Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Учитель Капинос Г.О. Тема: Повторення вивченого про прикметник





Тема: Повторення вивченого про прикметник. Спостереження за роллю прикметників у мовленні.

Мета: Повторити і систематизувати знання учнів про прикметник як частину мови; розширити й поглибити знання дітей про значення і роль прикметників у мовленні. Формувати вміння знаходити прикметники в текстах, визначати їх морфологічні ознаки, синтаксичну роль. Розвивати вміння вживати прикметники у мовленні. Виховувати турботливе ставлення до пташок.

Обладнання: сигнальні картки, малюнки їжачка, синички, тест, тексти для роботи в парах.

 

Хід уроку

І. Організація класу.

Я всміхаюсь сонечку.

Здрастуй, дороге!

Я всміхаюсь квіточці.

Хай вона росте!

Я всміхаюсь дощику.

Лийся, мов з відра!

Друзям усміхаюся.

Зичу всім добра!

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

1. Інтерактивна вправа «Бліц- опитування».

- Що називається іменником?

- Якими бувають іменники? Наведи приклади.

- Який рід мають іменники?

- Коли неможливо визначити рід іменника?

- Які числа мають іменники?

- На які питання відповідають іменники в початковій формі?

- Який відмінок є початковою формою для іменника?

- Назвіть відмінки іменників.

- Яким членом речення є іменник?

- З якою частиною мови пов’язаний іменник?

2. Каліграфічна хвилинка.

а) Запиши букви і склади слово із розсипаних букв.

ик т П р ник ме

б) Вправа «Сенкан».

Новий, веселий.

Вражає, збагачує,приваблює.

Частина мови.

Наша мова стає милозвучною.

в) Із поданих слів склади речення, запиши його.

краща, праця, Маленька, безділля, за, велике.

До якої частини мови належить кожне слово речення?

Знайдіть у реченні антоніми, підкресліть їх хвилястою лінією.

Виконайте звуко - буквений аналіз слова «праця».

Провідміняйте його.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

1. Проблемна ситуація.

Розгадайте загадку.

Гостроносий і малий,

Сірий тихий і незлий.

Вдень ховається. Вночі

Йде шукать собі харчі.

Весь із тонких голочок

Як він зветься …(їжачок).

- Які слова допомогли відгадати загадку?

- На які питання вони відповідають?

- До якої частини мови належать?

2. Який? Яка? На ці питання я відповідаю.

Колір, смак і розмір я вам називаю.

З іменником – братиком дружу я завжди.

Хто я? Швиденько мене назви. (Прикметник).

Сьогодні ми з вами повторимо прикметник, вчитимемось відшукувати прикметники у реченнях, визначати їх ознаки. Я сподіваюсь, що ви будете активно працювати, покажете, що багато знаєте і вмієте, будете точно висловлювати свої думки, злагоджено працювати.

VІ. Робота над темою уроку.

1. Проблемна ситуація.

- Чому прикметник вивчаємо після іменника?

- Що ми вже знаємо про цю частину мови?

(Учитель на дошку вивішує записи: частина мови, називає ознаку предмета, відповідає на питання який? яка? яке? які?, завжди вживається в тому числі, роді і відмінку, що й іменник, з яким він зв’язаний, змінюється за числами, а в однині - за родами.)

2. Робота з підручником. Вправа 191.

- Яку основну роль прикметника у мовленні розкрила поетеса?

- Спишіть за варіантами:

І в. другу строфу

ІІ в. третю строфу

Підкресліть прикметники хвилястою лінією, визначте їх число та рід.

- Який висновок ми можемо зробити?

(Рід, число прикметника визначаємо за іменником).

3. Фізкультхвилинка.

Що ж, мабуть, прийшла пора

Трохи відпочити.

Хочу я на фізхвилинку

Всіх вас запросити.

Раз — підняли руки вгору,

Два — схилились всі додолу.

Руки — в боки! Скік-скік-скоки!

Нахилились.

Повернулись,

Один одному всміхнулись.

Покрутились вправо-вліво —

Щоб нічого не боліло.

Раз, два, три, чотири!

Набираємося сили.

Нахились, повернись,

До товариша всміхнись.

 

V. Закріплення і узагальнення вивченого.

1. Гра «Творче конструювання».

Словосполучення іменник + іменник замінити на словосполучення прикметник + іменник.

Покрівля із соломи – (солом’яна покрівля).

Освіта школи – (шкільна освіта).

Листя берези – (березове листя).

Настрій свята – (святковий настрій).

Дівчина із вродою – (вродлива дівчина).

Житло людини – (людське житло).

Квітка із запахом – (запашна квітка).

2.Робота в парах.

Прочитайте тексти, поділіться враженнями.

а). Зима

Прийшла зима в сади і парки. Накрила дерева і кущі снігом. У небі пливуть хмари і пішов сніжок на землю.

Діти радіють зимі.

б). Чарівниця зима.

Білокоса чарівниця зима примчала на білому коні у сади і парки. Торкнулась чарівною паличкою верхівок дерев. І заіскрились на них кришталеві шати, срібні мережані намітки, білі пишні сукні. У високому холодному небі повільно пливуть хмари, ніби білі кораблі. Випав лапатий, пухнастий сніжок.

Радісні і веселі діти вийшли на вулицю погратись.

- Чим відрізняються на вашу думку ці тексти?.

- Який текст вам більше сподобався?.

- Чому?

- Який це вид тексту?

- Який висновок ми можемо зробити про роль прикметників у мовленні?

(Прикметники збагачують наше мовлення, роблять його виразнішим, милозвучнішим).

- Порахуйте скільки прикметників у 2 тексті? (15)

- Визначте граматичну основу у 1 реченні.

4. Добери прикметники.

До поданих іменників дібрати якнайбільше прикметників, що характеризують іменник.

Зима – (морозна, люта, чарівна, казкова, біловолоса, білосніжна).

Сніг – (чистий, блискучий, пухнастий, іскристий, холодний, сріблястий, легкий, білий).

Ніч – (довга, темна, зоряна, зимова, холодна).

5. Виконання вправи 193.

Самостійно прочитайте текст. Яка його тема? Мета? Придумайте заголовок.

6. Розгляд малюнка синички.

7. Хвилинка – цікавинка.

Вдень температура тіла синиці становить 42 градуси, а вночі знижується до 39. Серце маленької пташки б’ється з частотою 500 ударів за хвилину, а за сильного збудження частота скорочень збільшується до 1000 ударів за хвилину. Пара синиць, що вигодовує малюків, щоденно приносить малечі 1800 комах і їх личинок.

Гострий дзьоб синиці постійно зношується, тому безперервно відростає.

VІІ. Підсумок.

Тест

1. Прикметник це

а) частина мови

б) частина слова

в) частина речення.

2. Прикметник означає

а) предмет

б) ознаку

в) дію

3. Прикметник змінюється за

а) за числами

б) за часами

в) за родами

4. Визнач рядок, в якому записані тільки прикметники

а) сонце, роботящий, урок

б) зимовою, яскравий, мудра.

5. В реченні прикметники бувають

а) головним членом речення

б) другорядним членом речення.

(Відповіді на тест 1а, 2б, 3 а, в, 4б, 5б.

VІІІ. Домашнє завдання. Впр. 193 (3).

 

 

Урок українського читання у 2 класі

Date: 2015-10-19; view: 356; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.005 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию