Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Куди не глянь, де не спитай,





Рідніша їм своя пустиня,

Аніж земний в чужині край,

їм красить все їх рідний край.

Нема без кореня рослини,

А нас, людей, без Батьківщини.

М. Чернявський

У світі одна — всім потрібна вона. (Батьківщина)

— Чим ви найбільше пишаєтеся у своїй Вітчизні?

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про свою Батьківщину як державу.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 93-96)

— Прочитайте текст на с. 93 і поділіться своїми думками щодо прочитаного

— Що із прочитаного було вам знайоме?

— Що нового ви дізналися?

— Розгляньте малюнок на с. 93. Складіть речення за малюнком.

Робота в парі

— Об’єднайтеся в пари. Обговоріть такі питання.

— Хто з вас подорожував Україною? Де побував? Що цікавого дізнався про Україну?

Практичне завдання

— Виконайте в групах проект ≪Подорожуємо Україною≫. Оформіть його у вигляді альбому. Тут можна розміщувати не лише листівки з видами різних місць, а й світлини, марки, малюнки.

З ’ясуйте:

• чим переважно займаються люди в тій чи іншій місцевості;

• як і в них місцеві традиції (як відзначають свята, чим і що прикрашають, як одягаються).

Зразок виконання проекту вміщено на с. 55-56.

— Прочитайте текст ≪Хто ти? Якого роду-племені?≫, розгляньте малюнки на с. 94-95.

— Що нового ви дізналися?

— Хто такі громадяни?

— Прочитайте про це у тлумачному словничку на с. 95.

Запам’ятайте! Зростати громадянином своєї країни означає:

• прагнути до знань, мудрості, до корисної людям діяльності;

• дізнаватися про історію свого народу, берегти все краще, що нам дісталося від дідів-прадідів;

• шанувати традиції українського народу.

— Хто живе в Україні?

— Як одним словом можна назвати всіх мешканців України?

 

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Робота над прислів'ями

• Де рідний край, там і рай.

• Де не є добро, а дома краще.

• Вдома і стіни гріють.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Як називається наша Батьківщина?

— А ви хто такі?

— Якою ми хочемо бачити Україну?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С.93-96.


 

Урок № _____ Дата ______

Тема: ДЕ ТИ ЖИВЕШ. ТВОЯ КРАЇНА — Україна

Мета: поширити знання учнів про українське суспільство, довкілля, в якому живе дитина;

розвивати мислення, мовлення; виховувати патріотичні почуття.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

— Діти, яку землю ми називаємо рідною?

— Як називається наша країна?

— Яку назву має народ нашої держави?

— Яку назву має головне місто України?

— Ми народилися і живемо на такій чудовій, мальовничій землі, в нашій славній Україні. Тут народилися і живуть наші батьки, тут — корінь українського народу. Тому цю землю ми називаємо Батьківщиною. Любов до нашої неосяжної Батьківщини починається з любові до маленької батьківщини, до пам’яті про рідний поріг, стежки дитинства до народних звичаїв і традицій.

— Чи знаєте ми, звідки пішла назва нашої країни? Послухайте легенду.

ЛЕГЕНДА ПРО УКРАЇНУ

Колись давним-давно в одному селі жила бідна вдова. Не було в неї ніякої втіхи від життя, тільки одна важка робота. І ось настав радісний день.

У неї народилась дівчинка — маленька, крихітна, гарненька. І мати стала думати, яке ім’я дати своєму дитяті. Тут, звідки — невідомо, осяяна маревом, з ’явилася в хаті чарівниця. Вона з тривогою і жалістю дивилася на немовля і сказала вдові: ≪Не давай дитині імені, вона сама його знайде, а якщо даси, то

вона помре≫.

Дівчина росла-підростала, була розумною, слухняною, але невеселою, часто журилася тим, що у неї немає імені. І ось їй виповнилось 16 років. Задумала вона вирушити у білий світ, щоб знайти своє ім’я. Мати ніяк не хотіла розлучатися з донькою, але вона була невідступна і потайки вирушила в дорогу. Бідна вдова чекала день, другий, не витримала розлуки і пішла свою доньку шукати.

Ішла, йшла і вийшла в чисте поле, жовте-жовте і пшеницею колоситься.

У чистому блакитному небі ластівки кружляють, світить ясне сонечко. І бачить мати — спить на полі дівчина, її дочка, та така гарна, що вона мимоволі замилувалась нею. Раптом потемніло синє небо, здійняв вітер куряву, полягла до землі колосиста пшениця. Почувся тупіт та іржання коней, брязкання

зброї, вигуки чужою мовою. Це були війська хана Батия. Попереду їхав син хана.

Раптом він побачив красуню-дівчину, зупинився і вигукнув: ≪Укра-юина≫, що на його мові означало ≪Дівчина молода≫. Дівчина прокинулась, хан схопив її і забрав із собою. Мати, побачивши це, опустилася на коліна і стала благати Господа Бога захисту для своєї єдиної дитини. Раптом стало все чорне-чорне, загримів грім, затряслася, здригнулася земля, а потому все стихло... По небу пропливали ніжно-блакитні хмаринки. Лише курява здіймалась навкруги, і на полі стояла самотня вдова.

Пішла вона плачучи по землі шукати свою дитину. А в пам’яті лишилося одне — Україна, Україна. Йшла... З очей падали сльози. І там, де на землю падали сльозинки, проростали квіти волошки. Мати йшла боса, колола ноги, і, де на землю падала крапля крові, виростали маки. Де пройшла мати по землі,

так і стала та земля зватись Україною.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви більше дізнаєтеся про свій рідний край.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 96-100)

— У кожної людини є свій рідний куточок на Землі. Це край, де вона народилася.

Жити на рідній землі — велике щастя!

— Розгляньте малюнки на с. 96. Зображення на якому з них нагадує вам ваш рідний край? Чим славиться ваш край? Яка природа вашого краю? Як її охороняють?

— Прочитайте вірш Миколи Вінграновського на с. 97.

— Назвіть річечку, про яку так зворушливо написав поет.

— Як називається річка, що тече там, де ви живете? Яка вона: велика чи маленька? За що ви любите свою річку?

— Дізнайтеся в дорослих, чому річка у вашій місцевості має таку назву.

Розкажіть про це в класі. Розпочинайте свою розповідь, наприклад, так:

≪Річка Черемош має таку назву тому, що в наших місцях росте багато черемхи≫.

— Прочитайте і поясніть народну мудрість на с. 97. Якою темою об’єднані ці прислів’я?

— Прочитайте оповідання Анатолія Григорука ≪Дивовижні імена≫ на с. 98-99.

— Розгляньте малюнок на с. 98 і перекажіть оповідання за малюнком.

— Як ви зрозуміли слова вриль і вистрибцем?

— Прочитайте про це у тлумачному словничку на с. 99.

Вправа ≪Мікрофон≫

— Розкажіть про себе так, я к розповідав Петрик своїй мамі.

— Чому кожного з нас можна назвати європейцем?

— Прочитайте рубрику ≪Чи знаєш ти?≫ на с. 99. Розкажіть, про що ви дізналися.

— Розгляньте малюнок на с. 100. Що на ньому зображено? Складіть речення.

— Прочитайте вірш Тетяни Бойченко на с. 100.

— Чи згадано у вірші про ваш край? Про що саме?

— З ’ясуйте незрозумілі слова й вирази.

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Гра ≪Хвости≫

— Закінчіть речення.

• Моє місто називається...

• Центральна вулиця міста...

• Я живу на вулиці...

• У місті є такі парки:...

• У місті виготовляють...

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Що нового ви дізналися на уроці?

— Що вас найбільше вразило?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С.96-100.


Урок № _______ Дата ______

Тема: ІСТОРИЧНІ СКАРБИ УКРАЇНИ

 

Мета: розширити і поглибити знання учнів про історичні скарби України; виховувати

гуманне ставлення до спадщини українського народу; викликати бажання вивчати, берегти і примножувати багатство рідного краю.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

— Що ви знаєте про свою Батьківщину?

— Назвіть свою космічну адресу.

Є багато країн на Землі,

В них озера, річки і долини -

Є країни великі й малі,

Та найкраща завжди — Батьківщина.

— Якою ми хочемо бачити Україну?

— Наші предки залишили нам у спадок багату землю, свою історію, культуру, освіту, звичаї і традиції. А наше завдання — зберегти цей скарб і примножити його. Та перш за все ми повинні добре вивчити й пізнати минуле нашого народу.

У кожного народу

Історія своя.

І треба її знати,—

Так розумію я.

Зі мною, мабуть, згодні

Вона, і він, і ти.

Date: 2016-07-25; view: 279; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.007 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию