Полезное:
Как сделать разговор полезным и приятным
Как сделать объемную звезду своими руками
Как сделать то, что делать не хочется?
Как сделать погремушку
Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами
Как сделать идею коммерческой
Как сделать хорошую растяжку ног?
Как сделать наш разум здоровым?
Как сделать, чтобы люди обманывали меньше
Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили?
Как сделать лучше себе и другим людям
Как сделать свидание интересным?
Категории:
АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Урок 23Тема. ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ Й ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 9 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ПЕРИМЕТР МНОГОКУТНИКА
Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 9 з переходом через десяток; вчити знаходити периметр многокутника; вдосконалювати обчислювальні навички; формувати вміння аналізувати задачі; розвивати логічне мислення, математичне мовлення, формувати потребу розв'язувати поставлені завдання швидко і правильно, навички роботи в парі і групі; виховувати навчальну активність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 33, завдання 185; 186) Завдання 185 — Прочитайте складені вирази. Завдання 186 — Яку задачу склали за таблицею? Яку обернену задачу склали, щоб перевірити розв’язок? 2. Гра «Ланцюжок» 3. Гра«"Зайве"число» — У кожному рядку знайдіть «зайве» число. 4. Хвилинка каліграфії — Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені. 10; 8; 11; 9; 12; 10; 13;?;?. III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми складемо таблиці додавання і віднімання числа 9 з переходом через десяток, навчимося знаходити периметр многокутника. IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с. 34-35) Завдання 187. Колективне опрацювання матеріалу — За записами поясніть додавання і віднімання чисел з переходом через розряд. — Перевірте результати обчислень за таблицями. — Прочитайте таблицю додавання (віднімання) числа 9, починаючи від найбільшого результату. — Прочитайте тільки результати таблиці. — Прочитайте результати від найбільшого числа до найменшого. — Затуліть лінійкою відповіді таблиці та розкажіть їх по пам’яті. Завдання 188 Учні пояснюють, як виконати обчислення, працюючи у своїх зошитах. Завдання 189 Перший стовпчик — з коментуванням, решта прикладів — самостійно. Завдання 190. Колективне опрацювання матеріалу 1) Як називаються ці геометричні фігури? 1 — незамкнена ламана; 2 — замкнена ламана, многокутник, чотирикутник. — Що зображено? (Многокутники) — Назвіть кожний многокутник і покажіть його межі. Учні виходять до дошки й указкою показують межі кожного многокутника. Ведуть по сторонах многокутника так, щоб лінія, яку опише кінець указки, представляла б замкнуту ламану. — Що є межею многокутника? (Замкнена ламана.) — Як знайти довжину ламаної? (Виміряти ланки і додати довжини.) Висновок: Сума довжин усіх сторін многокутника — це периметр многокутника. 2 + 5 + 2 + 4 = 13 (см) Відповідь: 13 см. — Перевірте, чи правильно знайшли периметр чотирикутника. Знайдіть самостійно периметр трикутника. Завдання 191 Учні порівнюють і розв’язують задачі. Завдання 192* Учні «ланцюжком» будують 3 многокутники так, щоб кількість сторін у кожній наступній фігурі збільшувалася на 1. Завдання 193 Учні «ланцюжком» добирають числа, щоб рівності були правильними. Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах. 2. Фізкультхвилинка Руки на лікоть поставте спочатку, Вліво і вправо качніть плічми. Ви дотяглися рукою до п’ятки? Якщо дістали, усе в порядку. Руки на пояс, голову вище! Раз — нахил, два — ще нижче. Ноги на п’ятки, потім на носок, Плеснемо в долоні — продовжимо урок! V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1. Гра «Математичні кінцівки»
|