Полезное:
Как сделать разговор полезным и приятным
Как сделать объемную звезду своими руками
Как сделать то, что делать не хочется?
Как сделать погремушку
Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами
Как сделать идею коммерческой
Как сделать хорошую растяжку ног?
Как сделать наш разум здоровым?
Как сделать, чтобы люди обманывали меньше
Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили?
Как сделать лучше себе и другим людям
Как сделать свидание интересным?
Категории:
АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Розрахунок стержня колониСтержень колони проектуємо зі сталі С275 з розрахунковим опором Ry=270 МПа.
7.3.1. Розрахунок колони відносно матеріальної осі Х1-Х1 (рис. 9) Рис.8 Розрахункова схема колони Прийнявши попередньо гнучкість колони λ=50<λu=120, за табл. 72 [1] визначаємо коефіцієнт φ=0,840. Необхідний радіус інерції перерізу колони згідно з прийнятою гнучкістю: іх1=lx1/λ=672/50= 13,44см. Необхідна площа перерізу вітки колони: А1=N/(2·φ·Ry·γc)= 2094,2 /(2·0,840·27·1)=46,17 см2. За необхідними площею перерізу вітки А1=46,17 см2 і радіусом інерції іх1=13,44см з таблиць сортаменту(дод.1 табл.2 [5]) приймаємо прокатний швелер № 36 з геометричними характеристиками: Аb=53,4 см2, Іх=10820см4, Іy=513 см4, іх=14,2 см, іy=3,10 см, bf=110мм, tf=12,6мм, tw=7,5мм. Перевірка стійкості підібраного перерізу колони відносно матеріальної осі Х1-Х1, для чого: обчислюємо гнучкість колони: λх1 = lx1/ix1 = 672/14,2 = 47,3< λu=120; залежно від λх1 = 47,3 та Ry= 270 МПа з табл. 72 [1] приймаємо коефіцієнт φ=0,852 і перевіряємо стійкість колони: σ = N/(2·φ·Ab) = 2094,2/(2·0,852·53,4) = 23,0кН/см2=230 МПа<Ryγc =270·1= =270 МПа. 7.3.2. Розрахунок колони відносно вільної осі Y1-Y1 (рис.9) Для попередніх розрахунків приймаємо гнучкість окремої вітки колони на відстані між планками у просвіті λb=30. Виходячи з умови рівностійкості λх1= λef, визначаємо гнучкість стержня колони відносно вільної осі перерізу: λy1= Необхідний радіус інерції перерізу колони відносно вільної осі: iy1=ly1/λy1=672/36,57=18,38 см. Необхідна ширина перерізу колони: b =iy1/αy1=18,38/0,44=41,77 см, де αy1 – коефіцієнт форми перерізу, приймається αy1 =0,44 - для перерізу із двох швелерів. Приймаємо b=420 мм, що забезпечує необхідний зазор між внутрішніми кромками полиць віток колони: а2=b-2bf=420-2*110=200мм >150 мм, де bf – ширина полиці швелера. 7.3.3. Перевірка стійкості колони відносно вільної осі Призначаєморозміри планок (рис.9): ширина планки ds=(0,5…0,8)b= =(0,5…0,8)·420 = 210 … 360 мм, приймаємо ds=300 мм; довжина планок bs=a2+ 2·50 = 200+2·50=300 мм; товщину планок приймаємо ts= (1/30..1/50)·ds =(1/30…1/50)·300 =10…6 мм. Приймаємєо ts=8 мм > 6 мм. Рис.9 Фрагмент конструктивної схеми стержня колони Геометричні характеристики поперечного перерізу планки: Is=Ix= ts·ds3/12 = 0,8 ·303/12 = 1800см4; Ws=Wx= ts·ds2/6 = 0,8·302 /6 = 120см3. Відстань між планками у просвіті: см, приймаємо для попередніх розрахунків lв=90 см. Обчислюємо відстані: між осями планок: l=lb+ds=90+30=120см; між осями віток: с =b-2*Z0=42-2*2.68=36,64 Величина відношення погонних жорсткостей вітки колони і планки: n = Is·l/(Ib·c) = 1800 · 120/(513 · 36,64) = 11,49> 5, де Iв= Iy=513 см4. Момент інерції та радіус інерції перерізу колони відносно вільної осі Y1-Y1: Iy1 = 2·[Iy+Aв·(c/2)2] = 2·[513+53,4·(36,64/2)2] = 36870,5 см4; . Гнучкість колони відносно вільно осі Y1-Y1: λy1 = ly1/iy1 = 672/18,68 = 35,97 Гнучкість вітки колони на відстані між планками у просвіті: λв = lв/iy=90/3,10 = 29,03 Приведену гнучкість колони відносно вільної осі Y1-Y1 обчислюють залежно від величини відношення погонних жорсткостей при n=11,49> 5, то:
Залежно від λеf=46,22і Ry=270 МПа за табл. 72 [1] знаходимо коефіцієнт φ= = 0,824 і перевіряємо стійкість колони відносно вільної осі: σ = N/(2·φ·Ab)=2094,2/(2·0,824·53,4)=23,79кН/см2=237,9МПа< Ry·γc=270·1= =270МПа. Розрахунок планок Обчислюємо умовну поперечну силу: Умовна поперечна сила, що передається на систему планок, розміщених в одній площині: Qs=Qfic/2 = 28,47/2 = 14,24кН. Розрахункове зусилля в планці: перерізуюча сила: Fs=Qs ·l/c = 14,24 ·120/36,64= 46,64кН; згинальний момент: Ms=Qs·l/2 = 14,24·120/2 =854,4кН·см. Перевірка міцності планок на згин за нормальними напруженнями: σ = Ms/Ws=854,4/120 = 7,12кН/см2=71,2 МПа<Ry·γc=270·1=270МПа, де Ry=270МПа – приймаємо з табл. 51* [1] для листового прокату товщиною, рівною товщині планок з тієї ж сталі, що і колона. Розрахунок кутових швів, які прикріплюють планки до віток колони (див. рис.9). Відповідно до марки сталі колони С275 шви виконуємо ручним зварюванням за допомогою електродів типу Е42 (табл. 55* [1]). Розрахунок кутових швів виконуємо за металом шва в такій послідовності: а) з табл.34* [1] приймаємо коефіцієнт β=0,7, а з табл.56 [1] – розрахунковий опір шва Rwf=180 МПа; б) приймаємо катет кутового шва kf=7 мм і довжину шва lw=ds=300 мм; в) обчислюємо геометричні характеристики шва: площа перерізу: Awf= βf·kf·lw= 0,7·0,7·30= 14,7 см2; момент опору: Wwf= βf·kf·lw2/6 = 0,7·0,7·302/6 = 73,5 см3. г) нормальні та дотичні напруження в перерізі кутового шва: σw = Ms/Wwf=854,4/73,5 = 11,62/см2 = 116,2МПа; τw = Fs/Awf=46,64/14.7 = 3,17кН/см2 = 31,7МПа. д) перевіряємо міцність кутового шва планки на дію рівнодіючого напруження: <Rwfγwfγc=180·1·1=180 МПа.
|