Полезное:
Как сделать разговор полезным и приятным
Как сделать объемную звезду своими руками
Как сделать то, что делать не хочется?
Как сделать погремушку
Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами
Как сделать идею коммерческой
Как сделать хорошую растяжку ног?
Как сделать наш разум здоровым?
Как сделать, чтобы люди обманывали меньше
Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили?
Как сделать лучше себе и другим людям
Как сделать свидание интересным?
Категории:
АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Урок 110Тема. АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ТАБЛИЦЯ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 8. ЗАДАЧІ НА ДВІ І ТРИ ДІЇ
Мета: проаналізувати результати контрольної роботи, організувати роботу над допущеними помилками; ознайомити учнів з таблицею множення на 8 та її практичним застосуванням; формувати вміння розв'язувати задачі на дві і три дії; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, математичне мовлення; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Аналіз контрольної роботи 1) Колективна робота над типовими помилками. 2) Індивідуальна робота над помилками, допущеними в контрольній роботі.
2. Математичний диктант • Число 28 зменшити в 7 разів. • Ділене — 49, дільник — 7. Знайти частку. • Другий множник — 7. Добуток — 35. Чому дорівнює перший множник? • Доповнити частку чисел 63 і 7 до 60. • Суму чисел 29 і 27 зменшити в 7 разів. • Різницю чисел 22 і 15 збільшити в 6 разів. • На скільки 43 менше від добутку чисел 7 і 7? • Перший множник — 7, другий — різниця чисел 44 і 35. Чому дорівнює добуток? • Маса поросяти 7 кг, а вівці — в 6 разів більше. Яка маса вівці? • Для виготовлення 6 кг цукру використали 36 кг цукрового буряка. У скільки разів маса цукру менше маси буряка? Відповіді: 4; 7; 5; 51; 8; 42; 6; 63; 42; 6.
3. Хвилинка каліграфії — Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені. 12; 34;...;...; 90.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми ознайомимося з таблицею множення числа 8.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с. 129-130) Завдання 860. Підготовча робота Учні додають числа, а потім замінюють додавання множенням. Завдання 861. Колективне опрацювання матеріалу — Яким способом складена таблиця? (Кожна наступна відповідь більша попередньої на 8.) — Які приклади таблиці вам уже знайомі? — Яку властивість множення використали? (Від перестановки множників добуток не змінюється.) — Назвіть нові, ще не вивчені випадки. Запам’ятай! 8 ∙ 8 = 64 8 ∙ 9 = 72 Завдання 862. Письмове виконання завдання з опорою на таблицю множення числа 8 Завдання 863. Фронтальне вивчення змісту задачі Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі. Після цього учні працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою. Завдання 864 Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та план розв’язання: 1) Скільки шаф виготовив за день другий цех? 2) Скільки всього шаф виготовили за день два цехи? 3) Скільки шаф навантажили на один автомобіль? Один учень біля дошки розв’язує і пояснює. Завдання 865. Аналіз задачі, складання короткого запису Було — 28 гр. Узяли —?, по 3 гр. у 8 скл. Залишилося —? Розв’язування задачі за планом. План 1) Скільки грудочок цукру поклали у 8 склянок? 2) Скільки грудочок цукру залишилося в цукорниці? Складання виразу до задачі. 28 - 3 ∙ 8 = 4 Після цього учні відповідають на питання: «У скільки разів більше взяли цукру, ніж залишилось?».
2. Фізкультхвилинка V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1. Складання виразів — Запишіть вирази та обчисліть їх: а) перший доданок 40, другий — добуток чисел 8 і 6; б) ділене 42, а дільник виражений різницею чисел 40 і 33.
2. Офтальмологічна пауза 3. Розв'язування логічних завдань 1) Завдання 866*. Як зміниться частка, якщо ділене 18 зменшити у 2 рази і дільник 6 теж зменшити у 2 рази? (Не зміниться. 18: 6 = 3; 18: 2 = 9, 6: 2 = 3, 9: 3 = 3) 2) Поставте, де необхідно, знаки дій, щоб відновити рівність. 3) Дідові 60 років, а онукові 10. Коли дід буде втричі старший за онука? (Через 15 років)
V I. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 130, завдання 867; 868.
|