Главная
Случайная страница
Полезное:
Как сделать разговор полезным и приятным
Как сделать объемную звезду своими руками
Как сделать то, что делать не хочется?
Как сделать погремушку
Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами
Как сделать идею коммерческой
Как сделать хорошую растяжку ног?
Как сделать наш разум здоровым?
Как сделать, чтобы люди обманывали меньше
Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили?
Как сделать лучше себе и другим людям
Как сделать свидание интересным?
Категории:
АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Викладач С.В. Половко
Заняття № 46
Змістовий розділ: 9 Службово-технічні споруди, монтаж та технічне обслуговування пристроїв релейної централізації
Тема: Типи постів та розміщення стативів на посту
Мета: навчальна: ознайомити студентів з типами та будовою постів ЕЦ. Вивчити типи та будову стативів, їх розміщення.
виховна: виховувати у студентів дисципліну, взаємоповагу, любов та інтерес до систем
автоматики на залізничному транспорті, які вони вивчають.
розвиваюча: розвивати у студентів увагу, пам’ять, процеси мислення, логіку.
Тип заняття: комбіноване заняття.
Тривалість: 90 хв.
Допоміжні матеріали та обладнання: підручник, проектор, ноутбук.
Хід заняття:
Етап заняття та його короткий зміст
| Орієнтований час
| І. Організаційний момент:
- рапорт чергового
- перевірка присутніх на парі.
| 5-10хв.
| ІІ. Перевірка домашнього завдання:
1. Елементи та робота структурної схеми ТПЗУ-В
2. Елементи та робота схеми системи АЗСР-ЦНИИ
3. Будова мікропроцесорного гіркового комплексу. Особливості та переваги.
1. Загальні відомості удосконаленої електричної централізації на новій елементній базі УЕЦ-М.
2. Блоки набірної та виконавчої групи УЕЦ-М.
3. Схема стрілочних управляючих і кутових реле
4. Схема відповідності
5. Схеми виконавчої групи. Схема контрольно-секційних реле.
| 30-35хв.
| ІІІ. Повідомлення нового матеріалу: .
Типи постів централізації. На станції, обладнаної системою БМРЦ, будують пост централізації, який розташовують поблизу станційних колій з урахуванням кращої видимості районів станції, скорочення довжини траси і витрати кабелю. Пости будують за типовими проектами каркасно-панельного типу з урахуванням кросової системи монтажу.
На станціях з числом стрілок до 30 будують пост типу І, до 100 - типу II, до 150 - типу ІІІ. На кожному посту основними приміщеннями є апаратна, релейна, кросова, акумуляторна, зв’язкова і підсобні.
У приміщенні апаратної встановлені пульт-маніпулятор і виносне табло або пульт-табло, в релейній - стативи для кросового монтажу релейної апаратури централізації, в кросовій - кросові стативи. На цих стативах жили підлогового і постового кабелю з'єднують за допомогою штепсельних з'єднань, що дозволяє без відпайки відключати будь які жили кабелю від постового монтажу. У акумуляторній встановлені стелажі для акумуляторів контрольної батареї і пристроїв зв'язку.
На посту також є кімнати електромеханіка та регулююча.
При кросовій системі монтажу застосовують стативи: кросові СККМУ-75, релейно-блочні СРБКМ-18-75, релейні СРКМ-75 і релейні закриті СРЗКМ-74. Кросові стативи призначені для оброблення, підключення і кроссировки підлогового кабеля. Релейно-блочний статив розрахований на установку до 18 релейних блоків, розташовуваних в шість рядів, і трьох рядів панелей ПП-20 по 12 панелей в ряду. У кожному ряду статива можна размістити три великих чи шість малих блоків. Замість третього ряду верхніх виводів допускається встановлення одного ряду реле НМШ.
Конструктивно напівблоки встановлюють тільки над великими блоками.
Встановлюють ті реле НМШ, які схемно пов'язані з блоками даного статива. На одній з блокових стійок статива установлюються до трьох рамок з панелями для переходу монтажу на суміжний статив. З монтажної боку статива на рамі з блокми і на рамі з реле НМШ встановлено шини живлення на 30 лепистків.
Релейний статив призначений для установки 17 рядів штепсельних реле НМШ і трьох рядів панелей ПП-20. Замість третього ряду клемних панелей можна встановлювати ряд реле НМШ. Статив релейний закритий призначений для установки 204 кодових реле на 17 рядах рам і двох рядах панелей.
На стативі встановлюють апаратуру станційної кодової централізації, диспетчерської централізації і диспетчерського контролю.
Розміщення стативів. В ряду встановлюють, як правило, п'ять стативів. Стативи нумерують з боку реле зліва направо (рис. 12.1), починаючи від крайнього ряду, -11-15 - перший ряд, 21-25 - другий ряд і т. д., тобто перша цифра - номер ряду, друга - порядковий номер статива в ряду. У кросової встановлюють по чотири - п'ять стативів в ряду.
При кросовій системі монтажу підлогові кабелі, що вводяться в пост типу I, підключають до виводів кросових стативів, встановлених в релейному приміщенні поста. Від кросових стативів укладають внутрішньо постові кабелі на поздовжніх і поперечних кабельрости. На них укладають кабелі, що з'єднують кросові і релейні стативи між собою, а також з апаратом, між рядами стативів і суміжними стативами в ряду. Кросові стативи і кабельрости дозволяють обробляти і розкладати напольні і постові кабелі до установки релейних стативів. Кросова система монтажу скорочує час і витрати праці на монтажні роботи постових пристроїв, забезпечує зручність експлуатації кабельного господарства.
Комплектація та монтаж релейних блокових стативів
На кожній полиці статива встановлені два великих і два малих блоки. На шостий полиці встановлюють великі блоки М1, СП- 69 і малі НМ1, С. Полиці з блоками нумерують знизу вгору, а блоки на кожній полиці - зліва направо. Сьому полку статива використовують для установки малогабаритних реле НМШ. Верхня два ряди з панелями В11 і В21 служать для з'єднання з кросовими стативами, виносним табло, пультом-маніпулятором, зі стативами свого ряду.
Нумерація панелей верхніх рядів показана у нижній частині табл. 12.1.
З'єднання статива з сусідніми стативами виконують через бічні панелі. Харчування на блоки статива подається через шини живлення Ш1, ШЗ і т. д., зазначені в нижній частині табл. 12.1. Комплектовка статива виконана на спеціальному бланку.
У клітинах кожного ряду записані найменування об'єкта, якого відноситься блок і тип блоку, наприклад блок М1 світлофора М22 з виконавчої групі і НМ1 по набірній; блок СП- 69 стрілочної секції 8СП, блок НСОх2 спарених стрілок 2 /4 і т. д. Після комплектації статива складають бланк монтажних адрес з'єднання блоків. У табл. 12.2 показаний бланк полки 5 статива 34. Бланк виконують для кожної полиці статива. На бланці для одного ряду полки статива зазначені найменування, тип і місце приладів, розташованих по рядах.
Для кожного ряду в двох вертикальних шпальтах показана типова нумерація виводів від двох штепсельних колодок кожного блоку.
Від кожного виводу у двох стовпцях записані монтажні адреси проводів і вид живлення, що надходить з шини живлення на даний висновок.
У нижній частині бланка призводять шину живлення з розводкою живлення за адресами приладів. З'єднання приладів, розташованих на одній полиці статива, записується адресами: 1-222 - адреса приладу на четвертому місці, яка показує, що вивід 222 цього приладу з'єднаний з виводами 222 приладу на першому місці. Зворотну адресу з виведення приладу на першому місці записаний 4-222. Інші з'єднання між приладом на першому місці з іншими приладами записані у вигляді прямих і зворотних адрес - 2-221 (4-213), 2-117 (1-117) та ін.
| 35хв.
| ІV. Закріплення нового матеріалу:
· відповіді на запитання, які виникли у студентів під час ознайомлення з новим матеріалом;
· повторення основних пунктів, перевіряючи студентів на сприйняття нового матеріалу:
Ø Призначення та робота схем набірної групи?
Ø Виконавча група реле системи УЕЦ-М
Ø Блоки системи УЕЦ-М.
Ø Призначення та будова комплексу гіркового мікропроцесорного та новітньої системи ГАЦ на мікропроцесорах.
| 10-15хв.
| V. Аналіз роботи на уроці. Повідомлення домашнього завдання:
1) Вивчити матеріал за літературою Л.1 наст. 409-411
2) Добре знати типи пості та стативів, їх будову та маркування.
3) Володіти технічною мовою.
| 5хв.
| Примітка: з метою оперативного закріплення нового матеріалу відповіді на запитання студенти отримують протягом викладання нового матеріалу, але в декілька етапів.
|
Викладач С.В. Половко
Date: 2016-11-17; view: 422; Нарушение авторских прав Понравилась страница? Лайкни для друзей: |
|
|