Полезное:
Как сделать разговор полезным и приятным
Как сделать объемную звезду своими руками
Как сделать то, что делать не хочется?
Как сделать погремушку
Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами
Как сделать идею коммерческой
Как сделать хорошую растяжку ног?
Как сделать наш разум здоровым?
Как сделать, чтобы люди обманывали меньше
Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили?
Как сделать лучше себе и другим людям
Как сделать свидание интересным?
Категории:
АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
III. Сприймання й усвідомлення нового матеріалуТема. Які рослини прикрашають твій рідний край? Мета: ознайомити учнів із дикорослими рослинами рідного краю, з видами лікарських рослин і їх значенням для людини, вчити називати їх; розвивати спостережливість, увагу; виховувати бажання вивчати лікарські рослини своєї місцевості. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Повідомлення теми і мети уроку — Чи були ви у лісі? — Чи є ліс у вашій місцевості? Розкажіть про нього. — Сьогодні ми ознайомимося з дикорослими рослинами нашого краю, ви дізнаєтеся, що серед дикорослих рослин є багато лікарських. III. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу 1. Робота за підручником (с. 98-99) — Пригадайте: які рослини ми називаємо деревами, кущами, травами? — Роздивіться фото на с. 98. — Які дерева та кущі поширені там, де ви живете? — Які ще дерева та кущі ростуть у вашій місцевості? Скористайтеся довідковим бюро у підручнику. — Запам’ятайте! У різних куточках України зростають різні рослини. — Чи є ліси у вашому рідному краї? Чи збирають там ягоди? Які? — Роздивіться фото на с. 99 угорі. — Що на них зображено? — Які гриби вам відомі? — Чи подобається вам збирати гриби? — Які їстівні гриби вам відомі? — Багато рослин мають лікувальні властивості, їх називають лікарськими. Ще в давнину наші предки зналися на травах і вміли ними лікувати різні хвороби, їх знання передавалися із покоління у покоління. І зараз ми живемо у світі ліків. Вони у вигляді безлічі рослин оточують нас. — Роздивіться фото на с. 99 унизу. — Які лікарські рослини ви знаєте? (Липовий цвіт, подорожник, шипшина, ромашка лікарська) — Що ви знаєте про їхні лікувальні властивості? — З яких рослин мама готує вам чаї під час застуди? — Дізнайтеся у дорослих, для лікування яких захворювань використовують ромашку лікарську. — Які ще лікарські рослини ростуть у вашій місцевості? Скористайтеся довідковим бюро у підручнику. Робота над загадками · Що то за рослина, Що вбиває звіра? (звіробій) · Сонечко в траві зійшло, Усміхнулось, розцвіло. Потім стало біле-біле І за вітром полетіло. (Кульбаба)
• Викупана в сонечку, Стоїть донечка. Бджоли сонячний медок Дістають з її квіток. (Липа) — Її цвіт — найпопулярніший потогінний і жарознижувальний засіб. Цвіт сушать, заварюють і п’ють як чай.
— На просторах поля золотого Сині зірочки тремтять, Мов шматочки неба голубого Виграють, виблискують, горять. (Волошки)
• Виросли на лузі Сестрички маленькі. Очки — золоті, А вічки — біленькі. (Ромашки) — Використовують ромашку при хворобах шлунку, кишечника. Відваром з ромашки користуються для промивання гнійних ран. — Бородавки зчистить з тіл, Звідси й назва —.... (Чистотіл)
• Ліг пластом біля дороги, Розкидав руки-ноги. (Подорожник) — Чому цю рослину саме так назвали? — Чому подорожник у народі ще називають «ранником», чи «порізником»? — Чи користувалися ви лікувальними властивостями цієї чудо- трави? Де і коли? Завдання для друга природи рідного краю — Дізнайтеся: які лікарські рослини є у вашій домашній аптечці? Придумайте про них казку. — Прочитайте поетичні рядочки про рослини на с. 138. — Як ви їх розумієте? 2. Фізкультхвилинка
|