Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Припев: Сла́ва Тебе́, Бо́же наш, сла́ва Тебе́.





Тропарь: В но́вем гро́бе Тебе́ положи́, Ще́дре, Ио́сиф благообра́зный,// воскре́сл же еси́ из ме́ртвых тридне́вен, новосотвори́вый нас.

Припев: Сла́ва Тебе́, Бо́же наш, сла́ва Тебе́.

Тропарь: Ч то я́ко ме́ртва и́щете Го́спода?/ Воскре́се, я́коже рече́,/ А́нгел жена́м веща́ше,// блиста́яся боже́ственным зра́ком.

Припев: Сла́ва Тебе́, Бо́же наш, сла́ва Тебе́.

Тропарь: С ле́па иногда́ от рожде́ния, присту́пльша к Тебе́/ исцели́л еси́ Всеще́дре,// сла́вяща смотре́ние Твое́ и чудеса́.

 

Сла́ва Отцу́ и Сы́ну и Свято́му Ду́ху.

Троичен: Б о́гу Отцу́ покланя́емся пребезнача́льному, и Сы́ну, и Боже́ственному Ду́ху,// тринесозда́нному Естеству́, Триипоста́сному, еди́ному Бо́гу всех.

 

И ны́не и при́сно и во ве́ки веко́в, ами́нь

Богородичен: И з чре́ва деви́ческа родила́ еси́ Бо́га воплоще́нна,// Ему́же моли́ся, Всесвята́я Влады́чице, уще́дрити нас.

 

Катава́сия Вознесе́ния, глас 5:

Хор: Си́лою Креста́ Твоего́, Христе́,/ утверди́ мое́ помышле́ние,/ во е́же пе́ти и сла́вити// спаси́тельное Твое́ Вознесе́ние.

 

Ектения́ ма́лая:

Иере́й: Я́ко Ты еси́ Бог наш, и Тебе́ сла́ву воссыла́ем, Отцу́ и Сы́ну и Свято́му Ду́ху, ны́не и при́сно и во ве́ки веко́в.

Хор: А ми́нь.

 

Конда́к Па́схи, глaс 8:

А́ ще и во гроб снизше́л еси́, Безсме́ртне,/ но а́дову разруши́л еси́ си́лу,/ и воскре́сл еси́, я́ко победитель, Христе́ Бо́же,/ жена́м мироно́сицам веща́вый: ра́дуйтеся,/ и Твои́м апо́столом мир да́руяй,// па́дшим подая́й воскресе́ние.

И́кос:

Е́ же пре́жде со́лнца Со́лнце заше́дшее иногда́ во гроб,/
предвари́ша ко у́тру, / и́щущия я́ко дне мироно́сицы де́вы,/
и друга́ ко друзе́й вопия́ху:/ о други́ни! Прииди́те, воня́ми пома́жем те́ло живоно́сное и погребе́ное,/ плоть воскреси́вшаго па́дшаго Ада́ма, лежа́щую во гро́бе./ И́дем, потщи́мся я́коже волсви́, и поклони́мся,/ и принесе́м ми́ра я́ко да́ры, не в пелена́х, но в плащани́це обви́тому,/ и пла́чим, и возопии́м: // о Влады́ко, воста́ни, па́дшим подая́й воскресе́ние.

Седа́лен Трио́ди (о слепо́м), глaс 8, подо́бен: "Прему́дрости":

В сех Влады́ка и Творе́ц преходя́,/ обре́те на пути́ сле́па седя́ща, пла́чуща и глаго́люща:/ не ви́дех в житии́ со́лнца сия́юща,/ ниже́ луны́ све́та озаря́ющаго./ Те́мже вопию́ Ти:/ рожде́йся от Де́вы, просвеще́й вся́ческая,/ просвети́ мя я́ко благоутро́бен,/ да зову́ припа́дая Тебе́, Влады́ко Христе́ Бо́же:/ прегреше́ний оставле́ние да́руй,// за мно́жество ми́лости нам, Человеколю́бче.

 

Date: 2016-07-05; view: 227; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.006 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию