Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Йымдастыру





А)

 

 

Сабақ №__ 2 __

Күні:______

Сынып:__ 11б

Сабақтың тақырыбы: Туынды тарауын қайталау

I. Білімділік мақсаты: Туынды туралы толық білімдерін қайталау

II. Дамытушылық мақсаты: Туынды туралы білімдерін қалыптастыру

III. Тәрбиелік мақсаты: Жылдам қозғалуға, есте тез сақтауға тәрбиелеу

Сабақтың типі: Қайталау сабағы

Тексеру формасы: Сұрақ-жауап, есеп шығарту арқылы

Сабақтың кезеңі:

Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу, туынды туралы туралы қысқаша сұрау, үй тапсырамасын тексеру.

І. Карточкадағы сұрақтарға жауап беру.

ІІ. Есептер шығару

IІІ. Бағалау

 

І. Кайталау сұрақтары:

1. Екі функцияның қосындысының туындысы

2. Екі функцияның айырмасының туындысы

3. Екі функцияның көбейтіндісін туындысы

4. Екі функцияның бөліндісін туындысы

5. Тұрақты санның туындысы

6. Дәрежелік функцияның туындысы

7. n-ші дәрежелі функцияның туындысы

8. Косинус және синус функцияларының туындысы

9. Тангенс және котангенс функцияларының туындысы

10. Күрделі функцияның туындысы

 

ІІ. Есептер шығару:

1. ()

2. ()

3. , х = 2,02. (f(2,02)≈ 14,57995)

4. функциясының өспелі және кемімелі болатын аралықтарын анықтау қажет. ((-1; 1)аралығында функция өспелі, ал (-∞; -1)U(1; +∞) аралығында функция кемімелі болады)

5. , х=2 болатыннүктеде жүргізілгенжанаманың теңдеуін тап. ()

6. туындысын тап ()

7. туындысын тап ()

8. туындысын тап ( )

9. функциясының екінші ретті туындысын тап.

()

10. туындысын тап ()

ІІІ. Бағалау

Үй тапсырмасы: Функцияның туындысын табыңдар (Қатесін тап)

1. ;

2. ;

3. ;

4. ;

 

функциясының нүктесіндегі туындысының мәнін табыңдар: (Қатесін тап)

1. ;

;

Сабақ жоспары

№3

Пән: алгебра

Сынып: 11 б

Күні: __________

Сабақтың тақырыбы: Туындыны қолданып функцияны зерттеу

Сабақтың мақсаты:

1.Білім берушілік: Оқушыларды функцияны туындының көмегімен зерртеу алгоритмін пайдаланып есептер шығару.

2.Дамытушылық: Алгоритмді қолдану арқылы функцияныңең үлкен және ең кіші мәндерін табу және есеп шығару дағдыларын дамыту.

3.Тәрбиелік: Оқушылардың ойлау қабілетін жетілдіру, жауапкершілікке, еңбек етуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: қайталау сабағы

Сабақтың көрнекілігі: Карточкалар

Сабақтың барысы:

І Ұйымдастыру кезеңі:

а) Сәлемдесу ә) Оқушылар тізімін тексеру б) Сабақтың мақсатын нұсқау

 

ІІ Қайталау:

Кез келген f(x) функциясының туындысының көмегімен зерттеп, оның графигін салу алгоритмі еске түсіріңдер.

- Функцияның анықталу облысын табу

- Функцияның жұп, тақ және периодтылығын анықтау

- Функция графигінің координаталар осьтерімен қиылысу нүктелерін анықтау

- Таңба тұрақтылығы аралықтарын анықтау

- Өсу және кему аралықтарын, экстремумдарын табу

- Кесте құру

- Функцияның графигін салу

 

ІІІ Есептер шығару:

№1 Функцияның анықталу облысын табыңдар:

У=0.7x+5; у=х2 +х-2; у= ; у=

№2 Берілген функцияны зерттеп, графигін салыңдар:

У=3-2х; у=4х-2,5; у= ; у=-

№3Берілген функцияны зерттеп, графигін салыңдар:

у=-6х2 +х+1; у=3х-7х; у=(х+2)2-3

№4Берілген функцияны зерттеп, графигін салыңдар:

у= ; у= ;

Сабақты қорытындылау: Оқушыларға сабаққа қатысқанына сай баға қою.

Үйге тапсырма:Қайталау,

Берілген функцияны зерттеп, графигін салыңдар:

у= ; у= ;

Сабақ №__ 4 __

Күні:

Сынып: 11

Сабақтың тақырыбы: 1. Алғашқы функция және анықталмаған интеграл.

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділігі: Алғашқы функция мен анықталмаған интегралдың анықтамасы, алғашқы функцияның негізгі қасиетімен және алғашқы функциянытабудың ережелерімен таныстыру.Алғашқы функцияны және анықталмаған интегралды табу бойынша білім, білік, дағдыларын қалыптастыру.

2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, оқушылардыңқұзыреттерін қалыптастыру.

3.Тәрбиелік: Оқушылардыңөз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, ептілікке, достыққарым-қатынасқа тәрбиелеу.

Сабақ түрі: Жаңа сабақты меңгерту.

Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар.

Оқытудыңәдісі: теориялық және практикалық

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі
  2. Жаңа сабақты меңгерту:

1).Алғашқы функцияның анықтамасы мен негізгі қасиетімен таныстыру.

2). Алғашқы функцияның геометриялық мағынасымен таныстыру

3).Кейбір функциялардың алғашқы функцияларының кестесімен таныстыру

4).Мысалдар қарастыру

3.Есептер шығару

1.Функциялардың алғашқы функциясын табыңдар.

№1 (1-2)

№2 (1-2)

2.у=f(x) функциясы үшін графигі координаттар басы арқылы өтетін алғашқы

функцияны анықтаңдар:

№4 (1-2)

  1. у=f(x) функциясы үшін графигі М(а;в) нүктесі арқылы өтетін F(х) алғашқы функциясын

анықтап, F(х) функциясының графигін салыңдар.

№5(1-2)

 

 

Сабақты бекіту кезеңі:

1. Туынды және алғашқы ұғымдарының арасында қандай байланыс бар?

2. Алғашқы функцияны табудың үш ережесін бірдей қолдануға нақты мысал келтіре аласыңдар ма?

Бағалау.

Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

 

Үйге тапсырма: Үйге: §1, №1 (3-4), №2 (3-4), №3,№6,7

 

 

Сабақ №__ 5 __

Күні:

Сынып: 11

Сабақтың тақырыбы: 1. Алғашқы функция және анықталмаған интеграл.

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділігі: Алғашқы функцияның негізгі қасиеті және алғашқы функцияны табудың ережелерін пайдаланып есептер шығару. Алғашқы функцияны және анықталмаған интегралды табу бойынша білім, білік, дағдыларын бекіту.

2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, оқушылардыңқұзыреттерін қалыптастыру.

3.Тәрбиелік: Оқушылардыңөз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, ептілікке, достыққарым-қатынасқа тәрбиелеу.

Сабақ түрі: Бекіту.

Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар.

Оқытудыңәдісі: Практикалық

Сабақтың барысы:

1. Ұйымдастыру кезеңі

2. Қайталау:

1).Алғашқы функцияның анықтамасы мен негізгі қасиетін тұжырымдап беріңдер.

2). Алғашқы функцияның геометриялық мағынасын қалай түсінесіңдер

3).Кейбір функциялардың алғашқы функцияларының кестесін тақтаға жазып беріңдер

 

3. Есептер шығару

1).у=f(x) функциясы үшін барлық алғашқы функцияның жалпы түрін анықтаңдар.

№8 (1-2)

2).у=f(x) функциясы үшін графигі М(а;в) нүктесі арқылы өтетін координаттар басы арқылы өтетін F(х) алғашқы функциясын табыңдар және F(х) функциясының графигін салыңдар:

№9 (1-2), №10

3).у=f(x) функциясы үшін барлық алғашқы функцияның жалпы түрін анықтаңдар

№11 (1-2)

3. Өзіндік жұмыс.

№12-13

 

Сабақты бекіту кезеңі:

1.Алғашқы функцияның анықтамасы мен негізгі қасиетін тұжырымдап беріңдер

2.Алғашқы функцияны табудың үш ережесін тұжырымдап бер.

Бағалау.

Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

 

Үйге тапсырма: Үйге: §8, №9 (3-4), №11 (3-4), №3,№6

 

Сабақ №__ 6 __

Күні:______

Сынып:__ 11 _

Сабақтың тақырыбы: «0»-дік бақылау жұмысы

Сабақтың мақсаттары:

1. Білімділік: Оқушылардың 10 сыныпқа арналған алгебра және анализ бастамалары курсының мазмұны бойынша білім, біліктілік, дағдысын тексеру.

2. Дамытушылық: Алған білімдерін жинақтау және тексеру.

2. Тәрбиелік: Оқушыларды дәлдікке тәрбиелеу.Оқушылардың теориялық білімін тәжірибеде қолдануда өз-өзіне сенімділігін арттыру

Сабақтың түрі: бақылау жұмысы

Сабақтың кезеңі:

Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу, туынды туралы туралы қысқаша сұрау, үй тапсырамасын тексеру.

 

 

1-нұсқа 2-нұсқа
1. Теңдеуді шешіңдер: a) 2 cos x +1 =0 b) sin2x - 3sinx*cosx + 2cos2x = 0 2. Теңсіздікті шешіңдер: х (х2 -9) £ 0 3. у= х3 -3х -5 а)функцияны зерттеп, графигін салыңдар; б) (0; 3) аралығында ең үлкен және ең кіші мәндерін табыңдар 4.у = х + х функциясының х=4 нүктесіндегі жанаманың теңдеуінің формуласын жазыңдар.   1. Теңдеуді шешіңдер: a) 2 sin x - 1 =0 b) 2sin2x - 3sinx*cosx + cos2x = 0 2. Теңсіздікті шешіңдер: х (х2 - 4) ³ 0 3. у= х3 -12х - 5 а)функцияны зерттеп, графигін салыңдар; б) (-4; 0) аралығында ең үлкен және ең кіші мәндерін табыңдар 4.у = х + х функциясының х=1 нүктесіндегі жанаманың теңдеуінің формуласын жазыңдар.  

 

Үй тапсырмасы: Қайталау

 

 

Сабақ №__ 7 __

Күні:

Сынып: 11

Сабақтың тақырыбы: Қисықсызықты трапецияның ауданы.

Сабақтың мақсаты:

ü Оқушыларды қисықсызықты трапеция ұғымымен таныстыру, қисықсызықты трапецияның ауданын табуды үйрету, берілген функция үшін алғашқы функцияны анықтау бойынша білімдерін жетілдіру.

ü Оқушыларды ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, дәлдікке тәрбиелеу;

ü Оқушылардың ойын жеткізу білуін және ой өрісін дамыту.

Сабақтың типі: Жаңа сабақ.

Сабақтың көрнекілігі: ИБТ

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру.

Оқушыларды түгендеу. Сабақтың мақсатымен таныстыру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

  1. Үй жұмысын тексеру.
  2. Жаңа сабақты түсіндіруу. Интерактивті тақтаның көмегімен түсіндіру

А) Қисықсызықты трапеция ұғымымен таныстыру.

Анықтама: Үзіліссіз, y=f(x), f(x)>0 функциясының графигімен, абсцисса осімен және x=a. x=b түзулерімен шектелген жазық фигура қисықсызықты трапеция деп аталады.

Ә) Қисықсызықты трапецияның ауданын есептеу формуласын қорытып шығару. (S=F(b)-F(a))

Б) Қисықсызықты трапецияның табанымен таныстыру. (қисықсызықты трапецияның табаны ретінде алынатын [a;b] кесіндісі)

В) Қисықсызықты трапецияның ауданын есептейтін алгоритімен таныстыру.

1. Бір координаталық жазықтықта берілген қисықтардың графиктерін салу;

2.Графигі жоғарыдан қисықсызықты трапецияны шектейтін функцияның алғашқы функцияларының бірін анықтау;

3.Қисықсызықты трапецияның төменгі табаны болатын кесіндінің шеткі нүктелерінің координаталарын анықтау;

4. S=F(b)-F(a) формуласы бойынша қисықсызықты трапецияның ауданын есептеу

  1. Практикалық жұмыстар.

Берілген қисықтармен шектелген фигураның ауданын табыңдар:

№18 (1-2),

№19(1-2),

№20,

№21 (1-2)

  1. Қорытындылау.

1. Қисық сызықты трапеция деп қандай фигураны айтады?

2. Қисық сызықты трапецияның ауданын есептеу формуласы?

3. Қисық сызықты трпецияның ауданын табу алгоритмі?

 

  1. Үйге тапсырма беру.

№18 (3-4)

№19(3-4)

№21 (3-4)

 

  1. Бағалау.

 

Сабақ №__ 8 __

Күні:

Сынып: 11

Сабақтың тақырыбы: Қисықсызықты трапецияның ауданы.

Сабақтың мақсаты:

ü Оқушылардың қисықсызықты трапецияның ауданынтабужәне берілген функция үшін алғашқы функцияны анықтау бойынша білімдерін жетілдіру.

ü Оқушыларды ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, дәлдікке тәрбиелеу;

ü Оқушылардың ойын жеткізу білуін және ой өрісін дамыту.

Сабақтың типі: Бекіту сабақ.

Сабақтың көрнекілігі: тапсырмалар жазылған парақтар.

Сабақтың барысы:

йымдастыру.

Оқушыларды түгендеу. Сабақтың мақсатымен таныстыру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

2.Үй жұмысын тексеру.

Date: 2015-12-10; view: 829; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.007 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию