Полезное:
Как сделать разговор полезным и приятным
Как сделать объемную звезду своими руками
Как сделать то, что делать не хочется?
Как сделать погремушку
Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами
Как сделать идею коммерческой
Как сделать хорошую растяжку ног?
Как сделать наш разум здоровым?
Как сделать, чтобы люди обманывали меньше
Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили?
Как сделать лучше себе и другим людям
Как сделать свидание интересным?
Категории:
АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Ознайомлення з умовними позначеннямиСтр 1 из 11Следующая ⇒ Урок № 1. Дата _____ Тема: ЛЮДИНА - ЧАСТИНА ПРИРОДИ. ЛЮДИНА - ЧАСТИНА СУСПІЛЬСТВА Мета: пояснити учням, що людина - частина природи і суспільства; зосередити школярів на відмінностях, що відрізняють людину від тварини (мислення, мовлення, праця); розвивати мовлення, мислення; вчити доводити свою думку, порівнювати; виховувати почуття людської гідності. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ - Ми починаємо вивчати новий предмет «Я у світі». На уроках ви дізнаєтесь, як взаємодіють люди в сім’ї, колективі, суспільстві, як знайти своє місце в житті, стати вмілими, працьовитими, милосердними, щоб разом робити Україну державою для людей. 2. Ознайомлення учнів з підручником - Давайте ознайомимося з новою книгою. Мудрі люди кажуть: «Нова книга - це новий друг». А що означає дружити з книгою? Це означає правильно розуміти її призначення та частіше до неї звертатися. Ця книга - підручник. Тобто вона щодня буде «під рукою» і допомагатиме вам пізнавати навколишній світ, інших людей, а головне - самого себе. Учитися краще разом із друзями. Адже разом і цікавіше, і легше. Ви можете разом читати підручник та обговорювати прочитане, ділитися своїми думками одне з одним. Цей підручник допоможе вам навчитися самостійно працювати з інформацією, практично і творчо застосовувати набуті знання, поважати свій народ» любити свою Батьківщину. - Розгляньте підручник. Хто його автор? Де виданий підручник? Хто виконав ілюстрації? Що зображено на форзацах? - Знайдіть зміст. Прочитайте назви розділів, з якими ми ознайомимося. Прочитайте назву першого розділу. На які теми розділений розділ? - Прочитайте звернення автора підручника до вас. Які побажання в ньому висловлені?
Ознайомлення з умовними позначеннями 4. Робота над віршем Марії Чумарної (с. 4) -Про що йдеться у вірші? - Що говориться про людину? - До чого закликає автор вірша? 5. Вправа «Мікрофон» - Що є найбільшим і найдорожчим багатством кожної країни? Висновок. Найбільше і найдорожче багатство кожної країни - людина. Адже все в країні робиться для блага її людей, і, водночас, усе це творить людина. III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ - Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, що людина належить до природи і суспільства. IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с. 5-8) - Розгляньте малюнок на с. 5. Розкажіть, хто на ньому зображений. - Прочитайте текст на с. 5-6 і поділіться своїми думками щодо прочитаного. - Що із прочитаного було вам знайоме? - Хто виховував Мауглі? Що відбувалося з дітьми, які жили серед диких звірів? Чому? - Продовжіть думку: «Щоб народжений людиною став нею, йому необхідне... (суспільство)». - Що потрібно дитині з самого її народження? - Які дві життєві основи є на Землі?
- Доведіть, що людина - частина природи. -Що таке суспільство? - Прочитайте про це у тлумачному словничку на с. 7. - Що навчилася робити людина у суспільстві? -Що є у людини природного? - Коли суспільство досягає найвищого розвитку? - Розгляньте малюнок на с. 7. Розкажіть, хто на ньому зображений. - Запам’ятайте! Людина належить до природи. Людина належить до суспільства. Робота в групі -Розгляньте малюнки нас. 8. - Уявіть подані ситуації. Обговоріть, як будуть поводитися тварина; людина. • Мавпеняті і дитині дали конструктор. • Цуценя й дитина загубилися в парку. • Кошеня й дитина натрапили на перекинуту шпаківню. 2. Фізкультхвилинка V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ Тестування 1. Позначте правильне твердження. а) Без спілкування з людьми, без виховання і навчання людське маля виростає маленьким звірятком; б) без спілкування з людьми, без виховання і навчання людське маля виростає працьовитою людиною. 2. Підкресліть ознаки людини як представника суспільства. VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ - Що є в людині від природи? - Які вміння вирізняють людину з-поміж інших мешканців Землі? - Що робить людину людиною? - Що відрізняє людину від тварини? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 5-8.
Урок 2. Дата ________ Тема: ШКОЛА ВЧИТЬ, ЯК НА СВІТІ ЖИТЬ Мета: ознайомити учнів з історією відкриття перших шкіл, їх значенням у житті людини, країни; розвивати мовлення, мислення; виховувати любов до навчання. Х ІД уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
|