Полезное:
Как сделать разговор полезным и приятным
Как сделать объемную звезду своими руками
Как сделать то, что делать не хочется?
Как сделать погремушку
Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами
Как сделать идею коммерческой
Как сделать хорошую растяжку ног?
Как сделать наш разум здоровым?
Как сделать, чтобы люди обманывали меньше
Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили?
Как сделать лучше себе и другим людям
Как сделать свидание интересным?
Категории:
АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Сынып, алгебраСтр 1 из 2Следующая ⇒
Күні:01.04 Сабақтың тақырыбы: Интервалдар әдісі.(1-2-сабақ) Сабақтың мақсаты: Білімділік: Интервалдар әдісімен танысу, оның мәнін білу. Дамытушылық: Квадрат теңсіздіктерді интервалдар әдісімен шешуді білу.. Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету Сабақтың түрі: Жаңа тақырып Сабақтың барысы: І Мотевациялық кезеңі: Оқушыларды сабаққа ынталандыру Сабаққа қатысушы оқушыларды түгендеу Үй тапсырмасы бойынша сұрақтарына жауап беру. ІІ Мағынаны ашу: Квадрат теңсіздікті парабола әдісімен шешуді қарастырдық. Ал енді интервалдар әдісімен танысайық. Көп жағдайда квадрат теңсіздіктерді шешу үшін осы интервалдар әдісін қолданған ыңғайлы. aх2+вх+с >0 (а ) квадрат теңсіздігі берілсін. Бұл теңсіздікті интервалдар әдісімен шешу үшін, алдымен, у= aх2+вх+с функциясы графигінің Ох осімен қиылысу нүктелерінің абсциссаларын, яғни функцияның нөлдерін табу керек. aх2+вх+с >0 (а ) функциясының нөлдері деп aх2+вх+с =0 теңдеуінің түбірлері айтылатыны белгілі. у= aх2+вх+с функциясының нөлдері х1 және х2 болсын, мұндағы х1<х2. Сонымен бірге а>0(егер а<0 болса, онда оны а>0 жағдайына келтіреміз/сыныпқа сұрақ: қалай?) деп ұйғарайық. І жағдайдың бірінші пунктіне сәйкес у= aх2+вх+с функциясы х<x1 және x>x2 аралығында оң мәндерді, ал x1<x<x2 аралығында теріс мәндерді қабылдайды. Демек, функцияның нөлдері арқылы сан осінде алынған әрбір интервалда функция таңбасын сақтайды және ол таңба функцияның графигі нөлдерден өткенде өзгереді. Мысал 2х2+9х+4 >0 Шешуі: у=2х2+9х+4 – ның нөлдерін табамыз. Ол үшін 2х2+9х+4 =0 квадрат теңдеуінің түбірлерін табамыз. х1= -4; х2=- - сан түзуінде осы нүктелерді белгілейміз, толқындар жүргіземіз. Сан түзуі үш интервалға бөлінеді. Квадрат үшмүшеге сәйкес параболаның тармақтары жоғары бағытталғандықтан, квадрат үшмүшенің таңбалары келесі болады:
+ - + -4 -
Осыдан, х<-4 және x>- болғанда орындалатынын көріп тұрмыз. Жауабы: ( ІІІ Бекіту кезеңі: тақырып бойынша 2,3 мысалдарды талқылау Тақтада жұмыс жасау:№№295,296,297,298 /тақ есептер/ Рефлексия: - Бүгінгі сабақта нені білдің? - Нені уйрендің? Үйге тапсырма беру:№№295, 297 /жұп есептер/ Бағалау: Оқушылардың белсенділіген байланысты бағалау
8 сынып, алгебра Күні:03.04-06.04 Сабақтың тақырыбы: Интервалдар әдісі. (3-4-сабақ) Сабақтың мақсаты: Білімділік: Интервалдар әдісімен танысу, оның мәнін білу. Дамытушылық: Квадрат теңсіздіктерді интервалдар әдісімен шешуді білу. Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету Сабақтың түрі: Жаңа тақырып Сабақтың барысы: І Мотевациялық кезеңі: Оқушыларды сабаққа ынталандыру Сабаққа қатысушы оқушыларды түгендеу Үй тапсырмасы бойынша сұрақтарына жауап беру. ІІ Мағынаны ашу: Квадрат теңсіздікті парабола әдісімен шешуді қарастырдық. Ал енді интервалдар әдісімен танысайық. Көп жағдайда квадрат теңсіздіктерді шешу үшін осы интервалдар әдісін қолданған ыңғайлы. Теңсіздікті интервалдар әдісімен шешу үшін келесі алгоритм қолданылады: 1) Берілген теңсіздікті Р(х)<0, P(x)>0, P(x) түрлерінің біріне келтіреміз; 2) Теңсіздіктің сол жағын нөлге теңестіріп, шыққан теңдеуді шешеміз, яғни сәйкес функцияның нөлдерін табамыз; 3) Теңдеудің түбірлерінің мәнін сан осіне белгілеп, сан осін интервалдарға бөлеміз; 4) Интервалдың кез-келген біреуінде функцияның таңбасын анықтап, осы интервалға анықталған таңбаны қоямыз; 5) Теңдеудің түбірі қайталанбаған немесе тақ рет қайталанған жағдайда қалған интервалдардағы таңбаларды кезекпен қоямыз. Ал егер түбір жұп рет қайталанса, осы түбірдің екі жағындағы интервалдардың таңбаларын бірдей етіп аламыз; 6) Таңбасы теңсіздік таңбасына сәйкес интервалдарды жауап ретінде аламыз. ІІІ Бекіту кезеңі: Тақтада жұмыс жасау:№№303,304,306,310,312,314 Үйге тапсырма беру:№№305, 307, 308 Рефлексия: - Бүгінгі сабақта нені білдің? - Нені уйрендің? Бағалау: Оқушылардың белсенділіген байланысты бағалау
8сынып, алгебра Күні:13.04 Сабақтың тақырыбы: Бақылау жұмысы №5 Сабақтың мақсаты: Білімділік:: «Теңсіздіктер» тақырыбы бойынша алған білімдерін тексеру. Дамытушылық: Білімдерін орынды да ұтымды қолдануын машықтандыру. Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету Сабақтың түрі: Бақылау жұмысы. Сабақтың жоспары: 1. Ұйымдастыру кезеңі: түгендеу, сабаққа ынталандыру 2. Қысқаша түрде бақылау жұмысы бойынша нұсқа беру 3. Бақылау жұмысын орындау 4. Үйге тапсырма беру: Қайталау Сабақтың барысы: сабаққа ынталандыру, түгендеу Бақылау жұмысы «Теңсіздіктер»
Үйге тапсырма: Қайталау Күні15.04 Сабақтың тақырыбы: Есептер шығару. Қатемен жұмыс. Сабақтың мақсаты: Білімділік:«Теңсіздіктер» тақырыбы бойынша білімдерін коррекциялау. Дамытушылық: Білімдерін орынды да ұтымды қолдануын машықтандыру. Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету Сабақтың жоспары: 1. Ұйымдастыру кезеңі: түгендеу, сабаққа ынталандыру 2. Бақылау жұмысы дәптерлерін тарату. 3. Жіберілген қателер жайлы қорытынды жасау, есептерді шығару 4. Үйге тапсырма беруОқушылардың белсенділіген байланысты Бағалау: Оқушылардың белсенділіген байланысты бағалау. Сабақтың барысы: сабаққа ынталандыру, түгендеу Бақылау жұмысы «Теңсіздіктер»
1) |х+3|<2 2) |х-1| 3) |х-2| 4) |х+1| 5) 6) 7) 8) 9)
Ұқсас есептерді шығару: Оқулықпен жұмыс №№315,317
Үйге тапсырма беру:№№315,316 /қалған есептер/ Бағалау: Оқушылардың белсенділіген байланысты бағалау
8сынып, алгебра Күні:04.03 Сабақтың тақырыбы: Бақылау жұмысы №5 Сабақтың мақсаты: Білімділік: Тақырып бойынша алған білімдерін тексеру. Дамытушық: Алған теориялық білімдерін практикада дұрыс қолдана білуі. Тәрбиешілік: өздігінен жұмыс істеу, тапқырлық, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету Сабақтың түрі: Бақылау жұмысы №5 Сабақтың жоспары: 1. Ұйымдастыру кезеңі: түгендеу, сабаққа ынталандыру 2. Оқушылардың сұрақтарына жауап беру 3. Бақылау жұмысын орындау 4. Үйге тапсырма беру Сабақтың барысы: сабаққа ынталандыру, түгендеу Бақылау жұмысы бойынша қысқа нұсқа беру Бақылау жұмысы №5
Үйге тапсырма: Қайталау 8сынып, алгебра Күні:06.03 Сабақтың тақырыбы: Есептер шығару. Қатемен жұмыс Сабақтың мақсаты: Білімділік: Бақылау жұмысы бойынша коррекциялық жұмыстар жасау. Ұқсас есептер қарастыру. Дамытушық: Алған теориялық білімдерін практикада дұрыс қолдана білуі. Тәрбиешілік: өздігінен жұмыс істеу, тапқырлық, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету Сабақтың түрі: Практикалық сабақ Сабақтың жоспары: 1. Ұйымдастыру кезеңі: түгендеу, сабаққа ынталандыру 2. Оқушылардың сұрақтарына жауап беру 3. Бақылау жұмысының нәтижелерімен таныстыру 4. Қатемен жұмыс жасау 5. Үйге тапсырма беру 6. Қорытындылау, бағалау Сабақтың барысы: сабаққа ынталандыру, түгендеу Бақылау жұмысы №5
Үйге тапсырма беру: Формулаларды жаттау Қорытындылау, бағалау
Date: 2015-12-10; view: 1595; Нарушение авторских прав |