Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Фронтальне опитування





— Які державні символи У країни ви знаєте?

— Що таке гімн? Коли його виконують?

— Хто автори Гімну України?

— Що є Гербом У країни? Що означає цей символ?

— Чому український прапор має такі кольори?

— У світі нараховується багато країн. Всі вони дуже різні. Є великі і зовсім маленькі. Одні з них заможні, а інші — бідніші. Усі країни мають свої назви.

— Пригадайте, як називається країна, в якій живемо ми?

— Як називається столиця України?

— Як називається наше місто?

— У якій області воно розташоване?

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про походження назв міст, озер України.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 108-113)

. Робота в групах

Учні опрацьовують легенди, подані в підручнику.

— Розгляньте малюнки на с. 108. Розкажіть, що на них зображено.

— З ким пов’язана назва міста Чернігова?

— Що таке легенда?

— Хто такі хозари та сіверяни? Прочитайте про це у тлумачному словничку на с. 109.

— Прочитайте уривки кожної легенди, як і розповідають про походження назви міста.

— Чому місто Рогатин має таку назву?

— Розгляньте малюнок на с. 110. Розкажіть, що на ньому зображено.

— З чим пов’язана назва озера Світязь?

— Розгляньте малюнок на с. 111. Розкажіть, що на ньому зображено.

— Які історичні пам’ятки є у вашому місті або селі? З якими історичними

подіями вони пов’язані? Що ви про це знаєте?

Практичне завдання

— Об’єднайтеся в групи. Проведіть дослідження: з ’ясуйте походження назви вашого міста або села. Результати роботи оформіть у вигляді альбому.

Разом із дорослими з ’ясуйте походження назви озера Синевир, що на Закарпатті.

Воно не менш відоме, ніж Світязь. Місцеві жителі називають його ще Морським Оком.

— Прочитайте текст н а с. 112-113 і поділіться своїми думками щодо прочитаного.

— Що із прочитаного було вам знайоме?

— Що нового ви дізналися?

— Які рекорди України ви запам’ятали?

— За допомогою батьків дізнайтеся, хто в Україні найсильніший штангіст

(Олексій Торохтій виборов золоту медаль на Олімпійських іграх в Лондоні);

хто є чемпіоном з гімнастики (Лілія Подкопаєва, Рустам Шаріпов, Катерина

Серебрянська), фігурного катання (Оксана Баюл) тощо. У класі позмагайтеся, хто назве більше відомих імен.

— Прочитайте рубрику ≪Чи знаєш ти?≫ на с. 113. Розкажіть, про що ви дізналися.

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Творча вправа ≪Скажіть своє слово про Україну≫

— Розкажіть, якою ви хочете бачити нашу державу.

— Що ви для неї можете зробити вже сьогодні?

Учитель пропонує учням форму роботи ≪Коло≫, яка надає можливість усім присутнім на уроці дітям дати свій варіант відповіді, хоча під час цієї форми роботи відповіді обов’язково будуть повторюватися.

Удома учні малюють ілюстрації за темою ≪Ми любимо свою Україну≫.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Що нового ви дізналися на уроці?

— Що вас найбільше вразило?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 108-113.


Урок № _______ Дата _____

Тема: ПРИРОДН І СКАРБИ У КРАЇНИ.

ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ У ДЕЯКИХ МІСТАХ УКРАЇНИ

Мета: розширити і збагатити уявлення учнів про природні багатства України; розвивати

економічне мислення, пізнавальний інтерес; виховувати любов до рідної країни, почуття

гордості за нашу державу.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Вікторина

• Найбільше місто У країни. (Київ)

Найбільша річка У країни. (Дніпро)

• Найглибше озеро. (Світязь на Волині)

Найбільше озеро. (Ялпуг в Одеській області)

• Найбільше море, що омиває Україну. (Чорне море)

Найвища гора. (Говерла в Карпатах, 2061 м)

• Найстаріше дерево. (Дуб віком 1300 років у Рівненській області)

• Найвище дерево. (Модрина, 54 м,м. Рахів)

Найбільша тварина. (Зубр, 1 т, у Карпатах)

• Чемпіони із боксу. (Брати Віталій і Володимир Клички)

• Чемпіон зі стрибків у висоту. (Сергій Бубка)

Найбільший літак. (≪Мрія≫, АН-255)

• Коли чуєте цю пісню, всі встати повинні, бо ця пісня урочиста славить Україну. (Гімн України)

• У ньому відображено триєдність життя: Батько — Сила, Мати — Мудрість, а Любов — мале Дитя. (Герб України)

• Об’єднує цей символ два кольори чудові:

Безхмарне синє небо і жовте хлібне поле. (Прапор України)

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про природні скарби України та господарську діяльність у деяких містах нашої держави.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 114-117)

— Прочитайте текст на с. 114-115 і поділіться своїми думками щодо прочитаного.

— Що із прочитаного було вам знайоме?

— Що нового ви дізналися?

— Що сприяє розвитку різних напрямів господарства в Україні?,

— Що вирощують в Україні?

— Які галузі тваринництва розвинені в Україні?

— Які і де добувають корисні копалини?

— Яке найбільше родовище солі?

— Розгляньте карту в кінці підручника. Розкажіть, що видобувають, виготовляють,

вирощують люди вашого краю.

— Прочитайте рубрику ≪Чи знаєш ти?≫ на с. 115. Розкажіть, про що ви дізналися.

— Прочитайте текст на с. 116-117 і поділіться своїми думками щодо прочитаного.

— Що із прочитаного було вам знайоме?

— Що нового ви дізналися?

— Що ви дізналися про Харків? Львів? Луцьк?

— Прочитайте рубрику ≪Чи знаєш ти?≫ на с. 117. Розкажіть, про що ви дізналися.

Практичне завдання

— Об’єднайтеся в групи. Нехай кожна група здійснить пошук: довідається

про історію, традиції, здобутки одного з успішних господарств у місцевості,

де ви живете. Матеріали пошуків, а також плакати, малюнки, світлини на цю

тему оформіть як невелику виставку. (Добре було б запросити до школи представника

цього господарства і принести зразки продукції.)

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Цікаво знати!

— Метро — дуже коштовний вид транспорту, але водночас і дуже ефективний.

Метро поки що є в кількох містах нашої Батьківщини: у Києві, де

протяжність ліній метрополітену найбільша, у Харкові та Дніпропетровську.

Головним міжнародним аеропортом нашої країни є Бориспільський, що поблизу

Києва. Він здатний приймати літаки будь-якого класу. Бориспіль іноді

називають міжнародними воротами нашої Батьківщини.

Date: 2016-07-25; view: 248; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.005 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию