 80 - ге 70 пен 60 - ның айырмасын қос. 2 - тапсырма. Салыстыруға байланысты тапсырма: Әр топтан бір - бір оқушы шығып қоржыннан асық алады. Сол асықтың нөміріне байланысты есептер беріледі. Әр топ өз есебін шығарады. • ІҮ. Сергіту сәті Математикалық қызықты есеп. 3 - тапсырма «Кубизм» Әр топтың алдына кубик берілген, сол кубиктегі берілген теңдеуді шығару керек. Егерде музыка кілті түссе, ән айтады. 1) х + 9 = 10 2) 10 – х = 1 3) х – 1 = 9 4) музыка кілті 4 - тапсырма. Әр топқа есептің шарты беріледі. Соған әрбір топтан бір оқушыдан шығып, тақтаға орындайды. 1 топ. 1 - ші ыдыста 10 қызанақ --------------- ІІ топ. 1 - ші ыдыста 10 қызанақ 2 - ші ыдыста -? 4 қызанақ артық ------------- 2 - ші ыдыста 14 қызанақ 2 - ші ыдыста неше қызанақ? ------------------ Барлығы неше қызанақ? ІІІ топ. 1 - ші ыдыста -? 4 қызанақ кем 2 - ші ыдыыста 14 қызанақ 1 - ші ыдыста неше қызанақ? 6 - тапсырма. «Кім шапшаң?» ойыны арқылы орындату. Әр толық ондықпен 8 қосындысын жазу.
Сергіту сәті Орманда кірпі келеді, Саңырауқұлақ тереді. Кездесті, міне, керегі: Екеуі қайың астынан. Біреуі терек қасынан. Қанша олар болмақ есепте, Тоқылған салса себетке? Ой сергітеді,шашағандары басылады
Ой толғаныс Шығармашылық тапсырма: Шығармашылық тапсырма беріледі. Тестік қималар таратылады. 1. (6 + 2) + 2 ---------- 2. 10 – (3 + 4) ---------- 3. 3 + (8 - 4) а) 8; а) 7; а) 7; -------- ә) 10; ә) 6; ә) 4; ----------- б) 4; б) 3; б) 11
Үйге тапсырма Дәптермен жұмыс Күнделіктеріне жазып беремін
Бағалау Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау   Бағалау парақшасын толтырады.
Кері байланыс Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады
Пәннің аты Уақыты: Кабинет: Мұғалім
Сабақтың атауы Қайталау
Мақсаты а) білімділігі:. Жақшалы өрнектердің шығарылу тәртібін пысықтау, жақшалы өрнектер алдымен орындалады ережесін бекіту, топтық, жұптық және жекелеген тапсырмалар орындау; ә)дамытушылығы:. Ойын арқылы оқушылардың жылдам және ауызша есептеу қабілеттерін, ойлау қабілеттерін дамыту, танымдық қызығушылығын арттырып, ой-өрісін кеңейту. б) тәрбиелілігі. Оқушыларды адамгершілікке, тапқырлыққа,жылдам ойлауға, өз ойын қорыта айта білуге тәрбиелеу. Сабақтың түрі: қайталау сабақ Пәнаралық байланыс: ана тілі, Көрнекіліктер:үлестірмелі қима қағаздар, суретті плакаттар
Күтілетін нәтиже
Психологиялық ахуал Психологиялық дайындық Біз балдырған баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз. Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.
Қызығушылықты ояту Сұрақтарға жауап беру 1. Қосудың компоненттерін ата? 2.Азайтудың компоненттерін ата? 3. Бір таңбалы сандарды ата? 4. Толық ондықтарды ата? 5. 1 сағатта неше минут бар? 6. 1 тәулікте неше сағат бар? 7. 1 ғасырда неше жыл бар? 8. Үй тапсырмасы Математикалық диктант. 90 мен 50-дің айырмасына 8-ді қос. 80мен 30-дың айырмасына 7-ні қос. 60 пен 50 – дің айырмасына 40-ты қос. 70 пен 40-тың айырмасынан 20-ны азайт. 50-ге 90мен 80-нің айырмасын қос 60-қа 50мен 30-дың айырмасын қос.   Жаңа сабаққа деген қызығушылықтары оянып,ерекше ынтамен кіріседі.
Мағынаны тану Өздік жұмысы 6 сағ + (3сағ + 1сағ) * (6сағ + 3сағ) + 1сағ (3тәул + 7 тәул) – 2тәул * 3тәул + (7тәул – 2тәул) (10мин – 6мин) +1 1мин * 10мин – (6мин + 1мин)   Оқушылар оқулықтағы тапсырмаларды дәптерде орындайды.
Сергіту сәті Орманда кірпі келеді, Саңырауқұлақ тереді. Кездесті, міне, керегі: Екеуі қайың астынан. Біреуі терек қасынан. Қанша олар болмақ есепте, Тоқылған салса себетке? Ой сергітеді,шашағандары басылады
Ой толғаныс Шығармашылық тапсырма: Деңгейлік тапсырмалар. І деңгей Теңдіктер тура болатындай жақшалар қой. 8-2+3=3 40+60-30=70 6+4-3=7 6-2+3=7 50+80-60=70 9-4+2=3 ІІ деңгей. Салыстыр. 4+ (6-2) * (6-2) +4 (5 тәул. + 4 тәул) – 3 тәул * 5 тәул.+ (4 тәул.- 3 тәул.) (10-6) +3 * 10-(6+3) 3 сағ + (5 сағ – 2 сағ) * (3 сағ+5 сағ) - 2сағ ІІІ- деңгей Есеп құрастыр және шығар Болғаны -? Болғаны – 50 л Болғаны - 50 л Сатылғаны – 20 л Сатылғаны -? Сатылғаны – 20 л Қалғаны – 30 л Қалғаны – 30 л Қалғаны -? Шешуі: Жауабы: ІV деңгей Теңдеулерді шеш. Х + 7 = 10 10 – Х = 3 Х – 3 = 7
Үйге тапсырма Дәптермен жұмыс Күнделіктеріне жазып беремін
Бағалау Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау   Бағалау парақшасын толтырады.
Кері байланыс Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады
Пәннің аты Уақыты: Кабинет: Мұғалім
Сабақтың атауы Қосу және азайту. 23+2, 25-2
Мақсаты Бірліктерге бірліктерді қосуға және бірліктерден бірліктерді азайтуға негізделген есептеу тәсілдерімен таныстыру; екі амалмен шығарылатын есепті және ондықтан аттап қосу мен азайту тәсілдерін енгізуге дайындық жүргізуі амалдардың орындалу ретін анықтауға машықтандыру, теңдеуді шешудің «сынап көру» тәсілін пысықтау.
Күтілетін нәтиже
Психологиялық ахуал Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.
Қызығушылықты ояту Сан қатары. Цифрлы кеспелермен жұмыс ұйымдастырылады. -Келесі санды атаңдар: 23 25 35 57 69 72 84 99 -Алдыңғы санды атаңдар: 20 30 40 60 80 90 100 -Көршілерін атаңдар: 65 69 89 73 82 91 Берілген сандардың барлығын кему ретімен орналыстырып,одан 5 бірлігі бар екі таңбалы сандардытеріп жазады және оны қосынды түрінде жазады. Жаңа сабаққа деген қызығушылықтары оянып,ерекше ынтамен кіріседі.
Мағынаны тану №1 Оқулықтың түсіндірме мәтінімен жұмыс жүргізіп, сурет бойынша қосу мен азайту әдістерін түсіндіреді, қорытынды жасайды. Бірліктерге бірліктерді қосады. Бірліктерді бірліктерден азайтады №2. Мұғалімнің басшылығымен тақтада әр амалды түсіндіріп,шығарылуын қадамдап орындайды. №3. Бірінші бөлігі математикалық диктант түрінде жүргізіп, жұппен өзара тексеріп, қателерге талдау жасалынады. Екінші бөлігін тақтада талдап, негіздеп шығарады. №4.Мәтінді нұсқа бойынша есепке айналдырып, алдыңғы сабақтардағыдай граф құрып, талдап, орындайды. Есепке кері есептер құрып, өз беттерімен орындайды.
Сергіту сәті Орманда кірпі келеді, Саңырауқұлақ тереді. Кездесті, міне, керегі: Екеуі қайың астынан. Біреуі терек қасынан. Қанша олар болмақ есепте, Тоқылған салса себетке? Ой сергітеді,шашағандары басылады
Ой толғаныс Шығармашылық тапсырма:
Үйге тапсырма Есеп шығару Күнделіктеріне жазып беремін
Бағалау Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау   Бағалау парақшасын толтырады.
Кері байланыс Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады
Пәннің аты Уақыты: Кабинет: Мұғалім
Сабақтың атауы Қосу және азайту. 26+30, 56-30
Мақсаты Ондықтарды ондықтарға қосуға және ондықтардан ондықтарды азайтуға негізделген есептеу тәсілдерімен таныстыру; екі амалмен шығарылатын есепті және ондықтан аттап қосу мен азайту тәсілдерін енгізуге дайындық жүргізу; амалдардың орындалу ретін анықтауға машықтандыру, теңдеуді шешудің «сынап көру» тәсілін пысықтау.
Күтілетін нәтиже
Психологиялық ахуал Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.
Қызығушылықты ояту а)-1-ден 30-ға дейін санау(тура және кері) -Саннан (28, 43, 54) кейін келетін санды ата. -Санның (30, 55, 79) алдындағы санды ата. -Санның (50, 76, 94) көршілерін ата. -Сандар қатары (21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30) берілген. -Сандардың жаңа қатарын құрыңдар, сонда сандардың ондықтары 3, ал бірліктері алдыңғыдағыдай болсын. -Не шықты? Сандардың жаңа қатарын атаңдар(31, 32,..., 40). -Екінші қатардың сандарын неше бірлікке арттырдық? ә) Зейінділікке есеп. Үстел үстінде 10 алма жатыр еді.Олардың екеуін кесіп бөлдік. Үстел үстінде неше алма жатыр? Жаңа сабаққа деген қызығушылықтары оянып,ерекше ынтамен кіріседі.
Мағынаны тану -Бүгінгі біздің сабағымызда қандай санау бірлігі негізгі болып табылады? Оқулықпен жұмыс №1 Оқулықтағы суреттер бойынша түсіндіру жұмысы ұйымдастырылады.Оқушылардың өздігінен екі таңбалы санға ондықтарды қосудың және азайтудың ерекшеліктері туралы қорытынды жасауы қажет. Ондықтарға ондықтарды қосады. Ондықтарды ондықтардан азайтады. №2. Тақтада әр амалды түсіндіріп, қадамдап орындайды.Екі таңбалы сан мен ондықтарды ауызша қосу мен азайту алгоритмдерін бекітеді.(53+30, 83-30). Мысалы: -53 және 30 сандарының қосындысы; -Бірліктерге бірліктерді қосу; -Нәтижені сол жақтан екінші орынға жазу; -Ондықтарды ондықтарға қосу; -Нәтижені сол жақтан бірінші орынға жазу; -Қосындының мәні 83. №3. Өзіндік жұмыс.Амал компоненттерін еске түсіріп, шешуін дәптерге орындап,тексергенде кеткен қателерді талдайды. №4. Оқушылар есептің негізгі белгілерін ажыратады.Жеткіліксіз компоненттерді қалпына келтіріп, бірінші есепті тақтада жазады. Кері есептерді өздігінен құрып орындайды.Қысқаша жазуды сұлба бойынша орындаған қолайлы. Болғаны-? 12 12 Бергені-2қ. 2? Қалғаны-10қ.? 10 10+2=12(қ) 12-2=10 (қ) 12-10=2(қ) Жауабы: 12 қ болды. Жауабы: 10қ қалды. Жауабы: 2қ берді.
Сергіту сәті Орманда кірпі келеді, Саңырауқұлақ тереді. Кездесті, міне, керегі: Екеуі қайың астынан. Біреуі терек қасынан. Қанша олар болмақ есепте, Тоқылған салса себетке? Ой сергітеді,шашағандары басылады
Ой толғаныс Шығармашылық тапсырма:
Үйге тапсырма Дәптермен жұмыс Күнделіктеріне жазып беремін
Бағалау Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау   Бағалау парақшасын толтырады.
Кері байланыс Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады

Date: 2015-11-15; view: 708; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.006 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию